Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 5/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

26 wrz 2015 - 22:42:51

Cytat
buszujaca_w_makach
W Krakowie buduje się dużo i ceny się robią nawet ludzkie. Ja mam 50m za 270 000 (23 000 pokryte z MDM), 15-20 minut tramwajem od centrum.

Kurde 270 tys? Troszkę dużo patrze sobie ile by rata wyszła na pozostałą część i w terve wychodzi mi ponad 1000 zł to trochę dużo jak na moje dochody. W zasadzie czasami zastanawiam się kto w tym kraju w ogóle te mieszkania kupuje jak wszyscy zarabiają tak marnie.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

26 wrz 2015 - 23:51:38

Wynajmowaliśmy z chłopakiem w zeszłym roku. Kawalerka z antresolą = w najgorszym miesiącu zimą nawet 1500zł ze wszystkim. Średnio około 1200. Dużo.
Teraz jesteśmy na swoim, kupionym, na szczęście bez kredytu. Opłat w sumie nam wychodzi 550zł. Jest duża różnica. Ja na waszym miejscu brałabym kredyt. Serio, mi było tak szkoda, że mi się płakać chciało za każdym razem jak robiłam przelew za wynajem właścicielom :(

Cytat
Gloer
Cytat
buszujaca_w_makach
W Krakowie buduje się dużo i ceny się robią nawet ludzkie. Ja mam 50m za 270 000 (23 000 pokryte z MDM), 15-20 minut tramwajem od centrum.

Kurde 270 tys? Troszkę dużo patrze sobie ile by rata wyszła na pozostałą część i w terve wychodzi mi ponad 1000 zł to trochę dużo jak na moje dochody. W zasadzie czasami zastanawiam się kto w tym kraju w ogóle te mieszkania kupuje jak wszyscy zarabiają tak marnie.

My za 58,5 m2 (+duża loggia i 20m2 taras) zapłaciliśmy 273 tys. W Toruniu. Generalnie w Toruniu to tak średnio chodzą od 4 za m2 do 7 tys za m2.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-26 23:53 przez jovita.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

26 wrz 2015 - 23:58:27

Na moje to weź kartkę i długopis i spisz sobie za i przeciw ;)
Ja wiem, że niektórzy wynajmują, a później jak mają możliwość to wykupują mieszkanie.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

27 wrz 2015 - 08:48:03

Mozecie mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi mieszkaniami bezczynszowymi.Oplaci sie to.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

27 wrz 2015 - 11:31:13

My narazie zostaliśmy u teściowej. Jest mało miejsca, mimo, że nie mamy jeszcze dzieci. Ale nigdy bym nie wynajęła. Wole teraz się pognieździć i odłożyć trochę do kredytu, żeby wziąć jak najmniej. No bo kredyt to też mega fajne rozwiązanie nie jest.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

27 wrz 2015 - 14:36:36

Ja też uważam, że lepiej spłacać raty swoje niż czyjeś. Tak czy tak musicie liczyć się z kosztami, a lepiej być na swoim niż cudzym ...
Ale to Wasze pieniądze i Wasza decyzja.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

27 wrz 2015 - 16:09:57

Cytat
norap
Ja też uważam, że lepiej spłacać raty swoje niż czyjeś. Tak czy tak musicie liczyć się z kosztami, a lepiej być na swoim niż cudzym ...
Ale to Wasze pieniądze i Wasza decyzja.

Na swoim to przynajmniej zrobi się po swojemu (w miare możliwosci finansowych oczywiscie). A takie wynajmowane to szkoda nawet remontowac czy sciane pomalowac, bo wkladasz pieniadze w cudze mieszkanie.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 wrz 2015 - 11:22:07

Wynajmowanie jest jedynie na jakiś czas. Jesli nie wiemy czy będziemy mieszkać w danym mieście ( na przykład w Warszawie...). Sama proponowałabym wziąć jednak ten kredyt i kupić sobie jakieś fajne mieszanko deweloperskie. łatwo jest je wyremontować i utrzymać bo koszta utrzymania są mniejsze niz w przypadku rynku wtórnego. Trochę siedzę w temacie i w Warszawie najfajniejsze obecnie mieszkania powstają na Teodorowicza. Jest to osiedle Zora Wilanów ( daję zdjęcie poniżej). Bardzo dobry standard budownictwa i dobre ceny. Oczywiście jak na ten rejon.


Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 wrz 2015 - 12:53:48

Oczywiście, że zakup. Co z tego, że przez kredyt płaci się dwa razy więcej? Przecież musisz gdzieś mieszkać, więc i tak płacisz i tak płacisz. Z tą różnicą, że po 25 latach wynajmowania zostajesz z niczym, a po 25 latach spłacania kredytu- masz własne mieszkanie. Nie wiem, jak ktokolwiek może widzieć korzyści w wynajmowaniu. Jak Ci się zachce zmienić miejsce, to wtedy to co kupiłaś wynajmujesz komuś i ktoś płaci Tobie, Ty komuś w tym nowym miejscu i wtedy wychodzi na 0, ale ciągle zostajesz z własnym kątem. Rozumiem, że niektórzy nie mają wyjścia i dlatego wynajmują, ale Ci co dostaną kredyt, a mimo to wolą ładować kasę komuś do kieszeni, to dla mnie niepojęte. I znam wiele osób, które decydując się na zakup mieszkania po 10 latach wynajmowania pukają się w głowę, że zwlekali, bo nie wiedzieli czy zostaną w danym mieście, bo nie chcieli być uwiązani...a końcem końców i tak się uwiążą i mogliby mieć spłacone niemal połowę kredytu.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 7/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

13 mar 2016 - 09:47:55

No ja chciałam wziąć teraz kredyt w programie Mieszkanie dla Młodych ale nie mogłam. Wiecie,że kasa na program się już skończyła i już nie mozna wziąć takiego kredytu? Ogólnie masakra jakaś dla mlodych ;/

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

13 mar 2016 - 10:18:07

Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Tylko i wyłącznie kupno. Za cenę wynajmu będziesz miała ratę na mieszkanie. Nie wyobrażam sobie całe życie wynajmować mieszkania i nie mieć SWOJEGO własnego katu.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

16 mar 2016 - 09:10:46

Niesety nie. Jest to prawdoopdobnie koniec programu Mieszkanie dla Mlodych... Sama również jestem na etapie starania się o kredyt. Byłam w dwóch bankach i odmówiły mi udzielenia kredytu w programie bo ponoć już nie ma kasy i jestem trochę zdruzgotana bo całe życie nie będę wynajmowała :(

Jestem umówiona do doradcy na dniach i może doradca coś mi doradzi w tym zakesie. Trzymajcie za mnie kciuki.

Zerknijcie sobie tutaj:
http://www.***/f134/mdm-czy-naprawde-juz-koniec-srodkow-97388.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-03 09:55 przez dorissms.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

16 mar 2016 - 09:45:03

Czy któraś z was kupowała mieszkanie we Wrocławiu od dewelopera? Mam dość korzystną ofertę od http://www.blockpol.pl/ i miejsce osiedla też mi się podoba... Mój mąż jest zdecydowany, a ja nie do końca, a mamy możliwość wzięcia kredytu.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

16 mar 2016 - 11:02:26

My z mężem jesteśmy na etapie szukania mieszkania do kupna, bo chcemy mieć coś swojego a nie płacić komuś. Szukamy mieszkania z rynku wtórnego, którego nie trzeba będzie za dużo remontować, wiadomo że trzeba odświeżyć i urządzić po swojemu ale zawsze to mniejsze koszty niż urządzanie wszystkiego od początku. Wiadomo że mieszkanie z rynku pierwotnego jest najlepsze ale jakoś nie uśmiecha mi się brać kredyt na 300 tys na samo puste mieszkanie i jeszcze kredyt na drugie 300 na jego urządzenie od podstaw

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 4/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

21 mar 2016 - 09:43:58

Jasne, że jeśli ktoś może pozwolić sobie na kredyt, to jest to lepsza i przede wszystkim bardziej przyszłościowa opcja. Zawsze lepiej płacić na siebie, a miesięczne koszta wynajmu z reguły pokrywają się z ratą. Niemniej w sprawie kupna mieszkania zawsze lepiej zaczerpnąć rady specjalistów. Ja w tym celu kontaktuje się z zaprzyjaźnionym biurem nieruchomości - nieruchomosci-apartament.pl . Żeby przypadkiem nie wpakować się w jakieś prawne i pieniężne kłopoty. Z życia wiem, że gdy w grę wchodzą większe pieniądze -niczego, ani nikogo nie wolno być pewnym ;)

A dodatkowo możesz zapoznać się z tym wątkiem - http://www.biznesmamy.pl/viewtopic.php?f=54&t=1755&p=43412 , to apropo inwestycji w nieruchomości ;) Myślę, że może Ci się ładnie wyklarować wszystko :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-04 10:55 przez namdu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanie na parterze - zasłonięcie okien