Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:39:06

na zdjęciu rozkład domu, który mamy zamiar budować.dom parterowy
Powierzchnia to ok 120m2.


przy projekcie widnieje opis. minimalna działka 25x20m
czy zatem 30 x 40 będzie wystarczająca? jakoś nie potrafię sama sobie wyobrazić, czy to wystarczająca przestrzeń.'
Podkreślę,że nie chcę dużego ogrodu.

możecie mi określić mniej więcej jak rozkładają się koszta budowy domu na poszczególne elementy?
ile same fundamenty
ile ściany
ile dach
itd.

oczywiście mniej więcej. Dom będzie budowany przez kolejnych kilka lat,będziemy inwestować w każdy rok w coś.kredyt weźmiemy tylko w przypadku gdy budowa będzie rzeczywiście ciągnęła się zbyt długo.sama nie wiem czy to dobry pomysł...co myślicie?



Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:41:56

odpowiednie miejsce do tego typu pytan:) portal dla osob, ktore nie sa w stanie przeczytac wiecej niz 10 linijek, a ty przedstawiasz zlozoną sprawę:)

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:43:45

ja nie wiem ale ladny plan:)

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:46:29

wiem, że są tu osoby które budowały lub są w trakcie. chętnie posłucham rad i sugestii.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:46:36

kierownik budowy nie moze ci tego powiedziec ? i tak będziesz musiała go zatrudnić.
jeżeli bedziesz kupować gotowy projekt to bedziesz miec wycenę zarówno całości, jak i poszczególnych elementów.to będą ceny orientacyjne. żeby się dowiedzieć dokłądnie będziesz musiała ruszyc swoje 4 litery i sama popytać, ile cie będzie kosztował dach ( bo to zależy od firmy, rodzaju blachy, ilości spadów i cen w okolicy). to samo z resztą.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:48:30

Ja niestety nie pomogę. Mieszkam w domu, który próbuję sprzedać. Budowali go moi rodzice 14 lat temu, więc koszty się znacznie zmieniły. Wtedy na całą budowę domu poszło 300tys, ale rodzice robili wszystko aby najtaniej o i teraz wychodzą tego skutki niestety.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:48:35

jestem expertem od budowy domow,jak zarabiacie tak po 5-10 tys oboje na miesiac (odliczjac biezace koszty zycia) to ukonczycie go za jakies 5-10 lat(zalezne od inflacji)jak mniej to za 20,no chyba ze macie sporo gotowki odlozonej, tak ze 100 tys to moze wczesniej .Budowa takiego domu to koszt conajmniej 200-250k (znajomi budowlancy z łapanki) a jak buduje firma to ze 400k,powodzenia
same fundamenty to ze 20 k, a okna przy tylu pomieszczeniach to ze 40k a gdzie reszta ,zakonczylam budowe 4 lata temu i za dom w stanie dewloperskim, a nie pod klucz o powierzchni 90m wydalam prawie 300k a reszte wykonczenia(podlogi kafle panele i kupowanie mebli i 1000 roznych jeszcze rzeczy) to nie pamietam, ale wtedy mozna sobie rozkladac na lata,dom powinien byc ukonczony conajmniej w 2 lata bo jak nie to wszystko niszeje i robota od nowa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-25 11:56 przez alicja1112.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:49:34

No skoro jest napisane, że działka 25x20 jest minimalna to raczej każda większa będzie wystarczająca na postawienie domu, jeśli nie chcesz dużego ogrodu to tym bardziej. Koszty budowy domu są zróżnicowane bardzo, zależą od mnóstwa czynników typu: czy budujecie sami czy robotnicy, z jakich materiałów korzystacie, czy macie zniżki czy nie, czy podpiwniczacie dom, z czego dach, płaski czy kilkuspadowy... Są to tak nieporównywane różnice, że nie da się ich określić, chyba, że w przedziale np. dach - 15 tys. min. - maksymalnej ceny nie ma nigdy.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:49:47

Wiem z własnego doświadczenia że budowa domu to najlepsze co można zrobić. Wielki plus za parterówkę, bo na "stare lata" będzie Wam łatwiej ;)
Co do cen rzeczy o które pytasz.. ciężko stwierdzić. Wszystko kwestia tego w jakiej miejscowości budujesz dom. Np firma z Warszawy weźmie więcej za położenie dachu niż firma z jakiegoś niedużego miasta.
Co do działki to myślę że powinna być wystarczająca. Zmieści się na niej dom i kawałek trawki. Ale musisz się zorientować jak to się ma do przepisów bo pamiętam że okna muszą być w określonej odległości od płotu itd itd itd... Mnóstwo przepisów. Także co do wymiarów działki zorientuj się w sprawie przepisów. A co do tych rzeczy co pytałaś to jeszcze jedno. Też wszystko kwestia tego czy będziesz chciała korzystać z usług wielkich renomowanych znanych firm czy raczej będziesz wolała dać zarobić mniejszym mniej znanym firmom

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:49:53

Dziłka wystarczy, musisz odliczyć 5 metrów od granicy działki, czyli sąsiada, drogi itp. Co do kosztów nie mam pojecia przy planie powinnaś mieć przybliżony kosztorys, zależy jak bedziesz budowac. PLan mi się nie podoba, najbardziej to, że przechodzi się przez kuchnie do kotłowni i garażu :(

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:50:09

Witaj: Mamy z narzeczonym takim sam plan budowy domku parterowego z poddaszem za gotówkę przez 4-5lat ale powoli bez stresu o utratę pracy, bez wypominania sobie wydatków, bez kłótni..powoli ale żyjąc spokojnie:) tylko domek około 90m2:) Oglądaliśmy już taki domek na żywo, identyczny jaki chcemy wymarzony:)Właściciel mówił , że nie zamknął się jeszcze w 200tys. a mogłby już mieszkać:) w środku już ma nawet kominek, kuchnie z meblami itp:) także na twój myslę około 300tys:) zależy czy budowany metodą gospodarcza tak jak w naszym przypadku bedzie, czy firmy remontowo-budowlane:) tymczasem w tym roku poszukujemy działki:)

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:53:32

Może dziwna jestem ale jakbym nie miała kasy to bym się nie budowała. Albo masz kase przynajmniej na stan surowy, przykrycie, tynki wewnatrz domu albo nawet nie ma co zaczynać. Może mam takie myslenie bo mój tata ma firmę budowlaną i już się mase historii nasłuchałam.

zweryfikowana
Posty: 824
Ostrzeżenia: 1/5

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:54:24

Kochanajesli chodzi o wymiary działki i domu, to będzie tak akurat jesli nie chcesz jakiegos wielkiego ogrodu;)
A jeśli chodzi o koszty to jednoznacznej odpowiedzi nie ma, wszystko zalezy jakich materiałów użyjecie. Np. czy dasz jest dwuspadowy, czy np. czterospadowy. czy blachodachówka, czy dachówka, jeśli dachówka to czy zwykła czy np. lakierowana, itd....
To samo np. z oknami, jaki typ, jaki rodzaj, z czego wykonane....
Moge jedynie powiedziec, że wybodowanie samo w sobie nie jest tragedią w porównaniu z wykończeniem domu....

Życze powodzenia;)

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:55:17

jesli czas Cię nie goni to doby pomysł ale ja lubie mieć wszystko szybko zrobione. Mam działke ok 1620 m2 i tez zastanawiam sie budowa domu badz kjupnem mieszkania.

Dom - Działka

25 sty 2013 - 11:56:18

Cytat
alicja1112
jestem expertem od budowy domow,jak zarabiacie tak po 5-10 tys oboje na miesiac (odliczjac biezace koszty zycia) to ukonczycie go za jakies 5-10 lat(zalezne od inflacji)jak mniej to za 20,no chyba ze macie sporo gotowki odlozonej, tak ze 100 tys to moze wczesniej .Budowa takiego domu to koszt conajmniej 200-250k (znajomi budowlancy z łapanki) a jak buduje firma to ze 400k,powodzenia
Ty tego nikomu nie przetłumaczysz, mój tata pracuje w budowlance jakies 30 lat a i tak ludzie wiedzą swoje i go nie słuchają a potem są tylko problemy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Remont, szafa?