Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

29 mar 2011 - 17:45:33

Moje drogie !
Mama mojego chłopaka dostała w spadku dom , z tym ze połowa należy do niej a połowa do "innej kobiety" jej ojca . Problem polega na tym ze pomimo iż nikt tam nie mieszka ta kobieta nie godzi sie na sprzedaż domu ! Sama sie nim nie zajmuje ,nie dba o posesje dom stoi i sie marnuje ! Wycana wynosi 120 000zł wiec na dobra sprawe po 60 000 na głowe ... Pewien meżczyzna chcial kupic z miejsca płacił gotowka a ta kobieta sie nie zgodzila ... ;/ mogla miec pieniadze nei ma nic a z domu i tak nie korzysta. Powiedziala ze moze spłacic matke mojego chłopaka ( 30 000zł) co jest smieszne !!! Bo dom jest pozielony na POŁOWE !

Moje pytanie brzmi : Czy mozna to rozstrzygnąc sądownie ? W jaki sposób sie do tego zabrac?

Prosze pomoc :)

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

29 mar 2011 - 17:47:43

Idź do prawnika, są przy sądach darmowe porady.

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

29 mar 2011 - 17:50:36

nikt wiecej sie nie wypowie ?

zweryfikowana
Posty: 1.986
Ostrzeżenia: 2/5

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

29 mar 2011 - 17:53:47

nie pomogę,ale podbijam.

Ja bym dowiadywała się gdzies indziej..nie na szafie,to powazna sprawa.
Moja rada dla Twojej mamy: niech sie nie da tej BABIE !

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

29 mar 2011 - 17:56:48

raczej mojej tesciowej xd ;p

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

31 mar 2011 - 19:26:24

Sąd może nakazać, ale niestety może być to mało korzystne dla obu współwłaścicielek. A nie da się tego jakoś inaczej załatwić? Może wytłumaczcie jej, na jakich zasadach może sąd sprzedać.. Albo spróbujcie ją spłacić taką kwotą jak wam proponuje?

Mieszkanie w spadku - PROBLEM!

01 kwi 2011 - 17:57:38

no własnie nie bardzo... ona nie chce spłaty , zamiast sprzedac i meic po połowie to ona chce sobie wiecej i powstaje problem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

do MIESZKAŃCÓW ZABRZA !!