Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:26:20

Witam,

potrzebuje pilnie pomocy od kogos kto zna sie na storczykach. Otoz dostalam 4 storczyki, dwa z nich pieknie kwitną a z dwoch pozostalych opadaja pąki... nie wiem dlaczego, moze mialy mało sloneczka??? teraz juz wszystkie stoja na parapecie. Ale problem mam szczegolnie z jedym z nich... Wyglada jakby więdnąl, jeden jego listek zrobil sie caly zolty i wiotki... nie wiem co zrobic? szkoda mi zeby calkiem padł, ale tez nie wiem czy mam odciac ten chory listek czy co z nim zrobic... pomozcie!!! jesli bedzie trzeba dodam fotki

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:29:47

nie znam się, ale podbijam , bo tez mam storczyka i miał tylko jeden kwiatek ostatnio

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:30:39

Tych kwiatów nie trzyma się na parapecie ;p bezpośrednie światło im szkodzi, za to bardzo lubią wilgoć... Nie wiem, co na pąki poradzić- nie miałam takiej sytuacji.
Jakie mają podłoże? Jak podlewasz (w jaki sposób i jak często)? W jakich doniczkach są?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:31 przez rikarika.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:31:12

storczyki po 1 trzyma sie w przezroczytstych doniczkach
prawdopodobnie to jest grzyb wiec bedziesz musia\la isc do sklepu kupic srodek ochrony rosdlin i po sprawie;p

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:31:56

No wlasnie podbijajcie chociaz... Wiem, ze jest duzo artykulow na necie o pielegnacji tych pieknych kwiatkow, ale moge tam zadac zadnych pytan... pisze zeby odciac chorego listka, ale nie pisze jak to zrobic ani kiedy... strasznie mi szkoda tego kwiatuszka
Kwiatki sa w przezroczystych doniczkach. Dostałam je 2 tyg temu i podlewalam raz po tygodniu ( kiedy je dostalam mialy wilgotno). Kwiatki podlam, popily wody i reszte wody ktora zostala na podstawce wylalam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:33 przez styska20m.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:32:10

Najprawdopodobniej za dużo miały wody. Musisz je przesuszuć. A jak wyglądaja korzenie?

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:33:06

W jakiej doniczce je masz? Nie mozesz ich bezposrednio podlewac, doniczka od dolu powinna miec dziurki , wsadzona w druga doniczke juz zamknieta od dolu i do niej nalewac wody(nie duzo) zeby same mogly sobie ja pobierac. Nie wiem czy wyjasnilam tak ze rozumiesz;) hmm a w reszcie mysle ze pomoze wujek Google ;)

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:33:57

Jesli pod parapetem jest kaloryfer to to moze byc przyczyna lepiej je zdejmij z parapetu i postaw w miejscu dosc jasnym ale zeby nie dostawały tyle ciepła. Tak był ze storczykami mojej mamy zdejeła z parapetu i znowu zrobiły sie ładne. Masz doniczki do storczyków szklane z tymi stojaczkami na druga doniczkę?
jeslilistek jest całkowicie suchy to mozesz go odciac w miejscu gdzie zaczał usychac ale musi byc uschniety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:35 przez monich-k.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:35:35

Dalam je na parapet bo te dwa ktore tam staly od poczatku pieknie kwitna, a te dwa ktore staly w innym miejscu ( komoda) zaczely marniec, no a ten jeden calkiem pada....
Mam je w zwyklej przezroczystej doniczce, niedawno dostalam i nie kupilam oslonek bo nie wiem co zrobic z tym opadaniem pakow.... zaraz dodam fotki kwiatkow, moze to pomoze w jakiejs ocenie
tak wyglada ten listek... z kazdym dniem jest coraz gorzej z nim... kwiatki tez jakies padniete sie wydaja, a paki zanim sie rozwiną to opadaja niestety:(





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:43 przez styska20m.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:37:03

a doniczki? moze dostały za mało wody. Bo gdybys je za mocno woda podlewała tzn lała w doniczke to korzenie zaczeły by gnic i brzydko pachniec

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:37:10

co ty gadasz? mozna trzymac na parapecie.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:40:23

Cytat
Kingowa
co ty gadasz? mozna trzymac na parapecie.

Nie w bezpośrednim świetle... Zastanów się, w jakich warunkach normalnie te kwiaty rosną...

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:40:58

można trzymać na parapecie !!!! ja tak trzymam i jest OK !!!! :) a i teściowa mi poradziła, że jak nie chcą kwitnąć i nic się z nimi nie dzieje, to podlewać je trzeba letnią przegotowaną wodą.... i faktycznie pomogło !!!!!!!!!!!!! :):)
może zalezy też czy okno jest od zachodu czy wschodu itp... ja trzymam na oknie od wschodu.... i jest dobrze :D kwitną jak szalone już kilka lat :) no i podlewam je letnia przegotowana wodą :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:42 przez Kitty_Hello.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:42:21

storczyików nie nalezy trzymac na parapecie jesli tem. kaloryfera jest bardzo wysoka i pomieszczenia sa małe. Kwiat zostaje wysuszony od dołu i marnieje!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:44 przez monich-k.

POMOCY!!! storczyki

17 lut 2011 - 09:46:47

kolejne zdjecia
Trzymam je na oknie od wschodu, pokoj jest bardzo duzy i grzjnik jest bardzo zadko wlaczony wiec napewno nie maja za gorąco.... zaczne podlewac przegotowana letnia woda, ale nie wiem co teraz zrobic z tym jednym zeby go nie stracic...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-17 09:48 przez styska20m.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka lampa do kuchni?