Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 11:03:38

jestem w trakcie budowy mieszkania na poddaszu, tzn. deweloper buduje ;) wczoraj podpisałam umowę przedwstępna. spotykam się z różnymi opiniami i chciałabym się dowiedzieć czy na szafie są osoby które mieszkają bądź mieszkały na poddaszach. jakie są wasze opinie na ten temat, jakie wymieniłybyście wady, jakie zalety. bardzo zależny mi na odpowiedziach bo w wyszukiwarce za wiele się nie dowiem. pozdrawiam :))

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 11:07:12

wady to-przy złej izolacji-gorąco. Jak dach sie zepsuje to kapie na głowe akurat Tobie, mniejsza powierzchnia użytkowa i przy sprzedazy takie mieszkania słabiej schodzą.Ogolnie mamy z mezem zasade ze nie kupujemy mieszkan na ost pietrze

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 11:13:36

Mieszkałam kiedyś na poddaszu, bardzo miło wspominam to mieszkanko, ale wiem jedno: jest potwornie duszno i gorąco w lato, że nie da się wytrzymać dach się nagrzewa i jest parówa w mieszkaniu, no i oczywiście niskie pomieszczenia ;)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 11:17:10

klimatyzacja Ci się przyda bo parówa straszna w lecie :)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 11:31:13

właśnie o tym gorącu już się nasłuchałam, ale klima i problem z głowy ;)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 12:59:25

Nie mieszkałam, ale pewnie problemem będzie temperatura - zimą zimniej, latem będzie grzało.. Do tego skosy - sprawdźcie dokładnie gdzie jakie, żeby można było meble gdzieś powstawiać, a nie że wszędzie nisko..

Cytat
Kaelyn
właśnie o tym gorącu już się nasłuchałam, ale klima i problem z głowy ;)

Nie taki problem z głowy.. nie każdemu klimatyzacja służy. Ja po pierwszym zetknięciu z klimatyzacją w upał przez 3 tygodnie umierałam.. Potem było lepiej, ale niektórym to bardzo szkodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-23 13:00 przez nasty_89.

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:02:55

A gdzie mieszkasz i ile kosztuje takie mieszkanie na poddaszu? Odp na prv. Mi sie osobiscie podoba taki pomysl, a jesli jeszcze beda w nim skosy to juz wogole super :) A czy ci co mieszkaja na ost pietrze maja gorecej niz reszta?? Osobiscie mieszkalam na ost pietrze tj kiedys na 11 i potem na 4 i zadnej roznicy teraz nie odczuwam.. no ale moze poddasze to co innego.... (?)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:47:25

Cytat
milenka_olsztyn
A gdzie mieszkasz i ile kosztuje takie mieszkanie na poddaszu? Odp na prv. Mi sie osobiscie podoba taki pomysl, a jesli jeszcze beda w nim skosy to juz wogole super :) A czy ci co mieszkaja na ost pietrze maja gorecej niz reszta?? Osobiscie mieszkalam na ost pietrze tj kiedys na 11 i potem na 4 i zadnej roznicy teraz nie odczuwam.. no ale moze poddasze to co innego.... (?)

W bloku masz strychy jeszcze, więc zawsze to jakaś 'izolacja';p

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:50:24

Cytat
nasty_89
Cytat
milenka_olsztyn
A gdzie mieszkasz i ile kosztuje takie mieszkanie na poddaszu? Odp na prv. Mi sie osobiscie podoba taki pomysl, a jesli jeszcze beda w nim skosy to juz wogole super :) A czy ci co mieszkaja na ost pietrze maja gorecej niz reszta?? Osobiscie mieszkalam na ost pietrze tj kiedys na 11 i potem na 4 i zadnej roznicy teraz nie odczuwam.. no ale moze poddasze to co innego.... (?)

W bloku masz strychy jeszcze, więc zawsze to jakaś 'izolacja';p
chyba w starym budownictwie, bo w takich z płyt nie ma strychów :)

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:54:55

A my wlasnie od roku mieszkamy na poddaszu. wcale nie jest za goraco ani za zimno. w lecie jest jak w kazdym innym mieszkaniu- to kwestia dobrej izolacji. moj maz robil wszytko sam bo zajmuje sie budowlanka. w zimie jest tu super, nawet za cieplo wiec zakrecamy grzejniki. wiadomo ze jak w lecie byly 30 stopniowe upaly to u nas tez bylo goraca ale chyba w kazdym mieszkaniu jest wtedy cieplo. do skosow mozna sie przyzwyczaic. spimy pod niskim dachem, kuchnie mam w najwyzszym punkcie, kanapy w salonie tam gdzie jest najnizej. my sie przyzwyczailismy a goscie jakos nie nazekaja zeby czuli duza roznice i naprawde nie zdaza sie zeby ktos udezyl glowa w sufit:) wiec ja osobiscie polecam mieskzanie na poddaszu jesli jest madrze zorganizowane i dobrze zrobione.

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:57:08

poddasze to moje marzenie , pieknie urzadzone w drewnie lub hahahaha domek z drewna

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:57:12

Ja niestety nigdy nie mieszkałam na poddaszu, ale zawsze mi się takie mieszkania podobały... Mam gdzieś nawet taką starą książkę z zagospodarowaniem przestrzeni po strychu... Takie PRZED i PO :) Kiedyś strasznie lubiłam ją przeglądać:)

___
Pomóż: http://forum.szafa.pl/16/2748113/likwidacja-sklepuatrakcyjne-obnizki.html

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:57:40

Wada:zbyt zimno przy złym ociepleniu.W lecie zbyt gorąco.

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 13:58:56

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 14:44 przez oOoMadziulkaoOo.

poddasze - opinie, plusy i minusy

23 gru 2010 - 14:03:08

mam pokój na poddaszu ;) ogólnie spoko ;) ale trudno ustawic wyższe meble jak np.szafa czy pólki na ksiązki bo skosy przeszkadzają ;)
no i w zimie jak pada śnieg to na oknach dachowych jest go pełno i trudno się go pozbyć ;) gdyby nie drzwi balkonowe czułabym się jak w grobie ;p
aha..no i mi jeszcze przeszkadza silny deszcz nocami który niekiedy nie daje spać no i wiatr ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile wartaAA?