Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOTowy problem, dywan dywan dywan

31 maj 2011 - 13:10:09

Problem polega na tym, że moja kochana kotka zrobiła sobie z mojego włochatego dywanu kuwetę( całe szczęście tylko na siusiu, chociaz cos)
Dywan, nie taki normalny, pełno włosków, jak wczesniej napisałam włochaty. Pytanie, co mogę zrobić po pierwsze z dywanem aby to wyczyscic?
Druga sprawa, nie wiem, co z kotem. Przeciez mam go juz tak dlugo, czasem ze zlosci zsikala sie do butow brata czy do kwiata, ale nigdy na dywan i nie tak chamsko.
Chociaz ostatnio malo kto jest z nia w domu, obiad tez tak w kratke dostaje, ale dostaje zawsze pelno jedzenia. Kuweta moze raz byla nieco brudna bo czasu nie bylo czyscic, ale juz nie wiem, czy to ze zlosci czy cos jej sie stalo?
Na poczatku mowie: pewnie to przez brata, ktory ja przestraszyl jak robila kupke w kuwecie, ale nie jestem pewna.
Najwazniejsze- co ja mam z tym dywanem zrobic. Staralam sie go wyprac jakims normalnym plynem do prania, ale nic nie zmienilo sie, jest mokra plama, ktora nie schodzi i na dodatek smierdzi wrrrr.
Poradzcie, co robicie z dywanami?
Włochaty jest :C

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:15:39

Spróbuj doczyścić płynem do prania dywanów, Vanish jest dobry - ważne, żeby koci zapach zniknął, bo inaczej kotka może potraktować to miejsce jako jej nowa włochata kuweta, hehe. Chociaż to mało zabawne, wiem. A co do kocicy - nie wytresujesz jej, koty jednak nie są podatne na żadne nauki. Pozostaje mi trzymać kciuki!

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:19:14

a kotka jest wysterylizowana ??;)

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:27:31

Witam.
Ile razy nasikała na ten dywan? Jeśli raz jest szansa ,że całkowicie można usunąć "aromat". Nie czyść vanishem ani innymi środkami, które są produkowane ba bazie płatków mydlanych. To jest tłuszcz a on z kolei przyciąga drobinki brudu a poza tym nie czyścisz go tylko utrwalasz plamę,oddaj go do pralni. Ja mam pralnie i wiem co piszę.Pozdrawiam.
Aha tylko nie do myjni samochodowej co pod ciśnieniem robią bo to nic nie daje.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:31:30

Miałam ten sam problem, mój kot upodobał sobie najpierw moją pościel później dywan. Nie wiem dlaczego Twój tak robi, ale mój to była skubana, mała złosliwa franca.

Co podziałało ? Roztwór wody z octem. Fakt że smierdziało octem w moim pokoju, ale juz nigdy więcej nie narobił na nic.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:32:11

Dokładnie,nie czyść Vanishem,najlepiej zamówić kogoś do prania dywanu,odkurzecz typu karcher i firmowy proszek.Są środki,którymi możesz spryskać dywan żeby odstraszyć kotkę,ja używałam spray Hilton-Psik jak kot sikał na kable od komputera,dobry też jest zapach pomarańczy-koty go nie lubią.

może zmieniłaś żwirek w kuwecie?

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:33:02

Zdejmij dywan - nie będzie miała gdzie siusiać, może się odzwyczai ;)

A co do czyszczenia - raczej Vanish do prania dywanów i te inne specyfiki

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:34:26

zapach który odstrasza psy i koty jest woda z octem

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:35:07

Moja młodsza też sikała, na kanapę i łóżko. Puchowa kołdra zrobiła się jak preześcieradło od prania. Kanapa śmierdziała i już nadaję się na wymianę. Wpadłam z chłopakiem na pomysł, żeby wyczyścić łóżko octem, żeby zabić smród i, żeby kot już nie sikał, ale odradzam;P Na całe szczęście Gienka chodzi już sikać na dwór, na ogród i bardzo się z tego cieszę, bo mam kłopot z głowy. Mam dwie kicie i mogą 2 lata nie obsikiwać nic, ale czasem jest taki okres, że się zdarza, niestety..

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:41:54

są takie preparaty którymi się psika w miejsca gdzie kot ma się nie załatwiać. to wstrętne że sika wam do butów moja siostra w gimnazjum miała taką koleżankę co jej koty nasikały do butów chyba bo jak przychodziła do nas i ściągała buty to potem mimo że zima otwieraliśmy wszystkie okna. ludzie myślą że tego nie czuć bo się przyzwyczajają...Kota zamykajcie w jednym pomieszczeniu najlepiej gdzie są kafelki i tam niech siedzi gdy was nie ma z kuwetą i miską. tez miałam dłuugo problem z psem sikała i srala gdzie popadnie na szczęście metodą nagród się nauczyła ale śmierdziało bardzo trzeba było ciągle dywany prać.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 21:57:01

moja tez leje na dywan niestety :( najlepsze do usunięcia i najtańszym sposobem jest płyn do higieny intymnej lactacyd. jest na bazie kwasu mlekowego wiec neutralizuje bakterie odpowiedzialne za "zapaszek" . jeżeli masz mały dywanik to najlepiej go schowaj. daj znać czy podziałało :)

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 22:00:53

są specjalne specyfiki to czyszczenia plam z moczu, ja mam ten problem ale z królikiem , i tez mam włochaty dywan:p takie spreye oprócz tego ,że czyszczą to neutralizują zapachy, są też spreye które zniechęcają do sikania w danym miejscu. poszukaj np na animalia . pl

KOTowy problem, dywan dywan dywan

09 cze 2011 - 22:02:36

Dywan najlepiej ściągnąć na jakiś czas i zamówić firmę czyszczącą dywany- zrobią to najlepiej, a koszt niewielki, ostatnio moja mama czyściła jeden i zapłaciła naprawdę coś ok. 20zł. A może zmień kotu miejsce z kuwetą na inne? Trudno powiedzieć czemu tak robi, moja się raz zsikała do łóżka, ale jej wybaczam, bo sama nie umyłam jej kuwety:P

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:13:40

Dzięki dziewczyny za rady! :)
Słuchajcie, że narobiła mi dwa razy to wzięłam ten dywan do prania. Zapach wcale nie zszedł, może od dywanu nie śmierdziało, ale jakiś dziwny zapach się unosił, choć nie już jak kuweta :)
Wycackałam jej kuwetkę, dawałam jej jeść, bo myślałam, że może była zła, czy coś.
Minął raptem tydzień i pach, znowu to samo!
Nigdy wcześniej ta złośnica takich rzeczy nie robiła. Zdjęłam dywan po raz kolejny i zamykam pokój, ale powiem Wam, że nie sądziłam, że bedzie robić takie problemy. Spróbuję tym lactacydem zrobić, może się uda:D

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:17:17

płyn do mycia dywanów plus wietrzenie ;p powinno zejść, u mnie zeszło ;)

a co do kota, to może faktycznie ze złości i strachu z powodu brata.. mi na początku też nasikała na dywan kotka, ale w 1 dzień pobytu, teraz jak chce siku to krzyczy po drzwiami, nawet do kuwety nie chodzi tylko chce na dwór;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pokój, malowanie ?