Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

40 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 18:03:43

Oj tak produkty z Lidla i Biedronki, są bardzo dobre jakościowo, i do tego tanie , może nie jak barszcz ale tanie, porównując np: Tesco, czy Real. Wolę się przejść dalej 5 minut i zaoszczędzić parę złotych;)

ps Jadłyście może donuty ( 0.79 gr ) z cukrem pudrem z Lidla ? prawda że są przepyszne ?

pooozdraawiam Was piękne kobiety!

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 18:05:35

w biedronce sa firmy znane i dobre lub bardzo dobre firmy polskie np sokołow wedel bakoma a w lidlu sam szajs niemiecki wszystko ......podobne

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 18:07:01

Biedronka to najlepszy sklep!
Najlepsii producenci i wyroby wedliniarskie.
Tyle ze wszystko "wyprodukowane dla Biedronka"

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 18:08:48

a ja ci powiem carrfor xD nie pamiętam jak się pisze;p
awsze można coś dobrego i smacznego znaleść płatki , mulii, mleto serki ? wszystko

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:04:30

No ja jednak obstaje przy biedronce :) Kupuuje tam niemal WSZYSTKO oprocz miesa typu schab itp :)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:29:36

Cytat
blackhill
Biedronka to najlepszy sklep!
Najlepsii producenci i wyroby wedliniarskie.
Tyle ze wszystko "wyprodukowane dla Biedronka"
ale nie jest napisane przez kogo wyprodukowane, prawda? chyba nie myslicie, że biedronka ma fabryki i produkuje jogurty i td. To jest prdukcja znanych firm - danone, lissner, lorenz snack word - po prostu te produkty są tańsze, bo nie wydaje sie pieniędzy na marketing. Wiem coś o tym.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:34:51

jak mozecie nie czuc roznicy w smaku coli :|

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:35:39

Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...
W jakim zakładzie pracowałaś?
Porównaj sobie patyczki kosmetyczne Cleanic zakupione w biedronce i w innym sklepie....wyczyść ucho patyczkiem z biedronki a drugie patyczkiem z tego drugiego sklepu....zobaczymy które ucho będzie bardziej podrapane i bardziej brudne....

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:44:13

Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....

Dokladnie, to prawda ze te biedronkowe, tescowe itp produkty sa produkowane w fabrykach znanych marek, ale to nie sa te same produkty!

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:46:08

Cytat
agastra
jak mozecie nie czuc roznicy w smaku coli :|
bo skład jest taki sam?
To jest coś w deseń efektu placebo [nie dosłownie]
dam Ci dwie szklanki z colą, gdy masz zamknięte oczy i nie wiesz jaka to cola.
Powiem, że jedna to coca-cola a druga z biedronki tańsza.
Przyznasz rację - zadziała Twoja podświadomość.
To co, że w obu szklankach będzie coca-cola - i tak powiesz, że ta z drugiej jest gorsza
[zakładając, że nie wiesz ze o to chodzi]

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:46:17

Jakościowo masz wszędzie niemal, że to samo. Bo jakby nie było to wiekszość jedzenia to czysta chemia niestety, ale coś jeść trzeba.
Co do mięsa, to akurat Cię zdziwię, gdyż nie prawdą jest że im droższe tym lepsze. Wiele sklepów oferuje nam dobre mięsa typu jagniecina, gdzie kosztuje kilo kilkadziesiąt zł. a w składzie co mamy, ok. 3/4te tego mięska to wieprzowina, albo pasztet jakiś wieprzowy czy coś, a w składzie masz mase drobiową i na odwrót. Także lepiej zapoznać się ze składem nim się kupi cokolwiek, nie mówię że wszędzie tak oszukują, ale nieliczni sprzedają prawdziwe towary pod ich nalezytą nazwą.

Ale wracając do tematu, to wszystko zalezy kto co lubi jeść, przykładowo na czym warto oszczędzić, to przede wszystkim jedzenie puszkowe, konserwowe, mrożonki. Jakość wszędzie będzie taka sama bądź podobna, a cena różna o pare złotych nawet. Uważam, że nie warto oszczędzać na świeżych rzeczach, jak warzywa i owoce, ryby.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:47:44

Cytat
Asia_25
Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...
W jakim zakładzie pracowałaś?
Porównaj sobie patyczki kosmetyczne Cleanic zakupione w biedronce i w innym sklepie....wyczyść ucho patyczkiem z biedronki a drugie patyczkiem z tego drugiego sklepu....zobaczymy które ucho będzie bardziej podrapane i bardziej brudne....
Haha:)To chyba mało miarodajne jest :D Pracowałam w Valeo, Farmonie, Sepohorze oraz mam znajomych w Bahlsenie, BAT, Hoop Polska...Wiem, że cola z Biedronki to jest ta sama cola co hoop cola, bo znajomy pracował i mówił...W Valeo również części robione do samochodów salonowych jak i części after marker są z tych samych materiałów i z tych samych maszyn...Tylko nie mają firmowego znaczka np. Porsche:)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:48:56

hah ja też nie będę oryginalna i polecę biedronkę:P bardzo się opłaca kupować tam środki czyszczące oraz niektóre kosmetyki(np krem nivea tańszy niż w innych sklepach, mleczko do demakijażu jest ekstra i kosztuje trochę ponad 5zł) opłaca się tam kupować jogurty, mleko, serek wiejski;d taki sam jak wszędzie tyle że wyprodukowany dla biedronki i jest z 0,50gr tańszy:) tak samo napoje czy słodycze, są tam pyszne ciastka kruszynki dwa rodzaje-są identyczne jak pieguski tylko o wiele tańsze, chipsy z biedronki-nie czuć różnicy a są o wiele tańsze od laysów i tak można wymieniać i wymieniać:p jedyny co to jakoś nie jestem przekonana do wędliny, wolę ją kupować w mięsnym:)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:50:38

Cytat
dzwooneczek
Cytat
Asia_25
To, że w biedronce są niższe ceny o niczym nie świadczy....piszecie znane marki....wszystko jest ok tylko przeczytajcie i porównajcie sobie składniki np. coli kupionej w biedroneczce i w innym, droższym sklepie.....
Jeśli dany producent,znanej marki produkuje coś dla biedronki wtedy skład różni się od składu w droższym sklepie, składników jest mniej...krótko mówiąc za mniejsze pieniądze mniej warościowy produkt....
I tutaj mówisz nieprawdę niestety...A może stety:) Producentom NIE OPŁACA się zmieniać produktu, bo to oznaczałoby zatrzymanie linii produkcyjnej, czyszczenie maszyn itp. a w takich firmach produkcja idzie 24h na dobę. Zresztą nawet sami producenci przyznają, że produkty ich brandowe a produkty pod logiem np. Biedronki są identyczne. Wiem, bo sama to słyszałąm no i pracowałam w zakładzie produkcyjnym...

To pewnie zalezy od zakladu, jego organizacji i wyliczeniom. Ja tez mialam stycznosc z produkcja brandowych slodyczy i tych dla hipermarketow (tesco, biedronka) i sa one produkowane wg innych receptur, roznia sie skladem - to nie jest to samo :P
Cytat
Carmesi
Cytat
agastra
jak mozecie nie czuc roznicy w smaku coli :|
bo skład jest taki sam?
To jest coś w deseń efektu placebo [nie dosłownie]
dam Ci dwie szklanki z colą, gdy masz zamknięte oczy i nie wiesz jaka to cola.
Powiem, że jedna to coca-cola a druga z biedronki tańsza.
Przyznasz rację - zadziała Twoja podświadomość.
To co, że w obu szklankach będzie coca-cola - i tak powiesz, że ta z drugiej jest gorsza
[zakładając, że nie wiesz ze o to chodzi]

Na pewno rozroznilabym cole z lidlu (chyba Freeway sie nazywa), boshe co za ohydztwo! :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 19:53 przez musiaaa.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 19:53:30

A co myslicie o srodku czyszczacym Tami? :P Wiem ze zbaczam z tematu ale znajmowa powiedziala mi ze to to samo co Cif a polowe tanczy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tania dekoracja? Pomóżcie!