Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynajem mieszkania/pokoju studia

05 cze 2011 - 23:54:40

Cześć!
Po pierwsze dla wszystkich, które twierdzą, że niezweryfikowane nie powinny zakładać nowych wątków: obiecuję, niedługo się zweryfikuję. Mam teraz problemy z kontem, przelewy idą pięć lat, wolę poczekać aż wszystko będzie ok :)
Po drugie - szukałam podobnego wątku, ale wyszukiwarka mi szwankuje.
Po trzecie: jeśli nie ten dział, proszę o przeniesienie i wybaczenie :))

Przechodząc do sedna:
chciałabym się wygadać, wyżalić i zapytać czy Wy też tak macie, czy tylko ja mam takie szczęście?
Będę zmieniała lokum od lipca/września - zależy jak się uda wynająć. Przeglądam te ogłoszenia i oczom nie wierzę! Ja wiem, że wszystko w Polsce podrożało, ale bez przesady. Próbować wcisnąć mały stryszek z grzybem gratis za 900zł?! Albo pokój gierek-style za 1000zł?
I to jeszcze tak daleko, że nic tam nie dojeżdża?

Za każdym razem, przy każdej przeprowadzce muszę się tak namęczyć, tak denerwować...
Dzisiaj chłopak próbował mi wcisnąć pokój dla pary, za 960zł a ma on może 10m^2 jeśli aż tyle. I co z tego, że balkon, że nawet niedaleko. Ale kurde.

Na środę jestem umówiona na oglądanie pokoju 20m^2 za 950, też z balkonem i z dobrym połączeniem komunikacyjnym i jeszcze z niższym czynszem na wakacje. Trzymajcie kciuki, może się uda, ale jakoś to zbyt pięknie brzmi.

P.S. Na ogół proszę o zdjęcia, ale niektórzy mają talent i potrafią nieźle podrasować wygląd pokoju.
W tym ostatnim zdjęć nie było i tym bardziej się boję :D

P.S. 2 Jakbyście słyszały o jakimś pokoju do wynajęcia dla pary we Wrocławiu, to się nie obrażę :)

Wynajem mieszkania/pokoju studia

05 cze 2011 - 23:59:01

Na czym sprawdzasz oferty, przede wszystkim? Jeśli na dlast, to poszukaj gdzie indziej. Tam interes zwietrzyli deweloperzy, z tego co widziałam.
A studenci zaczną migrować pod koniec czerwca, wtedy też będzie najwięcej mieszkań do wynajmu, ergo pojawią się lokale za mniej wygórowane ceny.

Wynajem mieszkania/pokoju studia

06 cze 2011 - 00:00:38

wszystko podrożało niestety, ostatnio byłam w szoku ile zapłaciłam za zakupy żywnościowe...
nie jestem z Wrocławia ale życzę powodzenia w znalezieniu wymarzonego lokum :*

Wynajem mieszkania/pokoju studia

06 cze 2011 - 00:07:19

Cytat
leia
Na czym sprawdzasz oferty, przede wszystkim? Jeśli na dlast, to poszukaj gdzie indziej. Tam interes zwietrzyli deweloperzy, z tego co widziałam.
A studenci zaczną migrować pod koniec czerwca, wtedy też będzie najwięcej mieszkań do wynajmu, ergo pojawią się lokale za mniej wygórowane ceny.

Sprawdzam na gumtree bo tam można sobie zaznaczyć, że tylko prywatne oferty - i jest ich dużo.
Nie bardzo, mogę czekać do końca czerwca. Muszę wcześniej załatwić transport rzeczy do domu, jeśli na wakacje się wynoszę z Wrocławia całkiem.

Cytat
euterpe

wszystko podrożało niestety, ostatnio byłam w szoku ile zapłaciłam za zakupy żywnościowe...
nie jestem z Wrocławia ale życzę powodzenia w znalezieniu wymarzonego lokum :*
Dziękuję ;*

zdaję sobie z tego sprawę, ale kurcze to czasami są aż absurdalne kwoty za warunki tragiczne. Zwłaszcza, że można znaleźć normalne ceny, z normalnymi warunkami.
Tylko trzeba się najpierw przegrzebać przez tysiące ogłoszeń, a czasem nie ma się już siły...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-06 00:10 przez Gskk.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak uzyskać kolor farby?