Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

Dobry psycholog

44 minut temu

Druk ścienny

51 minut temu

Nowy samochód

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 10:57:40

Mam nadzieje, ze dobrze umiescilam watek :)
Dziewczyny, potrzebuje pomocy. Mam strasznie duzo ubran, butow (bardzo, bardzo duzo) mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, razem z chlopakiem mamy duzy pokoj-23 metry, do tego do dyspozycji duzy korytarz (2 szafy i polka na buty) wszystko jest zwalone moimi rzeczmi. Moj chlopak i wspollokatorzy nie buntuja sie bo sami nie maja zbyt wielu rzeczy, ale ja juz sie nie mieszcze! na wieszaku mam po 4-5 rzeczy, ubrania mam powciskane w worki na smieci(;/) i poutykane pod lozkiem. czy znacie jakies fajne metody na przechowywanie (z szacunkiem) odziezy? moze jakies specjalne wieszaki, szafy, moge na to wydac troche pieniedzy.
ps.- wszelkie rady typu- to po co ci tyle ubran, sprzedaj, oddaj, sa niepotrzebne- bo to wszystko nosze i potrzebuje. na biezaco wydaje ubrania ale na biezaco tej je kupuje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:00 przez hrabina_san.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:01:20

Chętnie się dowiem, bo mam ten sam problem, tyle że mieszkam we własnym mieszkaniu i nikt mi się nie buntuje :D ale obawiam się, że w moim przypadku pomogłaby jedynie oddzielna garderoba...

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:02:29

kurcze, wlasnie garderoba nie wchodzi w gre (ale wiem, ze jak juz kieedys bede miala swoje mieszkanie bedzie konieczna) moze w ikei sa jakies specjalne pomoce dla osob z takim problemem jak moj ;p ktos cos wie?

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:02:57

są takie plastikowe pokrowce pod łóżko, składane, taka skrzynka z plastiku nie wiem jak to się nazywa konkretnie, ale na stronie tchibo widziałam i w ikea

o tu masz linki


euroagd.eu/pojemnik-pod-lozko/
euroagd.eu/pojemnik-pod-lozko/

www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90027811/
www.softpack.pl/pokrowiec-pojemnik-posciel-ubrania-reczniki-koce.html
www.jula.pl/pojemnik-pod-ozko-na-kokach-32-l-661015



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:09 przez matylda_jasmin.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:04:09

Chętnie poczytam, bo mam ten sam problem - mam zawalone wszystkie szafki w pokoju + dużą szafę rodziców, worki na śmieci, a buty poukładane w pokoju na podłodze :/
Myślałam nad metalowymi wieszakami na kółkach, innego pomysłu nie mam

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:04:49

Cytat
hrabina_san
kurcze, wlasnie garderoba nie wchodzi w gre (ale wiem, ze jak juz kieedys bede miala swoje mieszkanie bedzie konieczna) moze w ikei sa jakies specjalne pomoce dla osob z takim problemem jak moj ;p ktos cos wie?

może takie stojące wieszaki?

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:05:19

ja mam mało ubrań, więc wszystko mieści mi się w jednej szafie;)

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:06:25

no wlasie. tez mam buty powalane w pokoju na podlodze, pewnie z 20 par plus 2x tyle na korytarzu;/ nie wyglada to dobrze. mam takie wieszaki z ikei metalowe 2 w pokoju. Matylda_jasmin- nie wiesz jak to sie nazywa? siedze na stronie ikei i wpisuje rozne hasla. ikea proponuje mi kupno szaf, a ja chcialabym wydac do 600 zl, pokrowce pewnie nie kosztuja zbyt wiele..

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:06:45

Kup sobie worki próżniowe i wsadź tam np. ubrania, które nosisz tylko zimą.
Są też organizery na buty, które możesz wsunąć pod łóżko, na allegro za grosze. Jest w Ikei też taki wieszak na kółkach (znaczy taki drążek jak w szafie). Na to jest materiał, który można zapiąć, by się nie kurzyło. Taka przesuwana na kółkach szafa z materiału. Poza tym różnego rodzaju kartony (np. na rajstopy).

A tak swoją drogą, poważnie masz mnóstwo rzeczy i chodzisz we wszystkim? :D Np. w jakiejś bluzce raz do roku? :P

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:07:33

ooo idealny wątek, tylko niech ktoś pomoże :> dziś postanowiłam, że mozę troszkę ogarne swoje ubrania to akurat bym podpatrzyla waszych propozycji ;>
ja kilka rzeczy trzymam w łożku, łóżko jest cały czas rozłożone, to nie przeszkadza to w niczym :) tylko niewiem jak tam u Ciebie i co na to Twoj partner :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:09 przez jesays.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:10:29

skansa- pewnie, ze mam ubrania, ktore nosze 'od swieta' ale jednak nosze:) jezeli mam cos, co mialam ostatnio na sobie rok temu- wydaje. taka mam zasade. zawsze znajdzie sie ktos kto z checia przygarnie jakas bluzeczke itd. :) jestem lumpeksocholiczka, w tygodniu potrafie przyniesc do domu pare kilo ubran (;/) worki prozniowe? kiedys jak sie przeprowadzalam ktos mi juz je zasugerowal. musze to wyguglowac:) wieszaki z ikei mam, ale musze sobie kupic jeszcze jeden bo juz sie uginaja

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:10:58

Cytat
hrabina_san
no wlasie. tez mam buty powalane w pokoju na podlodze, pewnie z 20 par plus 2x tyle na korytarzu;/ nie wyglada to dobrze. mam takie wieszaki z ikei metalowe 2 w pokoju. Matylda_jasmin- nie wiesz jak to sie nazywa? siedze na stronie ikei i wpisuje rozne hasla. ikea proponuje mi kupno szaf, a ja chcialabym wydac do 600 zl, pokrowce pewnie nie kosztuja zbyt wiele..

wkleiłam wyżej linki;-))))

na allegro tez jest sporo nazywa się to tam pojemnik pod łózko lub pokrowiec

skasna ma rację co do worków próżniowych,a le w nich lepiej trzymać kurtki puchowe, pościel, poszewki, coś co jak się pogniecie to szkoda nie będzie, bo tak to się zaprasujesz na śmierć;-)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:12 przez matylda_jasmin.

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:13:38

Cytat
hrabina_san
skansa- pewnie, ze mam ubrania, ktore nosze 'od swieta' ale jednak nosze:) jezeli mam cos, co mialam ostatnio na sobie rok temu- wydaje. taka mam zasade. zawsze znajdzie sie ktos kto z checia przygarnie jakas bluzeczke itd. :) jestem lumpeksocholiczka, w tygodniu potrafie przyniesc do domu pare kilo ubran (;/) worki prozniowe? kiedys jak sie przeprowadzalam ktos mi juz je zasugerowal. musze to wyguglowac:) wieszaki z ikei mam, ale musze sobie kupic jeszcze jeden bo juz sie uginaja

haha mam taką samą zasadę, jak sprzątam szafę i nie byłam w czymś przez rok to wyrzucam albo oddaję, ostatnio też gdzieś słyszałam fajną zasadę 3xP, czyli żeby zostawiać tylko rzeczy piękne, przydatne i pamiątkowe ;p

Sprytne przechowywanie ubran

10 kwi 2012 - 11:13:58

Ja mam jedną szafę wypchaną ubraniami i nie daję razy niektórych nosić częściej niż raz na miesiąc, dlatego dziwię się, że wszystkie nosisz :>
Parę kilo w tygodniu? Matko! :D

Tak, worki próżniowe to dobre rozwiązanie. Ale wystrzegaj się takich za 2zł z allegro. Naczytałam się o nich, że po pierwszym "odpowietrzeniu" już się nie nadają do użycia, albo że są nieszczelne. Już lepiej trochę kasy wydać a mieć porządne.

Tak, matylda ma rację. Ale swetry też raczej można tam trzymać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 11:15 przez skasna.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Sprytne przechowywanie ubran

28 paź 2020 - 09:34:39

No własnie sama szukam dobrego sposobu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pokój wynajem