Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ogrzewanie

23 kwi 2012 - 14:18:19

Cytat
netka_an
no w domu to sobie mozna pozwolic:) ale piec węglowy w m2, a nawet m3 to dla mnie nie do wyobrazenia:) ale moze mam słabą wyobraźnie:D

nie mówmy o piecach kaflowych typu "po niemcu"

ogrzewanie

23 kwi 2012 - 14:22:56

Cytat
netka_an
Cytat
trinity22
nie zakładaj nigdy gazu ..chyba ,ze jesteś milionerką ;D


ooo, a to ciekawe - to czym grzac? kawą z termosa?

przeciez nie tylko gaz jest do ogrzewania, jest kilka innych tanszych alternatyw...

ogrzewanie

23 kwi 2012 - 14:24:44

Stanowczo polecam ogrzewanie nadmuchowe! W domku bardzo ciepł a koszty o połowe mniejsze

ogrzewanie

23 kwi 2012 - 14:33:51

dzwoneczek to w końcu masz 18 czy 22 stopnie? Wysoki sufit nie ma nic do rzeczy bo wyższe mieszkanie, żeby miało taka temp. jak niższe trzeba nieco więcej do pieca dorzucić a termometr pokazuje 22 to jest 22 a nie 18... chyba, że czegoś nie kumam, poza tym u mnie 20-22 to do siedzenia bo jak miałabym coś robić w takiej temperaturze to umarłabym z przegrzania a i nie przyjemnie się śpi w takim upale.
karoDG ja mam zwykły piec tak zwany śmieciak i jak zasypiemy go węglem to mamy spokój na 12 godzin a tak jak teraz do nagrzania wody i trochę rozgrzania na noc wystarczy kilka drewek i nie trzeba co chwilę chodzić.

ogrzewanie

23 kwi 2012 - 14:41:31

Jezeli kamienica jest w oplakanym stanie to ubytki ciepla musza byc ogromne.Jakie by ogrzewanie nie bylo cieplo bedzie uciekalo przez sciany i koszty beda przeogromne,moze najpierw jakies docieplenie,remont a dopiero pozniej wybrac rodzaj ogrzewania inaczej beda ogromne straty ciepla-nawet kilkadziesiat %.Wszystko zalezy od stanu budynku,jezeli nie jest docieplony to klapa i wewnetrzny remont nic nie pomoze.

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 15/5

ogrzewanie

26 lut 2019 - 08:11:11

A co jest najlepsze jeśli nie ma możliwości podłaczenia do gazu z sieci?

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

ogrzewanie

26 lut 2019 - 08:44:57

w sumie racja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-26 08:45 przez Amanda30.

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 8/5

ogrzewanie

26 lut 2019 - 12:44:48

Polecam w takim przypadku zainwestować w pompę gruntową ewentualnie pompę powietrzną ( trzeba tutaj przekalkulować co będzie się opłacało najbardziej względem wielkości domu). Nie polecam kupowania zbiornika na gaz. Albo wynajmowania go....Cena takiego zbiornika jest wysoka tak więc koszt ogrzania domu będzie bardzo kosztowny.

Za to pompy obecnie są już o wiele bardziej przystępne cenowo niz to było x lat temu. Tak więc coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić.Dzięki nim można bardzo obniżyć koszta ogrzewania domu.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

ogrzewanie

13 cze 2019 - 11:22:11

Ja myślę, że do ogrzewania domu najlepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Tutaj masz ceny produktów https://trzymajsiecieplo.pl/ogrzewanie-elektryczne/ogrzewanie-podlogowe-oferta.html możesz przeliczyć mniej więcej ile Cię wyniesie taka podłogówka. Ewentualnie słyszałam ostatnio o pompach ciepła, że podobno są wydajne, a koszty ogrzewania znacznie niższe. Tylko początkowo to nieco większy wydatek. Tutaj bardzo fajnie jest opisane jak to działa http://bm-pompyciepla.pl/pompy-ciepla-2/. To takie dwie propozycje ode mnie. A gazu nie polecam bo tak jak mówili wcześniej drogo to wychodzi

ogrzewanie

13 wrz 2019 - 09:15:15

Ogrzewanie podłogowe jako swego rodzaju dodatek jest okej, ale samo w sobie nie ogrzeje całego domu.

niezweryfikowana
Posty: 101
Ostrzeżenia: 6/5

ogrzewanie

30 gru 2019 - 12:16:50

Jeśli budujecie dom, polecam wylączenie ogrzewanie podłogowe. Jaka jestem zadowolona, ze udało mi się przekonać męża i nie mamy obecnie w domu grzejników

ogrzewanie takie jest bardziej wydajne oraz energooszczędne
koszt jest podobny do grzejników
nie ma brzydkich grzejników i znacznie łatwiej jest umeblować mieszkanie
nie zbiera sie na nich kurz

Warto tylko zastanowić się nad odpowiednią podłogą. Najlepiej sprawdzają sie płytki oraz panele winylowe ( my mamy na wiekszości podłogi panele winylowe).

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

ogrzewanie

08 lip 2020 - 07:46:14

Kochane sama obecnie jestem w trakcie wyboru projektu domu i zastanawiam sie nad montazem rekuperacji. Czy sa tutaj dziewczyny, które budowały się w ostatnim czasie i zdecydowały się własnie na rekuperację? Czy jesteście zadowolone z systemu wentylacji? Mój projektant na początku zaprojektował mi wentylację grawitacyjna ale potem sama zaczełam trochę grzebać w temacie i jednak wiele osób poleca sobie wasnie wentylację mechaniczną

Jakie Wy macie zdanie na ten temat?

ogrzewanie

21 sie 2020 - 08:32:39

Taniej wyjdzie ogrzewanie za pomocą pompy ciepła

ogrzewanie

13 gru 2022 - 18:17:21

Dokładnie samo ogrzewanie jest ważne i ja także chcę jeszcze powiedzieć, że jakiś czas temu bardzo zainteresowałam się tym jak wygląda chłodzenie pompą ciepła. Nawet czytałam o tym na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/chlodzenie-pompa-ciepla-na-co-warto-zwrocic-uwage/ i wiem doskonale jak takie kwestie są ważne. Myślę, że takie sprawy zdecydowanie dobrze jest znać.

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

ogrzewanie

05 sty 2023 - 09:25:38

u nas stoi piec z https://piecbud.net.pl z podajnikiem, swietnej jakosci i w dobrej cenie, to nowoczesne piece

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czerwona sypialnia?