Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
ptasiek84
lubię szare -ale dąłabym taki popielaty i połączyła z białym lub śmietankowym (żadnych zieleni czerwieni i pomarańczy nie lubie to nie moje kolory) i nigdy nie będę miała takich u siebie
mnie sie podoba takie połacznie




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 11:28 przez ptasiek84.

Ja bym zrobiła ściany białe, a ewentualnie jedną w kolorze szarym, byle nie za jasnym. Do tego jakieś dodatki w ostrym kolorze, a może kolorowa kanapa?

Są szarości i szarości ;) Ja bym pokombinowała na zasadzie kontrastu- jeśli meble masz ciemniejsze- jasny szary na ścianę, jeśli jasne- ciemny. Można też bawić się fakturą- gąbki, wałki- przejrzyj sobie jakieś "fachowe" pisemko, pomysłów jest naprawdę od groma.

Cytat
j_ulka
ja mam w salonie jedną ścianę (za telewiorem) w kolorze bardzo ciemnego morskiego koloru w palecie nazywał się niagara blue czy jakos tak, pozostałe dwie ściany mam w najjaśniejszym kolorze z tej palety.

bardzo fajny jest ten szary z 1 zdj, ja bym malowała :) ale tyko jedną ścianę

wrzucam zdj swojego koloru - uważam że jest piękny i bardzo uspokaja.
zdj są jszcze w czasie remontu dlatego nie patrzcie na bałaga :)
[attachment 794157 S7301966.JPG]

też własnie myslałam zeby zrobic np. jedna szara i 3 inne w sumie 2 bo na jednej calosc bedzie kuchnia. i wlasnie nie wiedzialam jaki kolor .. ten co masz faktycznie b. ladny mysle jeszcze nad żółtym ;)
Cytat
evca
Może połącz dwa kolory - szary z jagodowym. Albo daj jakąś ciekawą tapetę.


tapety nie chce ;) jagodowy w sumie ładny .. :)
Cytat
j_ulka
świetnie wygląda połaczenie szarego z zółtym ! rewelacja



własnie tez mi sie bardzo podoba.. i troche ozywi ;)
Cytat
pati_kinia
Hmm.. będziesz miała fioletową sypialnie? Chyba wiem czemu :P Fioletowa sypialnia A tak na poważnie to może połącz szary z turkusem, albo pomarańczowym?


no czemu.. ? ;)
poodoba mi się ten kolor.. góre właśnie sypialnie już mam pomalowaną sami mieszaliśmy kolor wyszedł super - lawendowy i sufit jasniutki beż :)


turkus mi się średnio podoba.. a pomarańcz mieli rodzice i troche dość mam tego koloru ;)
Cytat
MrsCytrynoowa
świetne jest to zestawienie szarości z jaskrawymi kolorami, jak na drugim zdjęciu. Za to ten pokój na trzecim zdjęciu sprawia wrażenie nieładu.. ;)
najładniejszy będzie amarant lub taki żywy fiolet według mnie ;)


chyba się skusze na żółty ;) ten trzeci też tak mi się kojarzy.

fiolet odpada.. a amarant .. hmm bym musiała zobaczyc jakieś takie połączenie.
Cytat
Zuosnica
Szare ściany, szara podłoga, szare meble, szary dywan, biało-czarny stolik, szara kuchnia, szare płytki... To lekka przesada z tym szarym.

inni sobie robią brązowo wszędzie.. i mi sie to podoba ale juz jeest nudny..
poprostu jedno będzie jasne drugie ciemne..
panele już mamy kupione jasne szare z komfortu, płytki ciemne szare z castoramy jak znajde jakies zdjecia to wrzuce ;)

i własnie myśle nad scianami na pewno bedzie szary pigment juz kupiony znowu sami wymieszamy ;) i druga sciana bedzie inna dlatego napisalam zebyscie podsunęły mi pomysł jaki kolor ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 12:28 przez Kurkuma.

Mi się podoba ten fiolet ;) Ale Jeśli mówisz ,że odpada to nie wiem ;)
Może faktycznie coś pokombinować ;) U znajomych widziałam 2 ściany szare (te które były zakryte meblami) a pozostałe 2 różowe ;) FAjny efekt;)

te juz mamy kupione płytki i panele ;)





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 13:15 przez Kurkuma.

szary jest wg mnie świetny no i zawsze na czasie. do tego możesz pozwalać sobie częściej na zmianę dekoracji bo zmieniasz tylko dodatki a nie malujesz ściany. wg mnie super pomysł ;)

Kurkuma
ja bym zrobiła tak:
1. ścianę na przeciwko kuchni (podejżewam że będzie to ściana z tv)
pomalowałabym na ciemny szary, ściany pozostałe na szary z tej samej palety ale o 3,4 tony jaśniejszy.
2. kanapę jaką masz? jak jeszcze nie masz to może kup w kontrastowym kolorze albo jak to za wiele to dodaj tylko poduszki kolorowe - np żółte i różowe - moim zdaniem bardzo fajnie wygląda to połączenie.
3. Jak chcesz łączyć szary z kolorem to musi być to kolor żywy, energiczny bo jak np dasz szary z fioletem tak jak niektóre dziewczyny pisały to moim zdaniem będzie ponuro i smutno. Szary fajnie właśnie wygląda z złótym, różowym, zielonym,
4. Do tego na ścianie ciemnej szarej powiesiłabym kolorowe obrazy
a na podłogę np żółty/ różowy dywan ;)
różowy nie musi wyglądać infantylnie jeżeli jest dobrze zestawiony ;)

wrzucam parę pomysłów na kolorowe obrazy któe można zrobić samemu.
zapraszam do wątku DIY Art - tam jest wiele pomysłow na dekoracje diy


niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Sama się zastanawiam i mamy konflikt z mezem. On nie chce bialego

a może zamiast zwykłej szarej farby to beton? :D doda też fajnej tekstury

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Jeśli chodzi o kolory ścian to każdy kolor się brudzi, nieważne czy biały, zielony czy niebieski. Po prostu kup farby dobrej jakości które będą współpracować podczas ich mycia. Niektóre przybrudzenia wystarczy przetrzeć czysta wilgotna szmatką a plamy potraktować np magiczną gąbką. Meble to już naprawdę kwestia gustu i tu musicie znaleźć kompromis. Panele to już gust plus duże różnice cenowe. Patrząc z perspektywy faceta, nie dziw się że jak położy drogie panele to nie będzie ich chciał zmieniać za 2- 3 lata. Ogólnie każda para przechodzi taki proces ale zawsze ktoś musi ustąpić.
Na pewno pomógłby projektant wnętrz:
https://marengo-architektura.com/
Daję namiar na dobre biuro archiektoniczne z Krakowa. Zastanówcie się nad skorzystaniem bo projektant połaczy wszystkie Wasze pomysły w jeden.

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 4/5

Do salonu ja mam kolory jasne wybrane, takie mi pasują. A co do mebli to tutaj https://notodo.pl/meble-loftowe-industrialne-meble-do-salonu zobaczcie na te industrialne, nowoczesne z drewnem, coś pięknego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wianek jak wam sie podoba