Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przeprowadzam się i zamieszkam w wynajmowanym mieszkaniu. Za jakiś czas chciałabym się tam zameldować. Wystarczy mi zameldowanie czasowe? I czy ma ono jakiś "termin ważności"? Czy właściciele mogą odmówić mi zameldowania?

wlasciciel musi sie zgodzic na zameldowanie. jezeli wynajmuje ci na czarno to pewnie sie nie zgodzi.

Na czarno to nie jest, mamy umowę...

Cytat
sensejszyn
Na czarno to nie jest, mamy umowę...

Papierek sobie każdy może napisać, ale wcale nie jest powiedziane, że sie rozlicza z wynajmu..

Na czarno jest wtedy, kiedy facet nie odprowadza od tego podatku i nigdzie nie zgłasza, że tam mieszkasz. Niestety większość umów takich jest.

a umowa jest potwierdzona przez notariusza?jesli nie to jest po prostu niewazna:)

poszukaj na forach prawnych,coś powinno być na ten temat:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 10:36 przez joanna0590.

umowę można sobie spisac w każdym momencie:P ale właściciel nie zawsze zgłasza to do spółdzielni i odprowadza od tego podatki:P
umowe mamy na każdym mieszkaniu, ale wiemy, że to pic na wodę, chyba, że trafiłaś na na prawdę sumiennego właściciela:)

Nie mam pojęcia, ale może ktoś inny pomoże.

Cytat
FuckLimits
Cytat
sensejszyn
Na czarno to nie jest, mamy umowę...

Papierek sobie każdy może napisać, ale wcale nie jest powiedziane, że sie rozlicza z wynajmu..

no wlasnie. jak nie wykazuje dochodu z tytulu wynajmu to pewnie nie bedzie chcial nikogo zameldowac bo moze sie nim urząd skarboey zainteresowac.

na czarno znaczy ze nie zgłosi do skarbówiki:) a umowa swoją drogą

zameldowanie czasowe maksymalnie jest chyba na 5 lat

Kurcze, strasznie zależy mi na zameldowaniu tam... Mogę jakoś DELIKATNIE zmusić właściciela, żeby mnie zameldował?

żaden właściciel nie zameduje cię , nawet tymczasowo, zapomnij!
a to że macie umowę nic nie znaczy, ważne czy płaci podatki od wynajmu, co się zdarza bardzo rzadko.
Jak chcesz mieć z nim na "pieńku" , to go zmuś, ale możesz potem żałowac...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 10:39 przez danuta369.

Tak powinna Cie zameldowac...na tymczasowo
w zaleznosci ile masz tam mieszkac, mozna na rok, na dwa....i na wiecej

A właściwie po co Ci to zameldowanie? ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Które łóżko kupic? POMOCY