Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

operacja oczu

5 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Dekoracja okien

27 lip 2012 - 12:26:00

Jak Ci się podobają takie rolety: http://www.firany.pl/offer,list,180,3940,roleta_agawa_75x140_cm.html? Przyznam szczerze, że na zdjęciu tak to efektownie nie wyglada jak w oknie.

zweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

Dekoracja okien

27 lip 2012 - 12:28:37

Nie wytrzymała bym napewno ebz firanek w domu :]

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 5/5

Dekoracja okien

07 wrz 2012 - 15:51:28

jak dla mnie to wyglądają dość masywnie. ostatnio znalazłam włsnie idealna (jak dla mnie) aranzacje okna ktora zastosowalam u siebie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 12:20 przez Anuleka.

Dekoracja okien

01 mar 2013 - 10:10:37

Witam wszystkich, piszę bo bardzo potrzebuję waszej pomocy. Pierwszy raz dekoruję okna i nie mogę uwierzyć, że to aż tak skomplikowane!! Mam w salonie okno o szerokości 2,05 m i wysokości (od karnisza) ok. 1, 64 m - to te okno na zdjęciu. Dodatkowa przestrzeń do wykorzystania na karniszu z każdej jednej strony to 16 cm, Mam zamiar na przedniej rurce powiesić dwie zasłony o szerokości dekoracyjnej 65 - 70 cm, a na rurce tylnej marszczoną firanę. Wszystkie szczegóły już przemyślane poza najważniejszym - długością! Początkowo chciałam zrobić zasłonę o długości 1,80m i firanę o 5 cm krótszą, ale potem przyszedł mi do głowy pomysł że może lepiej zrobić zasłony aż do podłogi. I teraz pytanie: jeśli zrobię zasłony do podłogi to firany powinny być tej samej długości? Na wszystkich zdjęciach w googlach tak właśnie jest, ale mój salon pomimo, że jest połączony z kuchnią nie jest zbyt przestronny i obawiam się, że takie rozwiązanie może być ciut przytłaczające. Dlatego chcę was zapytać czy ładnie będzie wyglądać zasłona aż do ziemi z firanką o długości prawie do kaloryfera? A może najlepsze jest to pierwsze rozwiązanie z zasłoną o długości 1,80m i firanką 1,75m? Chciałabym jeszcze dodać, że nie ma dla mnie znaczenia czy grzejnik będzie odsłonięty czy nie, bo na to mam już kilka pomysłów. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!!



Dekoracja okien

01 mar 2013 - 10:16:38

ja lubię proste zasłony lub lekkie tkaniny zamiast firan, nie cierpie fikuśnych upięć, jakiś koszmarnych drapowań - wg mnie to tandeta


zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

Dekoracja okien

10 mar 2013 - 18:45:11

Hej dziewczyny. Mam następny dylemat. Duże okno - szerokość 3 metry, muszę je jakoś zakryć a nie mogą to być jasne elementy gdyż okno jest blisko kominka, a wiadomo czym to się kończy dla jasnych dekoracji:)W tej chwili mam tam siwe wertikale ale wkurzają mnie strasznie. Widziałyście może gdzieś fajną stronkę z kolorowymi firanami? Chodzi mi najbardziej o jakieś brąży, bordo, fuksję, kolory ziemi.Patrzę na all ale nic ciekawego tam nie ma.

Dekoracja okien

11 mar 2013 - 20:15:05

Poszukaj tutaj, powinnaś coś znaleźć. Ja tam zawsze coś ciekawego wyszperam.

niezweryfikowana
Posty: 54
Ostrzeżenia: 4/5

Dekoracja okien

31 lip 2013 - 09:30:26

Ja mam w domu zasłony panelowe. Fajne są:) Firan nie znoszę. Najbardziej wkurza mnie zawieszanie ich albo składanie wrrr... Podziwiam kobiety które mają do tego cierpliwość.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Dekoracja okien

31 lip 2013 - 11:08:11

Co powiecie na takie nietuzinkowe dodatki, które można np. postawić na parapecie? http://www.zyjintensywnie.pl/opisz-swoj-dom/ Od razu okno nabiera innego charakteru :)



niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 5/5

Dekoracja okien

31 sty 2014 - 10:09:10

Ja polecam dekoracje okienne od firmy Debastor. Jak dla mnie mają oni zdecydowanie najlepsze produkty.

Dekoracja okien

14 gru 2017 - 03:44:44

Hejka :) Zobacz sobie zasłony rzymskie na stronie: OslonyDoOkien.pl. Ja mam od nich plisy w swoim mieszkaniu, ale na ekspozycji w Sulejówku oglądałam piękne zasłony o których mowa w dyskusji. Może czymś zainspiruje :)

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 2/5

Dekoracja okien

01 lut 2018 - 15:30:47

Nic nie będzie lepszą dekoracją okna od eleganckich firan czy zasłon wykonanych z wyjątkowych tkanin. Jak zawiesisz sobie jedne to nie poprzestaniesz na jednym pomieszczeniu - sama zobaczysz :) Firany chyba od zawsze pięknie dekorowały wnętrza, jak pamiętam ze studiów to już w starożytności ich używano, wiec dobre 1,5 tys lat temu. Dla mnie sprawdzają się do dnia dzisiejszego :) Jeśli jeszcze się wahasz to zobacz sobie te cudne: <moderacja> i sama powiedz, czy takie tkaniny nie będą pasować również do minimalistycznych wnętrz?

Nie trzeba przecież wybrać tkanin fikuśnych, można nowoczesne, gładkie ale eleganckie :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-02 15:58 przez moderator.

Dekoracja okien

19 lut 2018 - 15:29:06

Super są te porady :) Dzęki wielkie, z całą pewnością mi się przydadzą :)

Dekoracja okien

09 kwi 2018 - 12:51:37

Moim zdaniem zasłony mogą być albo ozdobą, albo zlewać się z otoczeniem to zależy od pomysłu. Podobają mi się wnętrza gdzie dominują jakieś szarości, a zasłony stanowią jakiś mocny, ciekawy akcent, ale w drugą stronę tez mi się podoba :D Tu znajdziesz ciekawe aranżacje, ale nazbieraj inspiracji, miej jej pełną głowę i do dzieła :D

Dekoracja okien

16 sie 2018 - 18:03:50

Ja swoje okno kuchenne (a mam duże) udekorowałam wiadereczkami ozdobnymi w stylu vintage znalezionymi na stronie https://naczynia.olkusz.pl/nostalgia-and-vintage-wiadra ;) Taka inspiracja naszła mnie jak zobaczyłam posta na jakiejś stronie z wizualizacjami wnętrz. Chyba nawet tu https://oknoplast.com.pl/blog/5-inspirujacych-aranzacji-okien-kuchennych/, zasadziłam w wiadereczkach bazylię, rozmaryn i miętę. Pięknie teraz wygląda moje okno :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Remont kuchni -pomocy !!