Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:35:49

Powiedzcie (jesli ktoras takze wynajmuje pokoj w mieszkaniu ze studentami itp.) jak jest ze sprzataniem? macie dyzury jakies? jak jest z placeniem rachunkow? dzielicie wszystko na rowne czesci?

Mam problem poniewaz przeprowadzilam sie na mieszkanie, gdzie nikt nie sprzata czesci wspolnych, na sedesie pelno wlosow ciagle jest, juz o zapachu nie wspomne....nikt nie dba o to czy sa srodki czystosci
nie ma zadnych regul ani zasad, kazdy jak nawali to idzie dalej...
dodatkowo kwestia oplat, placimy rachunki, dzielimy na rowne polowy z tym jednym haczykiem ze 2 osoby maja wlasna pralke i pozostale osoby z niej nie korzystaja, pranie jest robione codziennie a rachunki za wode przychodza kosmiczne :-/

nie wiem czy na innych mieszkaniach wynajmowanych tez tak jest "na odwal sie" ??

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:40:30

ja tak nie mieszkam, ale dziwi mnie Twoja sytuacja. nim sie wprowadziłas lub na początku trzeba był wyraźnie ustalić zasady albo dowiedzieć się jakie panują... powinniście płacić po równo za wszystko i miec dyzury sprzątania i kupować np. domestosa na spólkę. ja nie wiem jak tak można mieszkac na odwal się, każdy robi pod siebie, to przecież można zwiariować, a przeciez sprzątac po innych nie będziesz tylko Ty... pogadaj z nimi.

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:43:22

To usiądzcie na spokojnie i ustalcie zasady panujące w domu,tak żeby codziennie każde z was miało ustalony harmonogram "pracy" w mieszkaniu,czyli 1 osoba myje naczynia po wszystkich,druga sprząta łazienkę łącznie z ubikacją i np.kabiną,trzecia niech zamiecie i wyciera podłogi itd. Co do opłat za wodę to jest to niesprawiedliwe ponieważ pralka zużywa dużo wody więc rachunek powinien być dzielony 65-70% dla dziewczyn,które mają pralkę.

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:45:53

rachunki dzieliłyśmy po równo. ze sprzątaniem było różnie! w pokojach każda sama, kuchnia i korytarz był grafik, a łazienka na początku nie była ustalona i sprzątałam tylko ja z koleżanką, a reszta syfiła! wkurzyłyśmy się i zrobiłyśmy też grafik na łazienkę.. i my sprzątałyśmy po kilka godzin, żeby był miód cud, a reszta 5 minut...
nie wiem jak dziewczyny mogą być takimi brudasami! Dlatego tym roku zmieniamy mieszkanie i będziemy mieszkać tylko w swoim gronie znajomych:)

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:46:37

powiem Ci, że w szoku jestem. Jak ja mieszkałam na stancji to razem wyskoczyliśmy z inicjatywą, że trzeba złożyć się na środki czystości. Jeśli chodzi o sprzątanie to wydrukowaliśmy kartkę na której było określone kto w danym tygodniu sprząta (łazienkę, kuchnię, ubikację i przedpokój). Rachunki pobierał właściciel, przychodził raz w miesiącu i i rozdzielał po równo na każdego. Pralka była już tam więc z tym nie było problemu. Jeśli nie dogadasz się po ludzku z lokatorami, to uciekaj stamtąd i szukaj innej stancji.

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:48:51

Cytat
moreloweucho
rachunki dzieliłyśmy po równo. ze sprzątaniem było różnie! w pokojach każda sama, kuchnia i korytarz był grafik, a łazienka na początku nie była ustalona i sprzątałam tylko ja z koleżanką, a reszta syfiła! wkurzyłyśmy się i zrobiłyśmy też grafik na łazienkę.. i my sprzątałyśmy po kilka godzin, żeby był miód cud, a reszta 5 minut...
nie wiem jak dziewczyny mogą być takimi brudasami! Dlatego tym roku zmieniamy mieszkanie i będziemy mieszkać tylko w swoim gronie znajomych:)

zgadzam sie...niestety dziewczyny syfia gorzej od chlopakow czasem :-/
a to sprzatanie na krzywy ryj mnie wkurza, przetra szmata bez zadnych srodkow i to dla nich posprzatane.

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 12:49:19

U mnie też tak było jeśli chodzi i sprzątanie. Blat się lepił, bo w końcu miałam dość sprzątania po wszystkich.

Z chłopakiem się wkurzyliśmy i zrobiliśmy awanturę. Od tamtej pory jest czysto.

Z rachunkami problemu nie mam bo wszyscy korzystają ze wszystkiego :) Teraz trochę wzrosły rachunki bo "kochani chłopcy" nie są w stanie przygotować sobie jedzenia bez użycia mikrofali.


A od nastpnego roku akademik! serce

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 13:18:51

mieszkam z narzeczonym, w 2 pozostałych pokojach mieszkają dziewczyna i chłopak. Zasada jest taka, że każdy sprząta po sobie, a czasem po sąsiedzie. Mamy dość dobre relacje, może w tym tkwi haczyk. Jak sąsiad sie spieszył i nie umył naczyć, to umyję po nim, bo wiem, że następnym razem to on po mnie pozmywa bez zbędnego gadania. Na pralce mamy kartkę z listą mieszkańców ikażdy jak robi pranie to zaznacza krzyżykiem i później liczymy każde pranie po 2 złote i dopłaca się do rachunków - bo np mój sąsiad robi pranie bardzo rzadko, prawie wcale, bo wozi do rodziców, a my z Miśkiem dość często, bo on po każdym treningu przywozi torbę brudów. Uważam, ze to jest sprawiedliwe. Co do sprzątania - sąsiada prawie nie ma, więc zwolniliśmy go z tego obowiązku. Ogólnie staramy się, by w mieszkaniu było w miarę czysto i zacisznie. Grafiku nie robimy

wspołdzielenie mieszkania

29 cze 2011 - 13:26:43

a ja mieszkam z moim chłopakiem w kawalerce i jest super. od początku nie chciałam mieszkać z obcymi ludźmi, bo wiem, jakimi umieją być brudasami :/ Sama mam takie koleżanki, że aż się nie chce iść do nich, jak zapraszają. Śmierdzi w pokojach, nie wywietrzone, łóżka nie pościelone... Nie wiem, jak można mieszkać w takich warunkach.
Z chłopakiem sprzątamy razem i dbamy o swoje, bo wiemy, że nikt nie będzie niweczył naszej pracy.

Wiem, że nie każdego stać na kawalerkę, ale Na Twoim miejscu uciekłabym stamtąd ! I poszukała poukładanych współlokatorów.

wspołdzielenie mieszkania

01 lip 2011 - 08:27:20

A ja miałam okazje mieszkać z kilkoma innymi osobami i w sumie trzeba przyznać,że wcale nie jest tak źle. Wszystko zależy od ludzi na jakich trafimy,ale to już jedna wielka niewiadoma. Koszty wynajęcia kawalerki będą większe niż takiego pokoju.

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 3/5

wspołdzielenie mieszkania

01 lip 2011 - 08:28:44

http://forum.szafa.pl/5/3854582/_subject_.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wasze domy