Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej. Urządzam mój pokój i niedługo zamierzam kupić meble do mojego pokoju (szafę, komodę, biurko i jakieś półki) i zastanawiam się gdzie znajdę jakieś fajne i niedrogie? Koniecznie muszą być ciemnego brązu, żeby pasowało mi do łóżka. Myślicie że 2000 zł wystarczy? I jeszcze zastanawiam się na jaki kolor pomalować ściany? Będę miała ciemne meble plus łóżko granatowo-brązowe więc wydaję mi się że najlepiej na jakiś jasny kolor. Pasowałby mi niebieski ale już wcześniej miałam i mi się znudził, myślałam nad jakimś jasnym beżem. Może macie jakieś inne pomysły? :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Gdybym miała sobie kupować teraz nowe meble potrzebowałabym łóżko, biurko, szafę i jakąś półkę. Nie jestem wielką fanką ikei ze względu na jakość, ale pewnie szukałabym właśnie tam. Tzn sama mam wybraną konkretną szafę [ok 2m wysokości i 160 szerokości, rozsuwana z kompletem półek to koszt ok 900-1000zł], biurko jakie mi się podoba 360zł + regalik na ścianę 80zł. Łóżko pewnie kupiłabym już gdzie indziej, ale w takim wypadku 2000-2200 by mi w zupełności starczyło.
Patrząc na jakość ogólną ikei to też wszystko zależy od serii, ale te meble, które by mi pasowały są dosyć dobre jakości, więc pewnie szukałabym tam.
Odcienie jasnych brązów będą jak najbardziej w porządku. Można pobawić się w dwa kolory ścian, ale tutaj wybrałabym 2x brąz, jeśli na łóżku są niebieskie elementy wybrałabym np niebieski klosz lampy, jakąś ścienną ozdobę [plakat/obraz] w tych odcieniach, rolety czy inne dodatki, a ściany niech pozostaną spójne.

2 kolory ścian już też miałam i aktualnie mam, więc teraz chcę jednak jeden kolor. Faktycznie to jest dobry pomysł żeby ściany były jasny beż a dodatki granatowe. A jakieś ładne ciemne meble widziałaś, które możesz polecić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 14:00 przez thatsmee.

zweryfikowana
Posty: 269
Ostrzeżenia: 1/5

liliowy jest piękny do ciemnych mebli :)

brzoskwina,kogel-mogel,bez,kawa z mlekiem
ewentualnianie jakis pas na jednej scianie innego koloru,proponuje cieply kolor do ciemnych mebli

beż lub cappucino by mi sie na ściany widział. a mysle ze za 2000zł juz mozna poskładac komplet mebli. nie wiem gdzie szukac tanich bo ostatnio tez urządzałam pokój i stanęło na tradycyjnej IKEI :) komoda na trzy szuflady, regał duży i mały za prawie 600zł

Nie wiem jak ma Ci wystarczyć 2000 jak za fajną szafe trzeba dać 1500 ;>

może coś pod zabudowe? :)
a ściany może.. beżowe, albo jedna sciana beż, a na drugiej jakaś tapeta z ciekawym motywem? ;)

liliowy, kremowy itd... :]

fajne meble są w salonach Bodzio

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
thatsmee
2 kolory ścian już też miałam i aktualnie mam, więc teraz chcę jednak jeden kolor. Faktycznie to jest dobry pomysł żeby ściany były jasny beż a dodatki granatowe. A jakieś ładne ciemne meble widziałaś, które możesz polecić?

Mi się podobają meble z serii EXPEDIT i LACK [IKEA]. Z tym, że tu trzeba uważać. Ja mam pod telewizorem stolik LACK w kolorze czarnobrązowym http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40104294/ i niestety szybko się to rysuje, przy jednym rogu mam odprysk. Mój mondry mężczyzna składał stolik na podłodze bez żadnego koca etc, trochę nim poobracał i zrobił piękną rysę na pół stołu [; choć z drugiej strony kto by się spodziewał aż takiego szajsu [choć co można mieć za 80zł ? :D]. Do tego pasowałaby mi taka reszta:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20135300/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19861339/

i szafa pewnie ostatnia na liście z wymiarami jakie podałam wcześniej:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/bedroom/19086/

Zależnie od tego ile miałabym przeznaczyć. Raz, że podoba mi się taka prostota mebli, można z nich stworzyć wnętrze zarówno ciepłe jak i surowe, poza tym pod moje wymagania są niesamowicie praktyczne + szafa wydaje się być porządna w przeciwieństwie do co niektórych innych z tej sieci [;

Cytat
zancia6
może coś pod zabudowe? :)
a ściany może.. beżowe, albo jedna sciana beż, a na drugiej jakaś tapeta z ciekawym motywem? ;)

O dokładnie o tym też można pomyśleć. Ja planowałam u siebie na najbardziej odsłoniętej ścianie strzelić tapetę w szerokie czarno białe pasy lub na połowie krótszej ściany [przedzielonej na pół oknem] strzelić fototapetę [;



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 14:28 przez matra.

Ja mogę Ci poradzić, bo akurat sama jestem w trakcie urządzania pokoju, z tymże długa droga. Ktoś tu mówił o szafie przesuwanej. W IKEI teraz są fajne szafy za 800 zł, do tego komoda biurko (a jeśli masz laptopa to zwykła podstawka może być) , stolik mały, znów IKEA ale polece ci te po 19.99. Panele ciemne a ściany w zależności od tego co lubisz. Proponuję 2 ściany : pole lawendy i malinowy krzew ahaa i ja zaopatrze się w takie stojaki na ciuchy. Świetna sprawa z tym, bo masz ciuchy w zasięgu wzrou, a resztę pomieścisz w szafie przesuwanej. Lustro (o ile nie masz go w szafie) kup najlepiej wiszące ale! długie, żebyś się cała mogła w nim przejrzeć, a nie gimnastykować przy malutkim. Lampę stojącą, będzie pasowała biała papierowa (29.90 Ikea) i do tego jakaś malutka na tą komodę. To się rozpisałam :) ale lubię projektować wnętrza

ja mam na scianie korek- niekonwencjonalne rozwiazanie, sciany czerwone i korek tez z czerwonym, do tego ciemne brązowe meble. Ikei nie lubie. Wybrałabym Black Red White lub Agata meble. Fajne tez są panele scienne z pcv lub drewna jesli masz wiecej pieniędzy ale to juz masz na lata jak położysz.



zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
paniRp
Ja mogę Ci poradzić, bo akurat sama jestem w trakcie urządzania pokoju, z tymże długa droga. Ktoś tu mówił o szafie przesuwanej. W IKEI teraz są fajne szafy za 800 zł, do tego komoda biurko (a jeśli masz laptopa to zwykła podstawka może być) , stolik mały, znów IKEA ale polece ci te po 19.99. Panele ciemne a ściany w zależności od tego co lubisz. Proponuję 2 ściany : pole lawendy i malinowy krzew ahaa i ja zaopatrze się w takie stojaki na ciuchy. Świetna sprawa z tym, bo masz ciuchy w zasięgu wzrou, a resztę pomieścisz w szafie przesuwanej. Lustro (o ile nie masz go w szafie) kup najlepiej wiszące ale! długie, żebyś się cała mogła w nim przejrzeć, a nie gimnastykować przy malutkim. Lampę stojącą, będzie pasowała biała papierowa (29.90 Ikea) i do tego jakaś malutka na tą komodę. To się rozpisałam :) ale lubię projektować wnętrza

W Ikei jest lustro takie za 30zł. Ogólnie jest to o tyle fajna sieć, że mają mnóstwo pierdół za grosze, nie wiem, lampka na stolik za 10zł, te stoliki za 20, o których pisałaś [choć gdybym miała go kupować chyba wybrałabym ten droższy z czerwonym połyskiem *-* ]. Sporo rzeczy można wybrać..

Ja sama niedługo będę urządzać sobie pokój - całkiem od nwa więc mam pełne pole do popisu. Mój pokój jest śrdniej wielkości, raczej w kwadracie z małym skosem. wymyśliłam sobie, że jedną ścianę ( jak wchodze do pokoju to od razu na lewo - ta na ktorej są drzwi), będę mieć pokrytą tapetą. Długo sie zastanawiałam nad wzorami, ale doszłam do wniosku , że te wszystkie tapety z różnego rodzaju kwiatkami są już chyba w co drugim polskim domu. Udałam się do Praktikera na ogledziny i na końcu przedziału z tapetami ujrzałam śliczną tapetę w zebrę i to w przystępnej cenie 33PLN za rolkę. Uznałam, że ta będzie mi odpowiadała. No ale ... miałam znów dylemat jaki kolor do tego będzie pasował. (zebra czarno-biała) Stwierdziłam że chyba najodpowiedniejszym kolorem będzie jakaś ładna czerwień. Tak więc, na jednej ścianie będę mieć tapetę a na pozostałych trzech ścianach - czerwień. Dodatkowo wymyślilam sobie, że ścianie , na której będę mieć tapetę, chcę mieć podświetlaną. Najlepszym sposobem na jej podświetlenie okazało się obniżenie nad nią sufitu (poziomy pasek równoległy do ściany o długości całej ściany i szerokości ok 10cm) i zamontowanie na tym obniżeniu kilku (2 lub 3) halogenów. Teraz zastanawiam się jeszcze czy na ścianie na której jest skos (patrz rysunek: tam gdzie jest kaloryfer) nie przykleic też tapety-zebry.. ale nie na tej ukośnej ścianie lecz tylko na tej pionowej części. Układ w pokoju mam mniej więcej taki jak na rysunku:


Z tym , że na miejscu półki z książkami mam okno+drzwi z wyjściem na balkon. Centralnie na przeciw tych drzwi [na przeciwległej ścianie, na której z resztą ma być tapeta + halogeny] mam drzwi wejściowe do pokoju.
Mam teraz dylemat jakie meble (ciemne czy jasne?) i czy jasne panele czy ciemne.

Mam nadzieje, że udało mi sie zobrazowac Wam mój plan. Co myślicie? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 14:54 przez louiz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile na budowę domu???