Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

03 maj 2016 - 14:35:30

My braliśmy na mieszkanie kredyt bo raczej nie mieliśmy szans na uzbieranie całej kwoty (nawet z pomocą rodziny). A rata kredytu i tak mniejsza niż haracz jaki płaciliśmy za wynajem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-20 08:59 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

18 maj 2016 - 11:03:51

No właśnie my też zastanawiamy się nad zakupem jakiegoś mieszkania pod wynajem w Warszawie. Orientujecie się może gdzie szukać ciekawych lokalizacji - najlepiej deweloperskich?

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 1/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

19 maj 2016 - 08:36:04

Właściwie w każdej dzielnicy można znaleźć nowe bloki które niedługo zostaną oddane do użytku bądź miejsca pod inwestycje. Deweloperzy często robią tak, że sprzedają mieszkania zanim one jeszcze powstaną. Trochę ryzyko, ale z drugiej strony jest też taniej. Moja znajoma w ten sposób właśnie kupiła mieszkanie, w bloku który dopiero niedawno zaczął być budowany.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-20 08:59 przez moderator.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

19 maj 2016 - 09:00:10

Bierzesz kredyt hipoteczny na 30 lat jak stracisz prace albo zajdziesz w ciąże twój facet będzie miał problem sam to opłacić.Lepiej zdecyduj się na wynajem.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

08 cze 2016 - 13:17:42

Wydaje mi się, że teraz najbardziej opłaca się kupić mieszkanie od dewelopera. Mieszkania są nowe do urządzenia według swoich marzeń. W Warszawie fajnie buduje Inwestplan na na Czapelskiej,lokale są wygodne dużymi balkonami, z garażem, komórka lokatorską, w zielonej okolicy

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

17 cze 2016 - 23:28:05

Przejrzyj sobie oferty Invest Planu, mają dobre ceny i budynki położone są ładnych okolicach.

Cytat
nobba
No właśnie my też zastanawiamy się nad zakupem jakiegoś mieszkania pod wynajem w Warszawie. Orientujecie się może gdzie szukać ciekawych lokalizacji - najlepiej deweloperskich?
Przejrzyj sobie oferty Invest Planu, mają dobre ceny i budynki położone są ładnych okolicach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-17 23:29 przez stana.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

05 sie 2016 - 09:56:07

W cenie mieszkania w Warszawie czy Krakowie wybudujesz sobie dom w odległości 30 kilometrów od miasta.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 2/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

17 sie 2016 - 15:45:51

Ja zdecydowałabym się prędzej na kupno mieszkania. Deweloperskie Wrocław są moim marzeniem, ale nie stać mnie na razie na wkład własny. Myślałam jeszcze nad skorzystaniem z opcji programu MDM ale wiem, że też trzeba spełniać określone warunki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-20 09:00 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

17 sie 2016 - 17:28:52

Lepiej mieszkać na swoim. My spłacamy kredyt, zostało nam remontowanie domu, wybranie odpowieniego dostawcy gazu, meble i na wiosne bedziemy już w nim mieszkać.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

17 sie 2016 - 18:22:39

Cytat
nathaliex
Bierzesz kredyt hipoteczny na 30 lat jak stracisz prace albo zajdziesz w ciąże twój facet będzie miał problem sam to opłacić.Lepiej zdecyduj się na wynajem.

Dlatego zanim się kobieta zdecyduje na potomstwo, to powinna mieć umowę o pracę, żeby do takiej sytuacji nie dopuścić ;) Jasna sprawa - zdarza się, że nie ma niestety do czego wrócić, ale przez czas ciąży i rok opieki ma zapewnione wynagrodzenie. Jak stracisz pracę - mieszkanie można sprzedać albo wynająć, a nawet uwaga - znaleźć sobie inne zajęcie ;)
3 lata wynajmuję mieszkanie, teraz kończę formalności z kredytem na własne m i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie. We Wrocławiu płaciłam za 20 metrowe mieszkanie (13m na dole+antresola (taka tylko z łóżkiem ;)) 1000zł + rachunki.
Za mieszkanie 50m rata wyjdzie mi ok. 1150 zł.
Takie jest dorosłe życie, trzeba zakasać rękawy i nie dopuszczać do podbramkowych sytuacji. Pracuję w banku i spotykam się z różnymi problematycznymi sytuacjami u klientów, ale jak człowiek chwilę pomyśli to zawsze znajdzie się rozsądne wyjście...

Cytat
maroo51
Ja zdecydowałabym się prędzej na kupno mieszkania. Deweloperskie Wrocław są moim marzeniem, ale nie stać mnie na razie na wkład własny. Myślałam jeszcze nad skorzystaniem z opcji programu MDM ale wiem, że też trzeba spełniać określone warunki. Ciekawe czy kiedyś będzie mnie stać na takie http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/ mieszkanie we Wrocławiu? ;(

Te mieszkania nie spełniają akurat warunków MDM na dzień dzisiejszy (za wysoka cena za m), ale są we Wrocławiu lokale od deweloperów, które się łapią :) A dodatkowo MDM nie jest też już tak restrykcyjny, jak w ubiegłych latach - wchodzi w gre też rynek wtórny. Więc jeżeli masz zdolność i jesteś zdecydowana - od 02.01.2017 rusza znowu przyjmowanie wniosków na dopłatę. Powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-17 18:30 przez czarnoczarna.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

18 sie 2016 - 13:08:51

Ktoś kiedyś policzył, chyba w jakiejś gazecie typu gazeta wyborcza czy rzeczpospolita, że lepiej opłaca się kupić mieszkanie niż wynajmować.
Osobiście uważam, że dewloperskie to lepsza opcja. Są ładniejsze, masz nowych sąsiadów, można się zaprzyjaśnić, nawiązać nowe znajomości. Jeżeli masz kasę to kupuj w Spektrum w Gdańsku.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-20 09:00 przez moderator.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

18 sie 2016 - 13:42:47

Nie mam męża ale jestem współwłaścicielką mieszkania. Dodam, że nie mam żadnego kredytu na mieszkanie. Zdarzyło mi się raz przeprowadzić. Zwróć uwagę na to jakie są podatki na metraż mieszkania. A po drugie, że mimo tego, że zawsze mieszkałam w trzypokojowym mieszkaniu to mimo spłaconego mieszkania i regularnych podatków to moim zdaniem, niektóre pomieszczenia mogłyby być lepiej porozmieszczane. Nie wiem jaki architekt wymyślił rozmieszczenie pokoi w bloku ale oglądając mieszkania sąsiadów często im współczuję.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

19 sie 2016 - 11:47:58

Według mnie lepiej kupić niż wynajmować. Nawet przy kredycie - po prostu lepiej płacić i stawać się właścicielem niż płacić i nie mieć z tego niczego.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 2/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

19 wrz 2016 - 22:20:17

Bardzo trzeba uważać przy kupnie mieszkania. Dlatego przyda się dobry notariusz, który sprawdzi co i jak w papierach stoi. Mam sprawdzonego od lat notariusza, pana Mariusza Bukowskiego, to godny zaufania fachowiec.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-19 22:20 przez Monikka81.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

20 wrz 2016 - 00:32:59

Tak to właśnie wygląda...płacisz Komuś "kupkę" kasy co miesiąc,a mogłabyś już płacić raty za "swoje" mieszkanie...
Och życie...hmm

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki grill?