Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom - Działka

25 sty 2013 - 12:51:06

są tacy co wybudują za 400 i są tacy, co wybudują za 200. Ja wybuduję za 200 i też będę mieszkać w pięknym domku. Zamiast zatrudniać takich jak to ktoś wspomniał , co to będą ciągle o piwko się opominać, zatrudniam jednego lub dwóch i razem z mężem pracujemy z nimi. Dużo zaoszczędzisz i zrobisz wszystko po swojej myśli. I nie mówcie mi proszę, że później tyle samo wyłożę na remont bo to śmieszne.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 12:58:44

ładny;)

fajne rozstawienie, część sypialniania oddzielona od części gościnnej.:)

Dom - Działka

25 sty 2013 - 13:07:51

a jeszcze tak dla informacji budujemy domek według takiego projektu:



Dom - Działka

25 sty 2013 - 13:14:03

Cytat
richie112
chyba jestes smieszna. Budowalas kiedys dom?
wystarczy zastapic dach blachodachowką, zamiast cegly dac bloczki, zamiast obudowania domu kafelkami czy tynkiem ozdobnym mozna uzyc płachty z tworzywa itd. Pointeresuj sie pierw co mozna zaoszczedzic a potem sie wypowiadaj :)
Nie, nie budowałam, jestem na etapie planowania rozbudowy już istniejącego. I mam w najbliższej rodzinie doświadczonego dekarza, który (bez robocizny) wycenił dobudówkę w dachu na jakieś 25 tys zł. a Ty chcesz dom cały za 100 tys postawić? Dla mnie to jest śmieszne. Mój brat właśnie zakończył remont mieszkania trzypokojowego w bloku i na to tylko wydał prawie 60 tysięcy. Więc wybacz, ale nie wiem w jakim świecie Ty żyjesz, że za 100 tysięcy byś postawiła dom. Ściany i dach z taniej blachy, która będzie rdzewieć to może i tak- okrajając koszta do minimum, ale okna, podłogi, tynki, elektryka i hydraulika? W życiu nie zrobisz tego zamykając się w takiej kwocie, chyba, że będzie Ci to robił pan Zdzisio Krawężnik albo masz takie niebywałe szczęście, że cała Twoja rodzina i przyjaciele pracują w budowlance i są fachowcami i z dobrym sercem postawią Ci dom bez wynagrodzenia.


Asiulek11989, fajny projekt, jest w nim wszystko co potrzeba:) A poddasze robicie użytkowe? Powodzenia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-25 13:19 przez BeAwesome.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 13:19:13

Cytat
zamieniesprzedam
Uzględnij proszę to:
- iż musicie mieć więcej gotówki przy stawianiu ścian, ponieważ należało by odrazu zrobić dach.
- moi rodzice mieli przejąć budowe domów jednorodzinnych, gdzie na działkach przez półtora roku stały szkielety (fundamenty + ściany) bez dachów. Stan ich był opłakany. Przy 30 domach 20 należało by wybudować od nowa....
Dokładnie o to mi chodzi! I gdybym nie miała takich informacji od osoby która od lat się tym zajmuje to bym sie nie wypowiadała. Ale ja wiem że trzeba mieć odłożone tyle kasy żeby ten dom postawić i przykryć bo rzeczywiście całą wykończeniówkę w domu to można już potem sobie rozłożyć na dłuższy okres. No i dodam że ten dom z projektu to za 200tys. nie powstanie. Choć wiem że za tyle mozna wybudować dom ale z powierzchnia do 100m, przykryty blachą i wszystko po prostu najtańsze.
Zresztą problemy powstaną dopiero w trakcie bo na początku kazdemu się wydaje że będzie wszystko pięknie.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 13:27:08

skarbek2012, mam podobne zdanie do Ciebie. Po prostu wiem, że gdyby się dało postawić dom za 100 czy 200 tys złotych, to ludzie by takie domy stawiali, bo po co przepłacać? Sądzę, że za 200 tys to może powstać stan surowy otwarty, ale jak przyjdzie do robienia całej reszty to wyjdzie drugie tyle.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 13:42:58

poddasze nie będzie użytkowe. na parterze mamy wszystko co potrzebne. chcemy ograniczyć koszty. cieszę się, że się podoba. mamy wąską działkę (18m) i to w sumie jedyny projekt który tam pasuje ;)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Dom - Działka

05 lut 2013 - 12:39:03

ja ostatnio kupiłam meble ogrodowe, akurat była wyprzedaż bo jest jeszcze przed sezonem, i nie powiem sporo zaoszczędziłam, jak zamierzacie wymieniać meble w ogrodzie, albo kupować dodatki do wystroju ogrodu to polecam zrobić to teraz, nie przepłacicie.

Dom - Działka

10 lut 2013 - 14:23:21

Dzień dobry, to będzie dom akurat. Pow.120 m2 to powierzchnia domu rozwojowego dla pary i dzieci. Chyba, że ktoś lubi przestrzeń i nie zamierza mieć dzieci.
Jeżeli nie masz wyobrażni co do pow. 30X40 m to proponuję wyjść na trawnik i zrobić w kwadracie 30 wielkich kroków w jedną stronę i 40 wielkich kroków w drugą, to będzie mniej więcej wyobrażało obszar twojego domu. Potem wystarczy tylko obrysować tą przestrzeń i wyobrazić sobie pokoje itd.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Dom - Działka

10 lut 2013 - 14:35:16

ale niektóre z Was bzdury piszą... skąd macie taką wiedzę, nie mam pojęcia...
za 200 tys. można już wybudować fajny, wcale nie mały domek (nie licząc zakupu działki oczywiście); często w tych 200 tys. jest także standardowe wyposażenie

ale skoro wy bierzecie bandę "fachowców", którzy tylko potrafią zdzierać kasę, doliczać dodatkowe koszty, i wmawiać Wam głupoty, a na budowlance się mało znają no to sorry...

Cytat
BeAwesome
skarbek2012, mam podobne zdanie do Ciebie. Po prostu wiem, że gdyby się dało postawić dom za 100 czy 200 tys złotych, to ludzie by takie domy stawiali, bo po co przepłacać? Sądzę, że za 200 tys to może powstać stan surowy otwarty, ale jak przyjdzie do robienia całej reszty to wyjdzie drugie tyle.

bzdura, nie znam nikogo kto wybudował dom za więcej niż 200 tys., a chatki w mojej okolicy są na full wypas, nic dodać nic ująć (oczywiście nie są to wille z basenem)

dom za 150-200 tys. da się postawić i ludzie stawiają - u ciebie w okolicy nie??? w dziwnym miejscu mieszkasz... u mnie powstaje dom za domem, ciągle się kręcą ludzie i szukają działek do kupienia, widocznie Ty mieszkasz w jakimś miejscu w którym się zwyczajnie nie opłaca budować i tyle


ceny materiałów, robocizny etc. się różnią, często kolosalnie, więc nie piszcie bzdur... bo ktoś pod Warszawą wybuduje dom za 500 tys. a w jakiejś koziej wólce TEN SAM będzie można postawić za 200 tys. wystarczy się trochę na tym znać, a nie polegać na "podpowiedziach" innych "fachowców"

nie mówię, żeby budować jak najtańszym kosztem... wystarczy myśleć, kalkulować etc.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-10 14:43 przez xanthina.

Dom - Działka

10 lut 2013 - 14:50:04

Ja mam z mężem odłożone 250tyś na budowę ale zaczekamy jescze bo najgorsze są też wykończenia-chcę lepsze kafelki, cała armatura do łazienki sporo kosztuje jeśli się chce kupić z lepszych materiałów bo to już będzie na lata ,porządną kuchnię,sprzęt-wzystko nowe i nic białego ze sprzętu-wszystko srebrne bo białe żółknie pokój gościnny i sypialnię a resztę z czasem-nie odrazu Kraków zbudowano.Więc my już mimo,ze mamy odłożone na budowę domu to jeszcze odkładamy,nic na kredyt! Raz kupiliśmy auto na raty i mieliśmy 11tyś odsetek -tylko ja pracowlam zagranicą a mój w Pl,potem przerwał pracę i dołączył do mnie więc kredyt szybko spłaciliśmy .Nie wiem jak stoicie finansowo -projektant architekt zrobi wam projekt czy jak juz macie i zaplaciliscie za niego to wam sporządzi kosztorys

Dom - Działka

01 lip 2022 - 17:59:53

Myślę, że sam wybór jak i następnie zakup działki jest bardzo ważny i ja również jestem zdania, że fajnie jest coś więcej na ten temat wiedzieć. Kiedy ktoś nosi się z zamiarem zakupu działki w Suchowoli to w artykule https://isokolka.eu/podlaskie-2/45342-chcesz-kupic-dzialke-w-suchowoli-dowiedz-sie-jak-zrobic-to-krok-po-kroku bardzo fajnie wyjaśniono jak można to zrobić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Remont, szafa?