Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:47:16

Witajcie;)


Ja mam dość nietypowy temat;)
Dostałam wczoraj kwiatka od mojego M;* i chciałabym znać jak się on nazywa..
Może znacie się na nazwach albo macie takiego w domu???


Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:50:09

Też mam takie kwiatka ale nie pamiętam jak się nazywa, jakaś taka skomplikowana nazwa z tego co pamiętam

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:50:17

nie wiem jak sie zwie ale mam go:) Niestety przestal mi kwitnac ,za to liscie ma zabojcze
Bromelia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 13:53 przez witadag.

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:51:43

kurcze też go miałam ale nazwy nie pamiętam niestety :)

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:52:56

No szkoda

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:53:40

nie mam pojęcia ale mieliśmy taki kiedyś w domu :) wyglada troche jak agawa albo aloes.

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:53:45

Też nie pamiętam nazwy, ale z tego co wiem to ten kwiat kwitnie bardzo rzadko. Chyba raz na kilka lat albo tylko raz w życiu.

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:55:22

To nie przypadkiem Guzmania...?

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:55:24

Jak wróci mój to napiszę co to za kwiatek (prowadzi firmę ogrodniczą)

niezweryfikowana
Posty: 641
Ostrzeżenia: 1/5

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:55:57

nie mam pojecia ; ) a moze jest jakas encyklopedia kwiatkow?:P

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:56:44

Do tych popularnych roslin nalezacych do rodziny ananasowatych zalicza sie echmee, guzmanie, neoregelie i frizee. Sa to epifity – rosna na galeziach drzew, przyczepiajac sie korzeniami. Maja liscie ulozone w rozetke, co pozwala im gromadzic wode z deszczu i mgly, a zebrane w srodku organiczne resztki odzywiaja rosline. Kupujemy je w pelni kwitnienia. Ich kwiatostany sa barwne i bardzo atrakcyjne, a liscie czesto ozdobione wzorkami.
Wszystkie bromelie najlepiej sie czuja w swietle rozproszonym, w poblizu okna. wymagaja temperatury pokojowej przez caly rok. Latem podlewamy je tak, by ziemia byla stale wilgotna. Wode wlewamy tez do rozety. Zima ograniczamy podlewanie. Od marca do pazdziernika zasilamy je nawozem dla roslin kwitnacych (np. Osmocote w plynie), ale dwu- lub trzykrotnie bardziej rozcienczonym niz podano na opakowaniu.


Odrosty
Mozna je oddzielic od rozety macierzystej i ukorzenic, jednak rzadko zakwitaja. Niektórzy umieszczaja takie mlode bromelie w worku foliowym wraz z dojrzalymi owocami (wydzielany przez nie etylen stymuluje zawiazywanie sie paków kwiatowych). Rosliny tworza wtedy kwiaty, jednak niezbyt okazale.



zródlo: domgazeta.pl
Napisalam-BROMELIAzagadka rozwikłana:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 13:57 przez witadag.

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:56:32

to jest Guzmania

Uprawa:

Najlepszym miejscem dla tych roślin jest ciepłe i wilgotne okno kwiatowe, jednak G. lingulata i G. monostachya znoszą dobrze warunki pokojowe. Stanowisko najlepiej półcieniste i ciepłe przez cały rok. Temperatura otoczenia jak i samego podłoża powinna wynosić, co najmniej 18ºC. Guzmania, jako roślina tropikalna, wymaga stałej wilgotności, dlatego niezbędne jest utrzymanie stale wilgotnego podłoża. Podlewając, napełniamy wodą również rozetę. Mimo, że roślina lubi wilgoć, jednak nie można dopuścić do nadmiaru wody. Guzmania lubi podwyższoną wilgoć powietrza, więc należy często ją zraszać. Oczywiście wykorzystujemy wyłącznie miękką i letnią wodę. Najlepsze podłoże, to grubowłóknisty substrat próchnicy (pH 5-5,5). Nawożenie umiarkowane, przesadzanie, co roku. Najprostszym sposobem na rozmnażanie jest odejmowanie młodych odrostów bocznych, niektóre guzmanie można rozmnażać również z nasion, ale nie jest to łatwe, dlatego rozmnażanie przez odrosty jest najbardziej rozpowszechnione.
Kwitnienie:

Guzmania kwitnie od listopada do stycznia.

http://static.swiatkwiatow.pl/user_galeria/200909/duze/ii_13575.jpg



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 14:02 przez anioleeek22.

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:57:00

To jest guzmania.

zweryfikowana
Posty: 2.279
Ostrzeżenia: 1/5

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:57:05

GUZMANIA :)

Może ktoś wie... Kwiatek

01 gru 2010 - 13:57:06

mam takiego w domu ale nie pamietam jak sie zwie;/
o dobrze wiedziec:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 13:57 przez Katy19.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tania dekoracja? Pomóżcie!