Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam mam ogromny problem z praniem. Zacznę od tego że cały czas używam płynu do płukania Lenor i niemieckiego proszku. I od jakiegoś czasu moje pranie podczas schnięcia nie ładnie pachnie. Nie ma to wpływu czy jest w łazience wywieszone czy w pokoju lub na balkonie. Dodam że nie wszystkie rzeczy nieprzyjemnie pachną. A te które śmierdzą nie śmierdzą na całej długości ubrania tylko w niektórych miejscach np. spodnie strasznie śmierdziały przy pasie i z przodu i z tyłu!! Ostatnio wzięłam 2 pary spodni i bluzkę dodam że były zdjęte z suszarki czyste wzięłam i wypłukałam je jeszcze raz w płynie do płukania żeby ładnie pachniały i powiesiłam w pokoju na suszarce. Na następny dzień jak otworzyłam drzwi do pokoju nie dało się wejść tak śmierdziało !! nie wiem czym to może być spowodowane !Filtr okazał się czyściutki !! więc nie mam pojęcia czemu tak nieprzyjemnie pachną ubrania. PROSZĘ O RADY I POMOC !!

Dodam jeszcze że znajoma mojej mamie poleciła pranie w orzechach.Mam oczywiście je kupiła i zaczęła w nich prać. No i w pewnym momencie orzechy się rozwaliły po całej pralce. Może jakiś kawałek utkwił w jakimś miejscu w pracle (bo w filtrze nic nie ma) i dlatego taki zapach ? Używałyście może tych orzechów ? albo miałyście taki przypadek jak ja ?!

PROSZĘ O POMOC !!!!!!

tak czasem czyste pranie nieladnie pachnie podobno to wina bakterii

Też słyszałam,że to wina bakterii..
U mnie w sumie jest trochę podobnie,po wypraniu ładnie pachnie,ale jak wywieszę na zewnątrz,to wszystko się ulatnia i mają taki dziwny zapach..
A używam cały czas dobrego proszku i zawsze płynu do płukania.

niezweryfikowana
Posty: 1.818
Ostrzeżenia: 1/5

spruboj moze w czarnym lenor ale daj duzo do płukania tego płynu ,nie jedna nakretke,moze wywieszaj na dworze zeby przewiało p ranie a nie w domu gdzie sie w sumie kisi nieraz

spróbuj zmienić proszek :) ja używam do płukania Silana dla mnie jest dużo lepszy od Lenora

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

może ten kawałek orzecha tam gnije w pralce i dlatego tak ci pranie śmierdzi.

A w jakiej temperaturze pierzesz? Może w za niskiej i za krótko, dlatego ubrania nie dopierają się... Albo masz wilgoć w domu i ubrania nie schną tylko "kisną" ?

zweryfikowana
Posty: 907
Ostrzeżenia: 1/5

pogoda... wilgoć w powietrzu, nic już tak dobrze nie schnie
mi też się tak dzieję, jak za ciasno powieszę pranie na suszarce
znalazlam na to sposob, piore tylko w cieplejsze dni, pranie wieszam na sznurze za domem, wysoko, na slonecku
przyczepiam do sznura za pas, ale nie za cały tylko za jego tylna czesc, tak, zeby nie nachodził materiał na siebie i zeby nie było za grubo
swetry i inne grubsze rzeczy, kilka razy zdejmuje i strząsam, to sposob mojej mamy, co jakiś czas przekrecam i jak troche przeschnie strzepuje
sprawdzone i dziala
dodam, ze nei susze prania w domu, w lazience,bo tam wszystko kisnie w taka pogode
aa i najwazniejsze w taka pogode!
nie przesadzajcie z iloscia plynnu do plukania bo to on sie kisi na ciuchach jak go za duzo
od ladnego zapachu to sa perfumy
i przede wszystkim podwojne plukanie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-05 10:56 przez nikolaska1232.

wyczysc dobrze wszystkie filtry. warto zobaczyc w instrukcji oblugi gdzie są. moja mama miala taka sama sytuacje. filtry tato jej powyciagal i dalej nic. powiedzialam jej zeby dokladnie wymyla ten pojemnic na proszek, plyn i wokol niego wszystko. po tym przestalo smierdziec :)

A ja proponuję wyczyścić filtry w pralce, kupić środek do czyszczenia wnętrza pralki (ten jest bardzo dobry: http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/89/38/10/2589381070 ), i wstawić pustą pralkę z nim według zaleceń.

Okresowo (raz na miesiąc) wstaw też pustą pralkę na program gotowania :)

Mi pomogło, miałam podobny problem.

U mnie np niektóre ubrania też smierdzą taką "brudną szmatą", najpierw wygotuj samą pralkę w 90 stopniach bez prania ze 2 razy, potem ubrania spróbuj wygotować w 90 stopniach, jak nie pomoże niestety będziesz musiała wyrzucic te ubrania które smierdz najmocniej

niezweryfikowana
Posty: 313
Ostrzeżenia: 2/5

U mnie tez czasem smierdza, zwlaszcza te grubsze rzeczy, ktore susza sie dluzej niz reszta.
Dzieje sie tak glownie kiedy w pomieszczeniu jest chlodno, bo nie pala albo pada deszcz i jest wilgoc w powietrzu, wtedy wszystko kisnie.
Powodem tez moga byc niedoprane rzeczy, bo za niska temp jest prania albo za slabo wyplukane, bo za duzo plynu. W pralke tez nie mozna na sile upyhcac za duzo rzeczy. Znajoma zawsze ukladala wszystko w kosteczke i upychala w pralke po brzegi, by wyprac za 1 razem wszystko i potem rzeczy byly niedoprane, ukisle i smierdzace nadal.
Wazne jest tez by po praniu osuszyc beben pralki, nie zamykac mokrego. Raz na jakis czas tez mozna zrobic pranie puste z wysoka temp i np. sokiem z cytryny, soda albo proszkiem do pieczenia. By odswiezyc, oczyscic pralke. Trzeba poprobowac roznych sposobow by znalezc przyczyne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-05 11:04 przez romtomtom.

ja nastawiam samo płukanie i pustą pralkę oczywiście(bo podczas przeprowadzki mi stała zamknięta w garażu) i nic nie czuć,a teraz te wszystkie reklamowane płyny pobił na łep E!

Ale w poprzednich latach nie było takich sytuacji żeby mi pranie śmierdziało. Nie mam wilgoci w mieszkaniu a po drugie nie wieszam prania w łazience tylko w drugim mieszkaniu w pokoju. Może faktycznie gdzieś się zablokował jakiś orzech. Spróbuje tak jak mówicie przeprać samą pralkę bez ciuchów z soda. Może faktycznie coś to pomoże. Bo ten nieprzyjemny zapach nagle się wziął nie wiadomo z czego ... ;/

sprawdź czy masz czystą pralke, czy nie zatkany jest syfem odpływ

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wersalka h/n?