Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

20 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

będziemy za miesiąc remontować kuchnie i zamiast płytek zastanawiamy sie nad szkłem hartowanym albo szkłem laminowanym czy któraś z was ma coś takiego w kuchni?? jeśli tak ,to ile dałyście za m2,i gdzie kupowałyście takie szkło?









Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 10:09 przez agusia2225.

zweryfikowana
Posty: 317
Ostrzeżenia: 1/5

Mnie osobiście bardzo się to podobawszy, kiedyś oglądałam program poświęcony temu tematowi, ale cen za m2 nie pamiętam... ale chętnie się dowiem!

zanim cos takiego zamontujesz sprawdz jak sie to brudzi i ile bedziesz musiala sie naczyscic by wygladalo idealnie . wiem co mowie bo mam blat szklany z palnikami kuchenki gazowej i owszem wyglada super ale czyscic trzeba za kazdym ugotowaniem czegokolwiek . a mieszkanie powinno byc do mieszkanie a nie do ciaglego sprzatania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 10:19 przez agata74.

Moj chlop to zachwala, bardzo nowoczesne, nie niszczy się, ogyrinalne (malo kto ma takie), sprzata się normalnie ( przeciez to szklo) nie wiem ile kosztuje m2 niestety, ale ja bym brala :(

zweryfikowana
Posty: 317
Ostrzeżenia: 1/5

Oj tam oj tam, kafelki tez się brudzą...

Cytat
agata74
zanim cos takiego zamontujesz sprawdz jak sie to brudzi i ile bedziesz musiala sie naczyscic by wygladalo idealnie . wiem co mowie bo mam blat szklany z palnikami kuchenki gazowej i owszem wyglada super ale czyscic trzeba za kazdym ugotowaniem czegokolwiek . a mieszkanie powinno byc do mieszkanie a nie do ciaglego sprzatania
dokładnie
Cytat
papayaa
Oj tam oj tam, kafelki tez się brudzą...
ale łatwiej je czyścić. Koleżanka ma kuchnię w czarnej łace plus szklany blat. Wyglądała pięknie póki nie zaczęto tam gotować. widać każdą plamkę - masakra



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 10:29 przez puchuskubatek.

ja mam czerwone płyty i sobie chwalę :) Wystarczy płyn do szyb i są czyste :) ja akurat zamawiałam razem z meblami, ale popytaj u szklarzy :)

nie pracuje wiec chętnie zajmę się domem a wole sprzątać i mieć coś oryginalnego i ładnego . a poza tym wszystko sie brudzi tylko jedno mnie a drugie więcej ,wiec i tak trzeba sprzątać i tak :)

Cytat
agusia2225
nie pracuje wiec chętnie zajmę się domem a wole sprzątać i mieć coś oryginalnego i ładnego . a poza tym wszystko sie brudzi tylko jedno mnie a drugie więcej ,wiec i tak trzeba sprzątać i tak :)
Brudzi się tak samo tylko na tradycyjnych kafelkach mniej widać ten brud. Ja akurat mam kuchnię stylową więc mi nie pasuje ale jeśli urządzasz nowocześnie to jak najbardziej. Ceny niestety nie znam.

kafelki latwiej sie czysci bo spryskasz odtluszczaczem , spluczesz woda z plynem i po sprawie , a na szkle juz tak sie nie da bo trzeba jak lustro wyfroterowac by bylo idealne . a pamietaj ze kazda plama wody zostawia osad wapienny , tluszczu nie zawsze usuniesz plynem do szyb . i puki nie masz dzieci i chce ci sie "latac na miotle" sprzatajac to twoj wybor , ja wolalabym w tym czasie poczytac ksiazke ;)

Cytat
agusia2225
nie pracuje wiec chętnie zajmę się domem a wole sprzątać i mieć coś oryginalnego i ładnego . a poza tym wszystko sie brudzi tylko jedno mnie a drugie więcej ,wiec i tak trzeba sprzątać i tak :)
oryginalnosc nie zawsze poplaca . mam znajomuch co maja kafle w przedpokoju czarne blyszczace i pani domu klnie jak szewc na to ze dala sie namowic na nie . bo chcieli byc oryginalni to teraz maja chodzi i sprzata , ma obsesje na punkcie tej podlogi .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 10:49 przez agata74.

Cytat
Pallas_Atena
Cytat
agusia2225
nie pracuje wiec chętnie zajmę się domem a wole sprzątać i mieć coś oryginalnego i ładnego . a poza tym wszystko sie brudzi tylko jedno mnie a drugie więcej ,wiec i tak trzeba sprzątać i tak :)
Brudzi się tak samo tylko na tradycyjnych kafelkach mniej widać ten brud. Ja akurat mam kuchnię stylową więc mi nie pasuje ale jeśli urządzasz nowocześnie to jak najbardziej. Ceny niestety nie znam.

tak chcemy nowoczesna kuchnie białą z wysokim połyskiem

tak to u mnie wygląda, meble są półmatowe jasno beżowe(tu wyglądają jak białe) blat - ciemne wenge, i pomarańczowy lakobit do tego, rolety też mam pomarańczowe więc fajnie się to komponuje, jak zamawialiśmy te kuchnię to każdy się pókał w głowę co my wyprawiamy, że będzie widać każdy ślad palca na tych meblach i płycie a wcale tak nie jest, na ciemnych byłoby widać, a tych jasnych, trzeba mocno się przyjrzeć pod światło, żeby coś zobaczyć.
Sorry za jakość zdjęć, no i proszę się nie śmiać z tych cyferek na płycie bo był ten kawałek dorabiany jeszcze i nie mogłam go jeszcze dotknąći umyć bo był świeżo przyklejony:)a i mąż się załapał na zdjęciu, ale to taki szczegół:)
pisałam tutaj też ale coś ucieło mój post, że my płaciliśmy za całą płytę (nie wiem ile tu jest metrów) 1000zł zamawialiśmy ją w Indeco, skąd mamy meble kuchenne, czyści się ją bardzo dobrze, moim zdaniem lepiej niżm kafle bo przy kaflach masz fugi, które ciężko wyczyścić, to łączeń nie masz praktycznie żadnych bo płyta nawet jak jest cięta na kilka kawałków to jest klejona kawałek przy kawałku, ja to rozwiązanie polecam, wcale nie jest taki złe:)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-29 11:06 przez mary_1205.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Też jestem na etapie urządzania nowego M i zastanawiam się nad kuchnią.
Ale raczej nie zdecydowałabym się na takie szkło w tym miejscu.

Cytat
Sacrum
Też jestem na etapie urządzania nowego M i zastanawiam się nad kuchnią.
Ale raczej nie zdecydowałabym się na takie szkło w tym miejscu.

a z jakiego powodu byś sie nie zdecydowała ???

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIESZKANIE??;> DYLEMAT