Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:36:52

w zimę zimno w lato gorąco! ;)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:42:09

Ja mam pokój, w którym jest ściety dach i fakt, w lecie jest gorąco, ale wydaje mi się że w większej mierze przez to, że okna mojego pokoju wychodzą na południe i strasznie dogrzewa. A w zimę nie jest wogóle zimno ;) jedyne co mi w zimę przeszkadza to zsuwający się śnieg z dachu ;p

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:49:05

ja mam pokój na poddaszu i jest tak jak już pisały dzieczyny wcześniej że latem się nie da wytrzymać a zimą to u mnie jest najzimniej w całym domu ale ogólnie jest spoko ;D

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:53:03

Ja mam pokoj na poddaszu , w sumie nic mi nie przeszkadza, bardzo fajny jest efekt,nie mam okna dachowego wiec nie widze i nie słysze grzmotów,latem jest ciepło, ale mam już sposoby ,jak utrzymać taką jaka chce temperature

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:54:11

w lato jest straaasznie gorąco że na prawde nie da sie wytrzymać
takie mieszkania są zazwyczaj strasznie nieustawne , a mój pokój to już w szczegolności tragedia
w zime jak bardzo mocno wieje to chyba przez nieszczelonosc okien czuć to w pokoju
w zimę, okna troche przeciekają ( nie wiem czemu tak się dzieje , a są nowe)
jak jest jakiś grad, burza to strasznie wszystko słychać- z jednej strony fajnie, ale jak chce sie skupić na nauce to już nie jest tak wesoło
często przez te skosy można łbem przywalić w ściane:p
oraz nie mam balkonu i czuję się jak w grobie przez te okna dachowe, nawet normalnie wyjrzeć nie można.

a co do plusow to narazie nie moge zadnych znaleźć..
ale jak cos mi sie przypomni to dopiszę :)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:58:53

potwierdzam jest goraco latem :/ ale u mnie z wiatrakiem daje rade :)
nie kupisz wszytskich mebli, bo moga byc za wysokie, ale ogolnie mozna bardzo fajnie urzadzic taki pokoj, tylko trzeba sie troche wysilic :)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:58:55

w zimę cipełko,ale latem niestety tez;/ niskie i wysoko położone;] ogólnie ja bym nie chciała

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:01:31

w lato jest straaasznie gorąco że na prawde nie da sie wytrzymać
takie mieszkania są zazwyczaj strasznie nieustawne , a mój pokój to już w szczegolności tragedia
w zime jak bardzo mocno wieje to chyba przez nieszczelonosc okien czuć to w pokoju
w zimę, okna troche przeciekają ( nie wiem czemu tak się dzieje , a są nowe)
jak jest jakiś grad, burza to strasznie wszystko słychać- z jednej strony fajnie, ale jak chce sie skupić na nauce to już nie jest tak wesoło
często przez te skosy można łbem przywalić w ściane:p
oraz nie mam balkonu i czuję się jak w grobie przez te okna dachowe, nawet normalnie wyjrzeć nie można.

a co do plusow to narazie nie moge zadnych znaleźć..
ale jak cos mi sie przypomni to dopiszę :)

ps. jeśli już budujesz to moja rada : zrób sobie okna normalne, wiem że tak się da, i tak jest o niebo lepiej niż z takimi dachowymi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-23 15:02 przez jagodzian.

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:03:30

e-mieszkanie kropka pl
tutaj poszukaj jakichs inspiracji :)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:05:07

ja mieszkam na podaszu jedyną wada jaką dostrzegam to tupot gołębi po dachówkach nie cierpię tego ;)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:34:07

Cytat
x
w zimę, okna troche przeciekają ( nie wiem czemu tak się dzieje , a są nowe)

Pewnie masz plastiki bez wentylacji.. one nie przeciekają, ale są zbyt szczelne;p

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:41:42

Ja mieszkam na poddaszu w zabytkowej kamieniczce nade mną jest strych.
Napiszę tak mieszkanie jest fajne,ale w lecie jest sauna a w zimie mój pokój jest najzimniejszy.
Skos mam jeden u siebie w pokoju i nie jest aż tak bardzo mocno ścięty.Przez to meble wszystkie mi weszły,ale wiem,że jeśli skosy są mocne to jest kłopot z meblami i trzeba albo robić na zamówienie co dużo kosztuje albo samemu.
Moje marzenie na przyszłość to albo mieszkanie na poddaszu z drewnianymi belkami itd.a jak nie mieszkanie to domek i i tak będą tam belki i skosy;)

zweryfikowana
Posty: 6.040
Ostrzeżenia: 1/5

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 15:42:43

ja mieszkam w domku i mam pokoje na poddaszu, ale bardzo wysokim, w zasadzie skosów jest mało, ogólnie jest spoko, jest gorąco (co bardzo sobie chwalę), ale niestety jak dach zaczął przeciekać to mokrą miałam plamę na ścianie...

niezweryfikowana
Posty: 850
Ostrzeżenia: 9/5

poddasze - opinie, plusy i minusy

15 cze 2021 - 08:27:20

Ponawiam pytani. Znam plusy ale jakie są minusy?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

poddasze - opinie, plusy i minusy

15 cze 2021 - 09:37:31

Zimą okna dachowe musiały być cały czas zamknięte, inaczej śnieg z dachu się topił i kapało nam do mieszkania. Doskwierał mi brak normalnego okna, żeby wyjrzeć co dzieje się na ulicy, jaka pogoda na zewnątrz itp. Przy większej ulewie jest dość głośno, słychać jak krople biją o dach (ja to akurat lubiłam). Zimą, jak zasypie dach śniegiem, żyjesz jak krecik w norce, przy minimum swoatla. Trochę wymuszona aranżacja chciazby ze względu na ogrzewanie (kaloryfery pod oknami), więc mniej miejsca do przechowywania. Ogólnie dobrze nam się mieszkało, blok był nowy, dobrze ocieplony, więc upały nam tak bardzo nie dokuczały, ale gdybym mogła wybierać, nie zdecydowałabym się na takie mieszkanie po raz kolejny. Po 8 latach dwa razy mieliśmy sytuację, że w którymś miejscu nam zaciskało po ścianie albo po suficie. Naprawa wymagała wezwania wyciagnika
https://homly.to/artykuly/jakie-sa-zalety-i-wady-mieszkania-na-poddaszu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-07-02 08:06 przez nataliii23.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile wartaAA?