Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ikea meble

09 paź 2012 - 20:27:02

Przymierzam się do urządzania Naszego nowego mieszkania :)

Musiby zrobić kuchnie i zastanawiam się czy lepiej kupić kuchnie gotową czy na wymiar .
Oczywista sprawa ,ze kuchnia gotowa jest tansza ... no ale nam się marzy wyspa i agd pod zabudowe ...
ogladalismy ostatnio kuchnie w Ikea i w sumie kilka nawet nam się podobało .

Kuchnie bedziemy mieć małą , na dodatek ze skosem bo to mieszkanie na poddaszu .

Może któraś moze polecić jakąs firme , ktora wykonuje kuchnie pod zabudowe w miare rozsadnych cenach z Wrocławia (okolice) ?

Ikea meble

09 paź 2012 - 20:34:12

Mogę Ci polecić mojego stolarza, jest dość drogi, ale robi świetnie.
Nam zrobił pełna zabudowę w kuchni, wszystko na wymiar, co ważne jest bardzo funkcjonalna, bo stosuje dobre rozwiązania. Robił też zabudowę w łazience.
Jestem bardzo zadowolona.

Jest z Prusic, ale dojeżdża bez problemu do klienta.
Dobrze się z nim współpracuje.

Ja bym nie kupowała kuchni z Ikei, mają fajne rozwiązania, ale jakość kiepska.

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:01:42

No właśnie szukam raczej czegoś w rozsądnej cenie :) ponieważ musimy kupić/zrobic wszystko ,a na razie jesteśmy parą studiującą ;p więc ;p ... A ten Twoj stolarz ile bierze za metr ?

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:04:38

A ja kocham Ikejowskie meble
są solidne i jak coś sie psuje to gwarancja i tyle :)

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:06:38

Kochana mebli Ikea nie bierz,mimo,że mają chyba 5 czy nawet 10 lat gwarancji,no chyba,że nie planujesz w kuchni gotować tylko podziwiać meble;)
Samej podoba mi się kilka zestawów,ale nie są praktyczne,znajomej po 1,5 roku użytkowania zaczęła odpryskiwać farba w różnych miejscach także naprawdę odradzam kuchenne zestawy,bo to właśnie w kuchni meble są najbardziej narażone chociażby przez parę.A jeśli masz małą kuchnię to może sama coś zaprojektujesz?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-09 21:08 przez 20natka.

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:08:17

Kilka rzeczy mam już upatrzone w Ikei :) ale ciagle myśle nad ta kuchnią ... sama nie wiem jaka bym chciała :( i w sumie myslę ,zeby nie byla az tak droga ... bo jeszce piekarnik/ plyta indukcyjna (bo chyba sie na indukcyjna zdecydujemy)/ lodowka /pralka ... itp więc to już będą spore koszty ;/

A ma któraś szkło hartowane/pleksi miedzy szafkami kuchennymi ?

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:08:35

Nie wiem niestety ile za metr. Do każdego zamówienia podchodzi indywidualnie, więc trzeba rozmawiać osobiście.
Zależy co dla Ciebie znaczy rozsądna cena :)

Wg mnie na takich rzeczach nie można oszczędzać (nie mówię oczywiście o wydawaniu kosmicznych kwot), kuchnia to serce domu, używana jest codziennie, więc warto aby była solidna i dobrze wykonana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-09 21:11 przez Sacrum.

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:09:14

A ja polecam meble Ikea, nie mam zadnych problemów z nimi.

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:13:54

Projekt w sumie mam . tak jak mowiłam to mala kuchnia (a raczej aneks kuchenny , bo kuchnia jest polaczona z salonem) na dodatek jeszce są skosy .
Mysle o tego typu kuchni , chodzi mi o rozłożenie , bo te meble są "za nowoczesne" ;p i nie jestem do konca przekonana ;p sama w sumie nie wiem jaki model bym chciala :(



Ikea meble

09 paź 2012 - 21:22:32

moi znajomi maja juz 8 lat meble z ikei i nic sie z nimi nie dzieje takze ja bym polecila IKEE jako solidny wybór, stolarze zwykle robią na kiepskich materialach

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:32:53

Cytat
PaniJana
A ja kocham Ikejowskie meble
są solidne i jak coś sie psuje to gwarancja i tyle :)

ja za to znam mnóstwo przypadkow o bardzo złej jakości Ikea meble. Poza tym, znam kilka osob, ktore pracują na taśmie dla Ikei (praca na akord)- i ja się nie dziwie, czemu te meble się tak szybko rozwalaja. Ja mam u siebie łózko wykonane w podobie do ikei, ale przez stolarza Moja kolezanka kupila wIkei- i ja na swoim mogę skakac do sufitu i si enie bac, ze cos mi pęknie. U niej usiadłam ja, ona i koleżanka chciala usiaść i w tym momencie sie zarwalo.....wziela inny model znow z Ikei i teraz ma lozko w ksztalcie paraboli :O doslownie odkurzaczem nie jest w stanie wyczyscic podlogi pod nim na srodku, bo się zapada. Na tym lozku to ja nawet nei probuje siadac razem z nia...bo byloby jak w 1szym przypadku.

Lepeij zrobic na wymiar. po pierwsze będziesz miala na lata tę kuchnię, po 2 wcale nie aż tak drogo za komfort uzytkowania i estetykę (meble pod wymiar-czyli dobre uszczelnienie przeciw wylewaniu sie cieczy za meble, bo beda listwy, brud na podlodze nie będzie wlazić pod szafki bo będa listwy)- oszczędzisz mnóstwo czasu na sprzątaniu :)

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:36:40

Cytat
PaniJana
A ja kocham Ikejowskie meble
są solidne i jak coś sie psuje to gwarancja i tyle :)

solidne? akurat solidność nie jest ich mocną stroną. Design jak najbardziej, ale nie jakość :P Miałam wykonane meble przez stolarza ale po przeprowadzce kupiłam na szybko 2x2m szafy i zamykając.. wypadła mi z zawiasów! a nie mam jakiejś wielkiej siły.. była też dobrze skręcona. Nie są to meble dla mało delikatnych ludzi :P

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:43:07

Ja też mam meble z Ikei... :) Co prawda nie kuchnię a sypialnię ale jestem mega zadowolona :)

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:43:46

Zależy na jak długo 'chce się mieć' tą kuchnię, jak na parę lat to Ikeowe mogą być. Ale meble produkowane tak masowo raczej z solidnych materiałów wykonane nie będą, na pewno nie za takie ceny jak oni oferują. Więc tu jakość jest adekwatna do ceny, choć wg mnie i tak ta cena jest za wysoka.
Warto też zwrócić uwagę na gwarancję poszczególnych elementów. Jakie ewentualne uszkodzenia obejmuje.

Ikea meble

09 paź 2012 - 21:48:17

Pomiędzy szafkami proponuję zrobić sonie samemu takie szkło. Mój tata zamówił fototapetę, zamówił szkło na wymiar u szklarza i kupił prowadnice w OBI :) Koszt całego przedsięwzięcia to jakieś 150zł a nie 600 czy 700zł :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem. Zapach-mieszkanie