Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

45 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

mało jest pewnie osób które myślą o globalnym ociepleniu.. ja odkąd zobaczyłam program na animal planet.. jestem lekko przerażona a jednocześnie.. zdziwiona.. jak człowiek mógł sam sobie zgotować taki los? sami siebie niszczymy.. Szacowany czas na nadrobienie jakiś.. poprawek.. które by ustabilizowały świat.. to 10lat.. po dłuższym zastanowieniu pomyślałam.. matko.. mimo tego, że ja bym np. wyrzuciła wszystkie perfumy, dezodoranty starała się oszczędzać energie.. sortować śmieci.. sama nie ocale świata.. ile jest ludzi którzy w ogóle nie mają pojęcia co się dzieje? a ile ludzi o tym wiem a i tak mimo wszystko ma to gdzieś? planeta daje nam tyle możliwości.. a człowiek korzysta tak z tego co nas niszczy.. ciężko o tym się pisze.. tyle gatunków umiera.. znika tak po prostu.. za kilka lat.. przy takich połowach jak teraz nie będzie w morzach ryb.. i jak tu działać skoro tyle ludzi jest nieświadomych tego co jest grane? jak tu myśleć o przyszłości skoro nasze dzieci czy wnuki prawnuki nie będą miały szans na przeżycie?

co o tym myślicie?



masz racje popieram Cie ale 2 na caly swiat to za mało :)

Ja również mam takie samo zdanie... tyle się niszczy tego świata szkoda słów...

W 2012 ma być koniec świata :)

fascynujące ;)
interesujesz sie jedynie tymi zmanipulowanymi przez media informacjami czy też czytasz o drugiej stronie medalu ?

"Globalne ocieplenie" jest tak samo modne jak "terroryzm" - takie 2 terminy,które w ostatnich latach są bardzo popularne a ludzie wiedza o nich tyle ile usłyszeli w telewizji .

A politycy i inny "dobrzy ludzie" zarabiają na tych pojęciach niezłą fortunę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-04 21:07 przez laciepacie.

zweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
manea
W 2012 ma być koniec świata :)

jak dla mnie to jest jedna z kolejnych bzdur ..
mianowicie..
w 2012 jest ero 2012.. i tak mysle,
ze jako polska i rosja.. jestesmy nie za dobrze postrzegani przez inne panstwa
i taki powstał żart?
ile razy juz byl koniec swiata? w tym roku raz.. a niby mial byc w 2012..
dziwne to jest i nudne

no zgadzam się z tobą. ale jest za późno żeby temu wszystkiemu zapobiec (tak myslę). nie da sie powiedzieć ludziom " gaście światła, oszczędzajcie energię, myjcie się częściej, wyrzuccie dezedoranty ... " sam rozwój technologiczny jest na tyle rozwinięty i nie da się tak po prostu powiedzieć stop

globalne ocieplenie istnieje tak samo jak koniec świata nastąpi w 2012 ;)

Skoro zaczynasz się czyms interesowac, to powinnaś poznac ten temat o wiele głebiej. Jak juz wczesniej kolezanka napisala, globalne ocieplenie i walka o środowisko są w głownej mierze jedynie kartami przetargowymi politykow i światowych koncernów, które zarabiają na tym miliony. A my, jako trybiki, nie zastanawiamy się nad tym, ufamy mediom i dajemy się omamiać.

Dużo sie mówi o tym, ale może powinny być jakieś programy bardziej uświadamiające, aby ludzie zaczęli coś w tym kierunku robić.
Ja np nigdy nie oglądałam takiego programu i nie dlatego, że mnie to nie interesuje tylko nie mam takiego kanału. Gdyby puszczono coś takiego np na TVP to jest szansa, że więcej ludzi to zobaczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-04 21:17 przez johanna007.

zweryfikowana
Posty: 1.562
Ostrzeżenia: 1/5

popieram ;) ale i tak nic się z tym nie zrobi ;/

mnie bardziej przeraża nowy wirus EHEC. pochłoną już 17 śmiertelnych ofiar

Cytat
Kukurydzianaa
Cytat
manea
W 2012 ma być koniec świata :)

jak dla mnie to jest jedna z kolejnych bzdur ..
mianowicie..
w 2012 jest ero 2012.. i tak mysle,
ze jako polska i rosja.. jestesmy nie za dobrze postrzegani przez inne panstwa
i taki powstał żart?
ile razy juz byl koniec swiata? w tym roku raz.. a niby mial byc w 2012..
dziwne to jest i nudne


euro ma polska i ukraina a nie rosja :]]
co do ryb nie martw sie skladaja kilkadziesiat jajek jedna wiec poradza sobie

Nie szalej. pamiętaj, że planeta co jakiś czas zmienia swój klimat. Są rzeczy ktorych nie można uniknąć. Co do efektu cieplarnianego - coś kosztem czegoś. Podobno jeśli nie przestaniemy spalać węgla to w ciągu 50 lat nastąpi roztopienie się lodowców. Nasz doktor od meteorologii powiedział, że to niemożliwe, żeby ziemia się przed tym nie obroniła i że nie będzie tak źle. Ty sama nie zrobisz nic. Co z tego że cała unia rygorystycznie dba o środowisko jak globalne ocieplenie jest skutkiem nieświadomości ludzi w czasach rozwoju przemysłu a teraz przede wszystkim ameryki i chin. ich nie obchodzi co stanie się w przyszłości, nie przyjmują europejskich norm i przekraczają wszystkie dopuszczalne normy emisji.

Cytat
Kukurydzianaa
jak dla mnie to jest jedna z kolejnych bzdur ..
mianowicie..
w 2012 jest ero 2012.. i tak mysle,
ze jako polska i rosja.. jestesmy nie za dobrze postrzegani przez inne panstwa
i taki powstał żart?
ile razy juz byl koniec swiata? w tym roku raz.. a niby mial byc w 2012..
dziwne to jest i nudne

Nudne jest to, że ludzie podniecają się popularyzacją medialną pewnych zagadnień, jak już zauważyła laciepacie.
Ciągle pojawiają się takie psudo-obrończynie świata.
Nie negowałam Twojej teorii i nie na miejscu było negowanie mojej, swoje stanowisko co do tej kwestii można wyrazić nie naruszając uczuć innych.
Zdumiewające jak mogłaś połączyć Polskę, Rosję i koniec świata.
Żart to Ty uprawiasz tym wątkiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wanna czy prysznic?