Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

remont kuchni

05 wrz 2011 - 17:14:50

Hejka,
otóż zamierzam wyremontować swoją kuchnie od podstaw - czyli nowa podłoga, ściany, meble, wyposażenie AGD itd... Aktualnie jest to pomieszczenie gdzie nie ma nic oprócz przylącza gazowego, kranu i jednego gniazdka....
Nie wiem dokladnie od czego mam zacząc, żeby kuchnia miała "ręce i nogi"... Sama projektowac czy komuś zlecić projekt ? Jakie koszty ? Ile kosztowały wasze kuchnie ?

remont kuchni

05 wrz 2011 - 17:18:16

ja robiłam w zeszłym miesiącu, kosztowała mnie 4800 zł bez sprzetu.
remont zaczyna się od podłogi i scian i oczyiwsice najpierw pociagniecie pradu i tych wszystkich dupereli typu gniazdka, przełączniki.

mi kuchnię robił kolega i projekt też, sama bym w zyciu nie dała sobie z nim rady, bo nie znam sie na standardach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-05 17:20 przez magdalenak11.

remont kuchni

05 wrz 2011 - 17:37:39

Cytat
magdalenak11
ja robiłam w zeszłym miesiącu, kosztowała mnie 4800 zł bez sprzetu.
remont zaczyna się od podłogi i scian i oczyiwsice najpierw pociagniecie pradu i tych wszystkich dupereli typu gniazdka, przełączniki.

mi kuchnię robił kolega i projekt też, sama bym w zyciu nie dała sobie z nim rady, bo nie znam sie na standardach.

to dośc tanio Cie wyszlo.... tylko ze zapewne jak kolega to miałas jakas znizke... ogolnie mysle nad samodzielnym zaprojektowaniu, ale tez mam obawy ze nie dam rady a nie mam nikogo znajomego co sie tym zajmuje...

remont kuchni

06 wrz 2011 - 15:38:04

W przypadkach beznadziejnych - brak pomysłu, czasu i sił na wykonanie remontu - zawsze można zwrócić się do fachowców. Są firmy, które specjalizują się w tym od A do Z - przygotują projekt, wykonają remont, a na koniec jeszcze zaaranżują wnętrze. Do tego jeszcze mogą załatwić zniżki na wyposażenie czy materiały wykończeniowe. Tak działa np. n-design.pl, wydaje mi się, że na terenie całej Polski.

remont kuchni

06 wrz 2011 - 17:20:30

Meble w zależności od ilości/metrażu kuchni licz z 5-10 tysięcy, potem sprzęt - pod zabudowę drożej, no i urządzenie, kafelki itd.. Będzie sporo wydatków, szczególnie, że z tego co rozumiem nie było tam kuchni, więc trzeba instalacje pociągnąć.. Może znajdź kogoś, kto to będzie robił i zacznijcie od jakiegoś planu prac, rozejrzyj się za meblami bo przecież ceny są bardzo rozrzucone - od tanich mebli nie na wymiar, po takie, które kosztują krocie..

remont kuchni

08 wrz 2011 - 12:11:23

Za projekt kuchni zapłacisz 100-300 złotych. U mnie firmy projektujące meble biorą 1000-1200 złotych za metr bieżący. Jako że na meble poczekasz 5-10 tygodni, to już teraz możesz szukać pierdołek ;-) Szukaj promocji. Właśnie poprzez promocje ta bateria:
http://www.e-inclusive.pl/Baterie/Baterie-zlewozmywakowe/Bateria-kuchenna-Oras-CUBISTA-CHROM-2838F.html trafiła do naszej kuchni. Jeśli poczekasz na dobre ceny to sporo zaoszczędzisz.

remont kuchni

08 wrz 2011 - 12:17:08

Hej!!!
My kuchnie robiliśmy w kwietniu. Oprócz podłogi i gniazdek nic nie było. Mój mąż zrobił projekt bo mamy małą kuchnie i chciał jak najbardziej optymalnie wykorzystać przestrzeń ( kuchnia ma 6m2). Zapłaciliśmy 3400zł plus AGD ( zmywarka, lodówka, kuchnia, okap a i jeszcze zlew i baterie). Wydaje mi się to nie dużo jak na warszawskie ceny.
pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 5/5

remont kuchni

05 cze 2012 - 12:35:09

Ja mogę Wam polecić fajną firmę, która chętnie zajmie się remontem Waszej kuchni - Twój Dom z Gdańska (ul. Jesionowa 2). Oni zajmują się zarówno remontami jaki i sprzedażą mebli. Wykonują meble na wymiar. Można powiedzieć "full service" :) Moja sąsiadka korzystała z ich usług no i z tego co wiem jest bardzo zadowolona. Ponoć "Panowie bardzo grzeczni i mili" :) Zresztą w internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na ich temat. Zawsze można wejść na stronę internetową ich sklepu i samemu zapoznać się z ofertą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 12:35 przez Arowana14.

remont kuchni

05 cze 2012 - 12:42:47

Ja jestem po wielkim remoncie kuchni :)
Ze względu na to że jest bardzo mała,chciałam zlecić firmie całe wykonanie .
Niestety,pomimo że mieszkam w dużym mieście miałam z tym problem.
Nie nadawaliśmy na tych samych falach.
Mi chodziło o to żebym miała wszystko pod ręką ,aby pomieściły sie wszystkie rzeczy i wyglądało ładnie a proponowano mi głównie nowości techniczne typu np. otwierane szuflady nogą itp :]
Ceny wykonania w przepadku mojej kuchni były także olbrzymie.
Za robociznę chciano czasami nawet 4 tyś zł .
Dodam ,że moja kuchnia ma 2,10 cm/ 156 cm.
W końcu sama zaprojektowałam sobie kuchnię :)
Z dostępnych segmentów mebli w salonie meblowy ,skomponowałam sobie kuchnię którą uwielbiam :]
Było bardzo wiele pracy ,najbardziej zmęczony był mój mąż ale dzisiaj z przyjemnością wchodzimy do kuchni :]

remont kuchni

05 cze 2012 - 12:45:14

Wykonawcy kuchni zrobia równiez projekt, wiec najlepiej z nimi rozmawiać. Oczywiście lepiej zrobić wcześniej rozeznanie i przygotowac się do rozmów.

remont kuchni

05 cze 2012 - 12:49:09

Cytat
MarikaF
Wykonawcy kuchni zrobia równiez projekt, wiec najlepiej z nimi rozmawiać. Oczywiście lepiej zrobić wcześniej rozeznanie i przygotowac się do rozmów.

Oczywiście że przyjadą na miejsce i zrobią projekt ,lecz nie zawsze jest on darmowy.
W moim przypadku było to 150 zł wyrzucone ;)

remont kuchni

30 paź 2012 - 01:06:35

Ja się sama boję brać za remont od podstaw. Można samemu, ale z tego co widziałam, warto jednak zaufać ludziom doświadczonym i w remontach, a także w projektowaniu wnętrz. Dlatego polecam firmę n-design, która zajmie się wszystkim od projektowania aż po wykończenie nie tylko wielkich domów, ale także skromnej kuchni :)

remont kuchni

30 paź 2012 - 10:50:27

Najpierw zacznij od projektu i znalezienia stolarza, który wykona meble.
Na to czeka się najdłużej, więc lepiej to załatwić jako pierwsze, aby potem nie było opóźnień. I potem cała reszta, potrzebne przyłącza, malowanie ścian, położenie podłogi.

Jeżeli chodzi o projekt to możesz mniej więcej powiedzieć na czym Ci zależy, jakie chcesz mieć rozwiązania i funkcjonalności.
Mi projekt robiła kuzynka (którą bardzo polecam) jest architektem i zajmuje się aranżacją. Meble wykonał stolarz z jej polecenia.
Z kuchni jestem bardzo zadowolona.

remont kuchni

30 lis 2012 - 17:23:31

radze rozejrzec sie za sklepami netowymi ze sprzetem do kuchni: http://www.domarket.pl/kuchnia.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kwiatek