Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 10:57:40

Mam nadzieje, ze dobrze umiescilam watek :)
Dziewczyny, potrzebuje pomocy. Mam strasznie duzo ubran, butow (bardzo, bardzo duzo) mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, razem z chlopakiem mamy duzy pokoj-23 metry, do tego do dyspozycji duzy korytarz (2 szafy i polka na buty) wszystko jest zwalone moimi rzeczmi. Moj chlopak i wspollokatorzy nie buntuja sie bo sami nie maja zbyt wielu rzeczy, ale ja juz sie nie mieszcze! na wieszaku mam po 4-5 rzeczy, ubrania mam powciskane w worki na smieci(;/) i poutykane pod lozkiem. czy znacie jakies fajne metody na przechowywanie (z szacunkiem) odziezy? moze jakies specjalne wieszaki, szafy, moge na to wydac troche pieniedzy.
ps.- wszelkie rady typu- to po co ci tyle ubran, sprzedaj, oddaj, sa niepotrzebne- bo to wszystko nosze i potrzebuje. na biezaco wydaje ubrania ale na biezaco tej je kupuje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:00 przez hrabina_san.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:01:20

Chętnie się dowiem, bo mam ten sam problem, tyle że mieszkam we własnym mieszkaniu i nikt mi się nie buntuje :D ale obawiam się, że w moim przypadku pomogłaby jedynie oddzielna garderoba...

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:02:29

kurcze, wlasnie garderoba nie wchodzi w gre (ale wiem, ze jak juz kieedys bede miala swoje mieszkanie bedzie konieczna) moze w ikei sa jakies specjalne pomoce dla osob z takim problemem jak moj ;p ktos cos wie?

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:02:57

są takie plastikowe pokrowce pod łóżko, składane, taka skrzynka z plastiku nie wiem jak to się nazywa konkretnie, ale na stronie tchibo widziałam i w ikea

o tu masz linki


euroagd.eu/pojemnik-pod-lozko/
euroagd.eu/pojemnik-pod-lozko/

www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90027811/
www.softpack.pl/pokrowiec-pojemnik-posciel-ubrania-reczniki-koce.html
www.jula.pl/pojemnik-pod-ozko-na-kokach-32-l-661015



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:09 przez matylda_jasmin.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:04:09

Chętnie poczytam, bo mam ten sam problem - mam zawalone wszystkie szafki w pokoju + dużą szafę rodziców, worki na śmieci, a buty poukładane w pokoju na podłodze :/
Myślałam nad metalowymi wieszakami na kółkach, innego pomysłu nie mam

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:04:49

Cytat
hrabina_san
kurcze, wlasnie garderoba nie wchodzi w gre (ale wiem, ze jak juz kieedys bede miala swoje mieszkanie bedzie konieczna) moze w ikei sa jakies specjalne pomoce dla osob z takim problemem jak moj ;p ktos cos wie?

może takie stojące wieszaki?

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:05:19

ja mam mało ubrań, więc wszystko mieści mi się w jednej szafie;)

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:06:25

no wlasie. tez mam buty powalane w pokoju na podlodze, pewnie z 20 par plus 2x tyle na korytarzu;/ nie wyglada to dobrze. mam takie wieszaki z ikei metalowe 2 w pokoju. Matylda_jasmin- nie wiesz jak to sie nazywa? siedze na stronie ikei i wpisuje rozne hasla. ikea proponuje mi kupno szaf, a ja chcialabym wydac do 600 zl, pokrowce pewnie nie kosztuja zbyt wiele..

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:06:45

Kup sobie worki próżniowe i wsadź tam np. ubrania, które nosisz tylko zimą.
Są też organizery na buty, które możesz wsunąć pod łóżko, na allegro za grosze. Jest w Ikei też taki wieszak na kółkach (znaczy taki drążek jak w szafie). Na to jest materiał, który można zapiąć, by się nie kurzyło. Taka przesuwana na kółkach szafa z materiału. Poza tym różnego rodzaju kartony (np. na rajstopy).

A tak swoją drogą, poważnie masz mnóstwo rzeczy i chodzisz we wszystkim? :D Np. w jakiejś bluzce raz do roku? :P

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:07:33

ooo idealny wątek, tylko niech ktoś pomoże :> dziś postanowiłam, że mozę troszkę ogarne swoje ubrania to akurat bym podpatrzyla waszych propozycji ;>
ja kilka rzeczy trzymam w łożku, łóżko jest cały czas rozłożone, to nie przeszkadza to w niczym :) tylko niewiem jak tam u Ciebie i co na to Twoj partner :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:09 przez jesays.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:10:29

skansa- pewnie, ze mam ubrania, ktore nosze 'od swieta' ale jednak nosze:) jezeli mam cos, co mialam ostatnio na sobie rok temu- wydaje. taka mam zasade. zawsze znajdzie sie ktos kto z checia przygarnie jakas bluzeczke itd. :) jestem lumpeksocholiczka, w tygodniu potrafie przyniesc do domu pare kilo ubran (;/) worki prozniowe? kiedys jak sie przeprowadzalam ktos mi juz je zasugerowal. musze to wyguglowac:) wieszaki z ikei mam, ale musze sobie kupic jeszcze jeden bo juz sie uginaja

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:10:58

Cytat
hrabina_san
no wlasie. tez mam buty powalane w pokoju na podlodze, pewnie z 20 par plus 2x tyle na korytarzu;/ nie wyglada to dobrze. mam takie wieszaki z ikei metalowe 2 w pokoju. Matylda_jasmin- nie wiesz jak to sie nazywa? siedze na stronie ikei i wpisuje rozne hasla. ikea proponuje mi kupno szaf, a ja chcialabym wydac do 600 zl, pokrowce pewnie nie kosztuja zbyt wiele..

wkleiłam wyżej linki;-))))

na allegro tez jest sporo nazywa się to tam pojemnik pod łózko lub pokrowiec

skasna ma rację co do worków próżniowych,a le w nich lepiej trzymać kurtki puchowe, pościel, poszewki, coś co jak się pogniecie to szkoda nie będzie, bo tak to się zaprasujesz na śmierć;-)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:12 przez matylda_jasmin.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:13:38

Cytat
hrabina_san
skansa- pewnie, ze mam ubrania, ktore nosze 'od swieta' ale jednak nosze:) jezeli mam cos, co mialam ostatnio na sobie rok temu- wydaje. taka mam zasade. zawsze znajdzie sie ktos kto z checia przygarnie jakas bluzeczke itd. :) jestem lumpeksocholiczka, w tygodniu potrafie przyniesc do domu pare kilo ubran (;/) worki prozniowe? kiedys jak sie przeprowadzalam ktos mi juz je zasugerowal. musze to wyguglowac:) wieszaki z ikei mam, ale musze sobie kupic jeszcze jeden bo juz sie uginaja

haha mam taką samą zasadę, jak sprzątam szafę i nie byłam w czymś przez rok to wyrzucam albo oddaję, ostatnio też gdzieś słyszałam fajną zasadę 3xP, czyli żeby zostawiać tylko rzeczy piękne, przydatne i pamiątkowe ;p

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:13:58

Ja mam jedną szafę wypchaną ubraniami i nie daję razy niektórych nosić częściej niż raz na miesiąc, dlatego dziwię się, że wszystkie nosisz :>
Parę kilo w tygodniu? Matko! :D

Tak, worki próżniowe to dobre rozwiązanie. Ale wystrzegaj się takich za 2zł z allegro. Naczytałam się o nich, że po pierwszym "odpowietrzeniu" już się nie nadają do użycia, albo że są nieszczelne. Już lepiej trochę kasy wydać a mieć porządne.

Tak, matylda ma rację. Ale swetry też raczej można tam trzymać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:15 przez skasna.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Sprytne przechowywanie ubran

28 paź 2020 - 09:34:39

No własnie sama szukam dobrego sposobu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pokój wynajem