Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:39:59

Moja kotka czasem sikała dziadkowi na tapczan;/ Ale po sterylizacji biega grzecznie do kuwety, albo na zewnątrz:) także polecam... co do dywanu to może rzeczywiscie najlepiej oddać specjaliście, bo po kocie to strasznie śmierdzi;/ Poza tym wszystko zalezy od kota, może uda Ci się ją oduczyć troszkę niemiłym sposobem... moja babcia tak robiła i rzeczywiście udawało się:) jak kot nasika czy zrobi kupkę w niedozwolonym miejscu nalezy mu wytrzeć w to mordkę i najlepiej dać porządnego klapsa(wiem, niemiłe rozwiązanie), ale to w większości przypadków działa. Także życzę powodzenia w pojedynku z siusiającym kotkiem:)

Proszę o pomoc, także w sprawie kotka http://forum.szafa.pl/57/3742560/3744824/_subject_.html#msg-3744824

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:41:36

Głupszej rady nie słyszałam.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:42:39

Zrób mu badania, bo może być chory. A przez to, że sika na dywan okazuje, że jest nieszczęśliwy z powodu samotności.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:44:57

Ja miałam taki problem, kotka posikiwała w różne miejsca. Śmierdziało strasznie w całym domu. Nie wiedzieliśmy co zrobić. Poszliśmy do weterynarza i okazało się że ma cystę na jajniku i to od tego . Wysterylizowaliśmy ją i jest po problemie.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:49:24

doradzam pojechać do weterynarza i zrobić:
badanie krwi
badanie moczu - mocznik, keratynina
- wykluczyć sturwity i guz na jajniku
Taka nagła zmiana zachowania kota oznacza,że kot komunikuje nam,że ma jakiś kłopot. A mówic nie potrafi.. Kot nie pokazuje,że coś go boli, chyba,że boli go bbbaaardzo mocno dlatego trzeba robić badania krwi i moczu co pół roku u każdego kota

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

KOTowy problem, dywan dywan dywan

15 cze 2011 - 12:51:27

Masz szczęście, że to kotka a nie kocurek. Po kocurkach dopiero jest smród. U mnie znalazł sobie miejsce w przedpokoju i sikał na chodnik. W końcu chodnik wywaliłam i i tak sikał w tym miejscu. Potem przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania i o dziwo! nie sika mi po kątach już od 3 lat (od przeprowadzki). Zresztą teraz mam w przedpokoju płytki to nawet jakby nasikał to da się zmyć. Ale na razie jest spokój.

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 5/5

KOTowy problem, dywan dywan dywan

13 lis 2012 - 13:02:22

do prania dywanów świetny jest płyn do dywanów i tapicerki Clinex Textile - dostępny w internetowej hurtowni chemicznej to-ma http://www.to-ma.com.pl/kategoria,k122,5.html#produkty

KOTowy problem, dywan dywan dywan

13 lis 2012 - 13:23:48

Taki dywan 2x2m sama upralam w wannie z pomoca proszku do prania,moczyl sie przez pewien czas,2 x plukanie, do ostatniego 3plukania dodalam plyn do plukania takanin, zaczekalam az woda zcieknie z dywanu w wannie i powiesilam do suszenia, dodam ze mialam ogromna plame od wina, cala butelka sie pobila.Dywan jak nowy i pachnacy.
Kuweta musi posiadac lekki zapaszek moczu i musi stac w jednym miejcu,bez przestawiania aby kot mial do niej ciagly dostep, kot napewno sie stresuje i dlatego taka reakcja, zemscila sie na Twoim braciszku sikajac do buta za straszenie jej w kuwecie:)
Jezeli bedziesz miala mozliwosc, to wysterylizuj ja, ulatwi Wam to pozniej zycie, kotka sie wyciszy, nabierze oglady i nie bedziesz miala krwawych plamek w mieszkaniu.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

13 lis 2012 - 13:27:37

Nie wiem.. moje koty są nauczone, że jeśli są w domu to tylko i wyłącznie robią do kuwety .. jak mam teraz małe dwa to ze trzy razy się zdarzyło, że już chciały robić na dywan.. wtedy szybko za kłaki do miejsca z kuwetą, i zasłaniałam kartonem, jako za karę i kilka minut musiały tam siedzieć, Teraz nie ma takich problemów

KOTowy problem, dywan dywan dywan

13 lis 2012 - 13:28:50

jeżeli kotka nie jest wysterylizowana i na dodatek nie miała kociaków to będzie Ci tak obsikiwac całe mieszkanie, bo jej się chce do kota.
Przerabiałam to, a po strylizacji problemu nie ma :)

KOTowy problem, dywan dywan dywan

13 lis 2012 - 20:32:23

Dywan oddaj do prania u mnie stawka to 5 zł m2 niczym tak dobrze sama nie wyczyścisz. Ja żeby koty zostawił w spokoju mój wełniany dywan psikałam go po praniu takim płynem AKYSZEK odstraszajacym koty troche później śmierdziało przez ok 3 dni ale już nie sikają :)

KOTowy problem, dywan dywan dywan

25 lut 2022 - 18:17:39

Faktycznie w takich sytuacjach posiadanie dywanu może być faktycznie dość kłopotliwe, ale również są na to sprawdzone metody. Muszę przyznać, że jak dla mnie bardzo fajnie także na stronie https://homecarpets.pl/blog/post/116_co-zrobic-zeby-dywan-sie-nie-slizgal opisano kwestię tego co zrobić aby dywan nie ślizgał się nam po podłodze.

KOTowy problem, dywan dywan dywan

27 lut 2022 - 00:52:53

A czy kotka jest wysterylizowana? moja jak miała ruję robiła tak samo, a po sterylizacji był spokój

KOTowy problem, dywan dywan dywan

26 kwi 2022 - 10:37:34

Jeśli nie jesteś w stanie funkcjonować bez dywanu, to możesz kupić taki, który da się wrzucić do pralki i wyprać. Obecnie jest do wyboru dużo takich dywanów: https://www.kochamydywany.pl/

KOTowy problem, dywan dywan dywan

30 cze 2022 - 16:44:10

Kiedy jeszcze chodzi o samą kwestię dywanów to myślę, że niezwykle ważną sprawą jest to aby również co nieco wiedzieć na temat samego ich czyszczenia. W każdym razie zachęcam do zapoznania się z wpisem https://www.nowytydzien.pl/dlaczego-trzeba-pozbywac-sie-na-biezaco-pylkow-z-dywanow-w-domach-alergikow/ gdyż jak widać czyszczeni dywanu gdzie są alergicy jest poważną sprawą.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pudełka na drobiazgi