Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:54:02

Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...
W jakim zakładzie pracowałaś?
Porównaj sobie patyczki kosmetyczne Cleanic zakupione w biedronce i w innym sklepie....wyczyść ucho patyczkiem z biedronki a drugie patyczkiem z tego drugiego sklepu....zobaczymy które ucho będzie bardziej podrapane i bardziej brudne....
Haha:)To chyba mało miarodajne jest :D Pracowałam w Valeo, Farmonie, Sepohorze oraz mam znajomych w Bahlsenie, BAT, Hoop Polska...Wiem, że cola z Biedronki to jest ta sama cola co hoop cola, bo znajomy pracował i mówił...W Valeo również części robione do samochodów salonowych jak i części after marker są z tych samych materiałów i z tych samych maszyn...Tylko nie mają firmowego znaczka np. Porsche:)

W to akurat jest skłonna uwierzyć.. hoop cola jest tak samo paskudna jak te podróby. Choć 'prawdziwa' też niedobra, to tych pseudo coli nie cierpię.

A z drugiej strony niektóre produkty mają lepsze niż droższe - orzeszki solone na przykład. Choć czasem trafi się na mało słone, to są lepsze od kilku drogich firm, a z moimi ulubionymi - Aroma porównywalne (choć duuuuuuużo tańsze;p)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 19:56 przez nasty_89.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:56:28

Biedronka :))) naprawdę warto tam kupować taniej i produkty są naprawde dobre.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:56:31

JA TAM DUZO KUPUJE W BIEDRONCE;P

np chipsy produkuje lays
a smakowalyscie moze trixxa ? pyyycha;d


wogle biedronka jest super i tania;d

ale dla niektorych to wstyd kupowac w biedronce, zaaal;/

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 20:06:37

vievienne- a no pycha te paczusie;d;d;d

hehe

a moim zdaniem inter i lidl, sa srednio tanie, czasem maja mega promocje, ale rzadko tam robie zakupy, tesco, podrozalo, kiedys to bil bardzo tani sklep, a co myslicie o kauflandzie?;p

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 20:14:25

Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...
W jakim zakładzie pracowałaś?
Porównaj sobie patyczki kosmetyczne Cleanic zakupione w biedronce i w innym sklepie....wyczyść ucho patyczkiem z biedronki a drugie patyczkiem z tego drugiego sklepu....zobaczymy które ucho będzie bardziej podrapane i bardziej brudne....
Haha:)To chyba mało miarodajne jest :D Pracowałam w Valeo, Farmonie, Sepohorze oraz mam znajomych w Bahlsenie, BAT, Hoop Polska...Wiem, że cola z Biedronki to jest ta sama cola co hoop cola, bo znajomy pracował i mówił...W Valeo również części robione do samochodów salonowych jak i części after marker są z tych samych materiałów i z tych samych maszyn...Tylko nie mają firmowego znaczka np. Porsche:)
To chyba Biedroneczka płaci Twojemu znajomemu za dobra reklamę...bo ja wiem coś innego na temat coli i innych produktów dostępnych w tej sieci sklepów...Nie jest tak?:)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 20:57:34

Cytat
ANUSIABUZKA90
vievienne- a no pycha te paczusie;d;d;d

hehe

a moim zdaniem inter i lidl, sa srednio tanie, czasem maja mega promocje, ale rzadko tam robie zakupy, tesco, podrozalo, kiedys to bil bardzo tani sklep, a co myslicie o kauflandzie?;p

Ja sie zaopatruje w zywnosc w biedronce i wlasnie w kauflandzie bo powiem szczerze ze w kauflandzie sa bardzo podobne ceny jak w biedronce takze tez polecam wam ten hipermarke :)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 23:14:08

Cytat
sunrise87
Cytat
ANUSIABUZKA90
vievienne- a no pycha te paczusie;d;d;d

hehe

a moim zdaniem inter i lidl, sa srednio tanie, czasem maja mega promocje, ale rzadko tam robie zakupy, tesco, podrozalo, kiedys to bil bardzo tani sklep, a co myslicie o kauflandzie?;p

Ja sie zaopatruje w zywnosc w biedronce i wlasnie w kauflandzie bo powiem szczerze ze w kauflandzie sa bardzo podobne ceny jak w biedronce takze tez polecam wam ten hipermarke :)

ja rowniez ;d;d dlatego spytałam hihi

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 22:32:15

Cytat
Asia_25
Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...
W jakim zakładzie pracowałaś?
Porównaj sobie patyczki kosmetyczne Cleanic zakupione w biedronce i w innym sklepie....wyczyść ucho patyczkiem z biedronki a drugie patyczkiem z tego drugiego sklepu....zobaczymy które ucho będzie bardziej podrapane i bardziej brudne....
Haha:)To chyba mało miarodajne jest :D Pracowałam w Valeo, Farmonie, Sepohorze oraz mam znajomych w Bahlsenie, BAT, Hoop Polska...Wiem, że cola z Biedronki to jest ta sama cola co hoop cola, bo znajomy pracował i mówił...W Valeo również części robione do samochodów salonowych jak i części after marker są z tych samych materiałów i z tych samych maszyn...Tylko nie mają firmowego znaczka np. Porsche:)
To chyba Biedroneczka płaci Twojemu znajomemu za dobra reklamę...bo ja wiem coś innego na temat coli i innych produktów dostępnych w tej sieci sklepów...Nie jest tak?:)
Ta na pewno płaci :D :D Lepszej bzdury to w życiu nie słyszałam:) Otóż mój znajomy jest inżynierem i zarabia wystarczająco dużo, żeby nie reklamować Biedronki. Zresztą oni mają podpisane w kontraktach, że nie mogą zdradzać tajemnicy produkcji, a to że ja wiem to tylko dlatego że jest moim znajomym:) A powiedz skąd Ty masz inne informacje na ten temat co?

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 22:55:22

jeżeli chcecie sobie wmawiać, że to jest to samo to proszę bardzo. dziewczyny mówicie o znajomych, którzy wam mówili, efekcie placebo. nie. tak tanie jedzenie nie jest tym samym co to droższe. soki z biedronki, sery, albo mięso? ludzie.. wolę kupić mniej a kupić te rzeczy w pewniejszym sklepie i uważam, że te produkty bardziej znanych firm są lepsze smakiem i jakościowo. jak słyszę te zachwyty biedronką to mnie skręca. skusiłam się raz zrobić tam podstawowe zakupy i popróbować ich produktów. pierogi z biedronki.. obrzydlistwo. eh

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 23:16:01

ja czesto biedrone odwiedzam;)ale nie moge czytac o jedzeniu bo odrazu sie głodna robie i taki efekt ze znów wcinam bułke ze smalcem..
o tej porze to niedobrze raczej

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 23:25:14

Kupilam ostatnio synkowi w biedronce taki warsztat z cars do zabawy za 150 zl za dwa dni taki sam spotkałam w smyku za 270 zl myslalam ze zemdleje:))

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 23:25:54

ja najczęściej korzystam z lidla mają masę promocji duży wybór cenowo
myślę ze dla Ciebie dobrym rozwiązaniem byłoby poznać przepisy co można dobre pożywne dania zrobić a składniki nie drogo by wyszło np obiad do dyszki

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 23:41:00

+warto wybierać się na zakupy z listą potrzebnych konkretnych rzeczy (które na prawdę się kończą, a nie kupić kolejne opakowanie, bo akurat jest w promocji..) wtedy łatwiej nie dać się pokusie wrzucania do koszyka czego popadnie, bo tanie

;)

Jak zoszczędzić na żywności

02 gru 2010 - 23:54:00

Cytat
whatsername87
+warto wybierać się na zakupy z listą potrzebnych konkretnych rzeczy (które na prawdę się kończą, a nie kupić kolejne opakowanie, bo akurat jest w promocji..) wtedy łatwiej nie dać się pokusie wrzucania do koszyka czego popadnie, bo tanie

;)

Zgadzam się, ja ZAWSZE robię listę, ale i tak zdarza mi się wrzucić do koszyka coś spoza niej ;)

A co do KAUFLANDA to właśnie wybudowali mi go dosłownie pod nosem, ale jakoś nie umiem się do niego przekonać. Gdyby nie to, że jest naprawdę blisko to bym tam nie chodziła.
No cóż ale może z czasem się do niego przekonam?

Jak zoszczędzić na żywności

03 gru 2010 - 00:04:45

ja wole biedronke od lidla bo biedronka ma przyjemniejszy i cieplejszy klimat niz lidl w lidlu jest ciemnawo i chlodno a poza tym super rzeczy sa w biedronce pasztet pychota ,pasta jajeczna swietna i wiele innych

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tania dekoracja? Pomóżcie!