Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

20 wrz 2016 - 05:49:13

Moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch metod. Mam na myśli wzięcie kredytu w dobrej lokalizacji i wynajęcie tego kredytowanego mieszkania. Z tej kasy, którą dostajemy za wynajem możemy być wolni jak ptaki i możemy wynajmować kolejne mieszkania jak często chcemy i regulować koszty życiowe. W przypadku zmiany pracy, biznesu - możemy zmienić miasto. W przypadku wyjazdu zagranicę, nic nas nie trzyma. Nie jest bynajmniej mój wymysł, tak doradza wielu milionerów, którzy wiedzą, że życie to ciągłe zmiany :)

A jeśli chodzi o wzięcie kredytu na mieszkanie, to najlepiej takie, który w razie czego można spłacić szybciej bez dodatkowych kosztów - bo w życiu się zmienia, czasami w jedną, czasami w drugą stronę. Ja brałam na 30 lat, a okazało się, że spłaciliśmy po 6 latach :)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

20 wrz 2016 - 07:50:15

Jest duzo ogloszen tego typu w internecie. Ktos posiada mieszkanie spoldzielcze i za kwote np. 30 000 zl chce oddac je za odstepne. Oznacza to, ze melduje Ciebie w nim a sam sie wymeldowuje co czyni z Ciebie osobe, ktora ma prawa do tego mieszkania. Po bodajze 5 latach mozna juz sie starac o wykupienie takiego mieszkania od gminy po bardzo malych kosztach w porownaniu do cen rynkowych np. 20 000. Tak samo w przypadku prywatnych kamienic, gdzie po prostu "wykupujesz" od kogos ten lokal abys Ty mogla go wynajmowac:)[/quote]

@ankafranka100
Z tym akurat trzeba uważać.Jeśli ktoś posiada mieszkanie spółdzielcze lub komunalne,to ma do niego przydział.Jeśli nie ma mieszkania wykupionego na własność,to zwinie odstępne,wymelduje się i sobie pójdzie.Ok-zamelduje (jeśli w urzędzie nikt nie zapyta Cię o przydział).
Jeśli gmina lub spółdzielnia zorientuje się,że mieszkasz tam bez przydziału,to ma prawo Cię wyrzucić,bo to gmina lub spółdzielnia jest właścicielem.Chyba,że gość ma to mieszkanie wykupione na własność-wtedy można pertraktować.Przydział nie stanowi prawa do decydowania o tym mieszkaniu,a jedynie do zamieszkiwania w nim.

@ankafranka100
Odstępne to taka gwarancja,że możesz zamieszkiwać (w sensie wynajęcia) w czyimś mieszkaniu przez określony czas-spisujecie umowę,że właściciel mieszkania nie podniesie Ci przez ten czas czynszu,a ponad to taka umowa powinna zawierać zapis o ewentualnej możliwości zakupu tego mieszkania.
Może też zawierać wpis odnośnie przeprowadzania remontów (regulacji na czyj koszt).
Tyle,że osoba,z którą podpisujesz taką umowę musi posiadać akt własności,żeby o nim decydować.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-20 08:05 przez czarownicaao.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

20 wrz 2016 - 11:51:31

Cytat
Mayka_
Moim skromnym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch metod. Mam na myśli wzięcie kredytu w dobrej lokalizacji i wynajęcie tego kredytowanego mieszkania. Z tej kasy, którą dostajemy za wynajem możemy być wolni jak ptaki i możemy wynajmować kolejne mieszkania jak często chcemy i regulować koszty życiowe. W przypadku zmiany pracy, biznesu - możemy zmienić miasto. W przypadku wyjazdu zagranicę, nic nas nie trzyma. Nie jest bynajmniej mój wymysł, tak doradza wielu milionerów, którzy wiedzą, że życie to ciągłe zmiany :)

A jeśli chodzi o wzięcie kredytu na mieszkanie, to najlepiej takie, który w razie czego można spłacić szybciej bez dodatkowych kosztów - bo w życiu się zmienia, czasami w jedną, czasami w drugą stronę. Ja brałam na 30 lat, a okazało się, że spłaciliśmy po 6 latach :)
co ty piszesz ?
wiesz jak trudno jest o kredyt mieszkaniowy?
może miałaś bardzo duzo pieniędzy że tak w krótkim czasie go spłaciłaś
wynajęcie mieszkania nie wchodzi w grę , opłaty trzeba płacić jak i z tego wynajęcia kredyt , więc jesteś praktycznie na 0.Nie mówiąc o kosztach ubepieczenia kredytu , itd co trochę coś nowego każe płacić bank .
Następna sprawa to wynajęcie mieszkania wszelkie naprawy związane z ekspoatacją przez wynajmujących lub zniszczenia ( popsuta pralka albo lodówka albo rezerwuar albo masa innych pierdół) .Aby dostac kredyt musisz mieć niezły wkład na mieszkanie i nie małe zarobki :o

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

20 wrz 2016 - 17:06:56

@banach
Jak najbardziej uważam,że masz rację.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

09 lut 2017 - 11:48:07

Widzę, że dyskusja zeszła na poważne tematy :) Ja osobiście rozglądam się z mężem za swoim mieszkaniem, co prawda przejście przez masę dokumentów w celu uzyskania kredytu jest męczące ale w życiu każdego człowieka przychodzi czas gdzie myślimy o swoim własnym gniazdku, z ogródkiem bądź tarasem. :)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

15 lut 2017 - 09:28:51

Uważam, że jak ktoś ma więcej pieniędzy lepiej jest zainwestować we własne mieszkanie. Tak właśnie postąpiłam i nie wyobrażam sobie, żebym miała je wynajmować. Jestem na swoim, nikt się nie czepia o to, że coś zmieniam, nikt mnie nie naciąga, ani nie oszukuje. Trafiłam na takiego dewelopera http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/ , który zna się na tym co robi i żetelnie podszedł do sprawy. Wszystko oddane na czas, mieszkanie bardzo ładne, nowoczesne, znajdujące się na obrzeżach miasta w pobliżu terenów zielonych.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

12 cze 2017 - 11:15:13

xd



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-14 12:54 przez Zofia66.

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 2/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

12 cze 2017 - 12:04:29

Cytat
oluszkap
Ja wychodze z takiego założenia że lepiej spłacac swoje mieszkanie niż płacić te same pieniadze obcym za nie swoje mieszkanie.
Jeżeli jesteście w stanie płacic 1000zł ( a to najmniej w moim mieście) to będziecie w stanie spłacac kredyt w podobnej wysokości. A będziecie mieszkac u siebie.
Problem w tym, że banki mogą, a w naszym przypadku zawsze mają inne zdanie. Mimo, że od lat mieszkamy w wynajętych mieszkaniach (już trzecim), i z opłatami nie ma problemów, to banki twierdzą w/g swoich naciągniętych tabel, że za takie pieniądze rodziny się nie da utrzymać i jeszcze spłacać kredytu. Zresztą wolę dać zarobić naszemu gospodarzowi niż paść zachłanne banki.

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 7/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

12 cze 2017 - 14:23:32

Niby tak, ale pomyśl perspektywicznie. Po 20 latach wynajmowania mieszkania nie będziesz miała niczego. Niewiele również oszczędzisz z racji tego,ze wynajem trochę kosztuje.... Jeśli weźmiesz kredyt na mieszkanie to jednak spłącasz na coś co jest Twoje a nie kogoś.... Tak więc moim zdaniem jest to jednak lepsza opcja.
Nie ma sensu tak na marginesie chodzić od banku do banku Nie lepiej byłoby pogadać sobie z doradcą? Może jednak jakiś bank by Ci tego kredytu udzielił.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

09 lut 2018 - 16:24:27

ja szukam wlasnie mieszkania do kupna, ale jest ciężko znalezc cos ciekawego w dobrej cenie

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

25 mar 2020 - 10:49:50

Oczywiscie ze kupno! O wiele lepiej zyje sie na wlasnym, mowie wam z doswiadczenia. Ja niedawno wprowadzilam sie do mieszkania w Piasecznie pod Warszawa i jestem mega zadowolona. Jakby ktos szukal mieszkania w dobrej cenie to polecam DOM MARZEN. Slyszalam ze wlasnie otworzyli trzeci etap sprzedazy

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

19 sie 2020 - 14:17:20

Według mnie lepiej kupić mieszkanie nawet biorąc kredyt. Z procesie kupna może pomóc Wam firma Gero Nieruchomości. Oto link do zakładki: Gero Nieruchomości Skorzystałam z oferty i cieszę się z własnego przytulnego mieszkania. Jak najbardziej firma warta zaufania i zapamiętania.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

29 wrz 2020 - 19:37:49

My mamy upatrzone mieszkanie, które chcemy kupić - w inwestycji Apartamenty Nowy Marysin etap VI. To jest Wawer, fajna okolica, zielona. Dojazd też dobry. Sprawdzaliśmy też dewelopera, bo wiadomo - różne historie się słyszy, ale firma jak najbardziej wiarygodna, działają od lat.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

09 mar 2021 - 08:12:24

Zdecydowanie deweloperskie, chyba że trafisz na wyjątkową okazje. Lepiej trzymają cenę to lepsza inwestycja.

My ostatnio rozgladaliśmy się za mieszkaniem w Gdańsku i planujemy kupić coś na Wrzeszczu, porównywałam sobie ceny i mieszkania tam są w korzystnych :)

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

03 sie 2022 - 10:06:27

Ja kiedy jeszcze wynajmowałam mieszkanie dla siebie i męża ważne było żeby kuchnia była wyposażona z resztą jakoś daliśmy sobie radę. Nie wyobrażam sobie spać na cudzej kanapie. Z malowaniem tez byliśmy w stanie temat ogarnąć do tego mieliśmy cudownych właścicieli i po konsultacji z nimi wszelkie zmiany (na plus w mieszkaniu) obniżali nam czynsz w danym miesiącu. A i w tamtym okresie mieliśmy psa więc to był warunek konieczny żeby dane mieszanie wynająć.

Poza tym dobrze jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie https://wygodnie.pl/porady/ubezpieczenie-mieszkania-przez-najemce Poczytaj sobie o tym jak je wybrać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fotki naszych zwierzatek