Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

4 minuty temu

dieta organizacja

18 minut temu

przestrzeganie diety

35 minut temu

zalety diety pudełkowej

50 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

meldunek

06 sty 2013 - 17:33:56

Sprawa wygląda tak, że przeprowadziłam się do innej miejscowości a adres zameldowania mam z poprzedniego miejsca i pod tym względem nic się nie zmienia tzn nie muszę się z tamtąd wymeldowywać. I moje pytanie brzmi czy muszę się i tak zameldować w tym nowym miejscu czy tylko zgłosić do US zmianę miejsca zamieszkania a meldunek pozostaje stary.

niezweryfikowana
Posty: 119
Ostrzeżenia: 1/5

meldunek

06 sty 2013 - 17:35:42

no jeżeli chcesz mieszkać legalnie to powinnaś sie zameldować tymczasowo chociaż

meldunek

06 sty 2013 - 17:37:00

nie ma obowiązku meldunkowego,więc trudno powiedzieć,ja bym się jednak przemeldowała

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

meldunek

06 sty 2013 - 17:37:38

No wg prawa powinnaś się chyba zameldować tymczasowo w nowym miejscu. To nic skomplikowanego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 17:41 przez LatoNaKombajnie.

meldunek

06 sty 2013 - 17:38:14

nie trzeba się meldować

meldunek

06 sty 2013 - 17:41:45

Wiem, że to nic skomplikowanego tylko czy jest taki obowiązek? Do tej pory sądziłam, że adres zamieszkania a meldunek to dwie rózne sprawy. Swoją drogą nieco sie poprztykałam z tego powodu z moim bo on ma odmienne zdanie na ten temat. Uważa, że zgłaszając do US nowe miejsce zamieszkania sama sie wkopuje nie meldując się jednoczesnie na nowym miejscu tlko zostając przy starym.

meldunek

06 sty 2013 - 17:42:55

Cytat
mysia_84
nie ma obowiązku meldunkowego,więc trudno powiedzieć,ja bym się jednak przemeldowała
Obowiązku meldunkowego dopiero nie będzie od przyszłego roku.
Jeśli chcesz żeby wszystko było na tip top musisz się zameldować chociaż na pobyt czasowy. Chociaż jeżeli np. na stałe jesteś zameldowana u rodziców, nie wiem czy jest sens cokolwiek zmieniać :)

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

meldunek

06 sty 2013 - 17:44:57

Cytat
dorofix
Obowiązku meldunkowego dopiero nie będzie od przyszłego roku.

A nie od 2016?

meldunek

06 sty 2013 - 17:46:27

Właśnie chodzi o to, że ja mam meldunek na stałe tylko w innym miejscu i chce to narazie zostawić ale kiedys sie przemelduje (o ile jeszcze będą meldunki). Tylko miejsce zamieszkania chce zgłosić do US inne.

niezweryfikowana
Posty: 119
Ostrzeżenia: 1/5

meldunek

06 sty 2013 - 17:48:09

ale w czym masz problem żeby się zameldować, nic za to nie placisz, a niech znajdzie się ktoś życzliwy, to wtedy będziesz miała wesoło

meldunek

06 sty 2013 - 17:48:48

Cytat
lenaora1979
no jeżeli chcesz mieszkać legalnie to powinnaś sie zameldować tymczasowo chociaż

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

meldunek

06 sty 2013 - 17:49:08

Ja nie rozumiem problemu, bo mieszkając w innym mieście zameldowana byłam czasowo, żeby wszystko było zgodne z prawem, a i tak wszędzie pytają o adres zameldowania: urzędy, banki itd. Dlatego nie wiem co jest strasznego w tym, żebyś się zameldowała czasowo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 17:51 przez LatoNaKombajnie.

meldunek

06 sty 2013 - 17:51:30

Cytat
LatoNaKombajnie
Cytat
dorofix
Obowiązku meldunkowego dopiero nie będzie od przyszłego roku.

A nie od 2016?
Masz rację. Ostatnio jak się interesowałam tym tematem była mowa o 2014 stąd ten błąd.

meldunek

06 sty 2013 - 18:00:28

A po Ci to zgłaszać?Ja nigdzie nie zgłaszam swojego miejsca zamieszkania, bo i tak cała oficjalna korespondencja ma iść na adres meldunku. Miejsca zamieszkania zmieniam na tyle często, że tylko z tym problemy. Np teraz, muszę jakoś zdobyć pita z poprzedniej pracy, który pewnie pójdzie na adres, pod którym mieszkała dwa mieszkania temu. Pojechać tam nie mam kiedy, a nr telefonu mam tylko na sklep, a wątpię, że zna tam ktoś nr do księgowej.

Ogólnie- adres zamieszkania to taki, pod którym zamieszkujesz dłużej niż 3 miesiące i ma charakter stały, a nie tymczasowy. Czyli np pokój w mieszkaniu studenckim, to nie adres zamieszkania;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

meldunek

06 sty 2013 - 18:09:22

Zawiadomienie urzędu o zmianie adresu zamieszkania powinno nastąpić tylko wtedy, gdy adres zamieszkania jest inny od adresu zameldowania, a więc tak jak w Twoim przypadku, tj. powinnaś zawiadomić US.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Parapetowka - prezent