Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 08:56:43

Witam, bardzo dziekuje dziewczyny za rozwiniecie poprzedniego watku pt: Wydatki na jedzenie. Teraz jestem rozeznana ile mniej wiecej powinno sie wydawac na jedzenie oraz ten teamt zainspirowal nas do otworzenia nowego watku pt: Jak zaoszczedzic na zywnosci? Chodzi mi o to na jakich produktach mozna oszczedzic i sie nie "potruc" ze tak pwoiem :P a na ktorych nie warto oszczedzac. Podam przyklad : Jogurt eco +w czteropaku 1,09 a jogurt Bakomy ten sam jedno opakowanie - 1,39 ( naturalne jogurty - siec e Leklerk ). Wiem ze na miesie nie mozna oszczedzac bo im swiezsze tym lepsze dla zdrowia, a na czym mozna? Czy jest roznica kupujac np Cole z biedronki a Cole oryginalna? Watpie. Takze dziewczeta podzielcie sie swoimi radami, moze co niektore z was znaja sie an rzeczy i doradza :) Pozdrawiam!!

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:01:06

dlatego polecam zakupy w Biedronce:)
Przykladowo:
- mleko 1,79 zł w innym sklepie-2,20 zł
- serek wiejski 1,55 zł w innym sklepie 2 zł
i tak dalej:))

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:02:59

A czy orinetujecie sie mzoe czy w Biedronce jedzenie tak samo jakosciowo dobre jak w iinnych sklepach?

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:07:35

wystarczy popatrzeć na producentów biedronkowych - firmy typu felix, bakoma, solidarność.

mój P był bardzo zdziwiony, kiedy wcinając biedronkowy jogurt o smaku pana cotta, stwierdził, że dobra ta podróbka nowych jogurtów bakomy, po czym zajrzał na spód opakowania i kto był producentem? bakoma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 09:09 przez rozowepapucie.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:09:35

oczywiscie ze tak...jogurty produkuje Bakoma, wedliny tez z dobrych firm:)
Firmowe tyle,ze wyprodukowane dla Biedronki

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:09:46

Ja juz pisalam w poprzednim watku wlasnie o:
*łosoś pakowany w plastrach: chyba firmy premimiuim 15zł, a w Biedronce przepyszny za 10zł.
*cola 'coraz blizej swieta' 5zł, a cola z biedronce 2,50 = nie czuje roznicy w smaku
*rajstopy kosztuja ok 8-9zł, a w biedronce 4zł :)
ah ta biedronka, hehe

poza tym czesto dostajecie gazetki z roznych supermarketow i zawsze mozna jakas mega promocje wyczaic i kupic na zapas, np. u mnie dwa dni temu byla promocja, kawa z 22zł zeszła na 16, to zakupilismy 4 paczki :)

Cytat
sunrise87
A czy orinetujecie sie mzoe czy w Biedronce jedzenie tak samo jakosciowo dobre jak w iinnych sklepach?

Jogurty są ok, mleko tez bardzo dobre, slodycze przeslodkie, ja rowniez lubie tunczyka w puszcze, nie mam tez wiekszych zastzrzezen do napojow z biedornki (de facto produkowanych przez hopa), losos rewelka, sery rowniez,
miesko mielone tez tak kupujemy pakowane z taka przezroczyto-zielona etykieta - i jakos niekt od pewnie 5 lat sie nie potrul, jednak wedliny kupujemy w miesnym
ale z biedornki polecam np. buleczki maslane, winko tez jest tansze, np. carlo rossi.

ogolnie ja polecam biedronke :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 09:12 przez paulusia_anusia.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:13:12

W biedronce masz trochę normalnych firm i trochę 'biedronkowych'.. Ale niestety tych lepszych wybór mały, tyle że ceny są fajne. Ja niestety mam koło siebie almę, więc na drobne zakupy latam tam, a to chyba zaprzeczenie oszczędzania;p

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:13:31

ja się boję biedronki, choć może to się zmieniło, ale jeśli ktoś sprzedaje jakąś masę tłuszczową jako czekoladę, to mu nie ufam. :)
dobrym rozwiązaniem jest lidl, bo te rzeczy wypadają najlepiej jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, myślę.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:15:56

biedronka naprawdę ma bardzo konkurencyjne ceny,niestety koło mnie żadnej nie ma;/ ale wiem,że opłaca się kupować tam środki chemiczne,chleb cały, dobry byl tam swego czasu za 1,20 i produkty mimo niskich cen byly bardzo smaczne.Moj tez zawsze sprawdza kto jest producentem tych tanszych produktow i naprawde sa produkowane przez znane nam marki

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:18:27

Fakt biedronka przoduje:)) sa tez takie sklepy jak netto czesto mam od nich gazetke i przyznam mozna zalapac sie na super okazje Niestety oba te sklepy daleko ode mnie musialabym dojechac autobusem a to tez kosztuje;/;p

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:20:50

z tego co wiym to jedzyni "wyprodukowane dla biedronki" ni ma za cherski ;)

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:21:39

A u mnie właśnie otworzyli blisko mnie Biedronkę i bardzo się z tego cieszę.Wcześniej miałam daleko do innych Biedronek więc nie chodziłam i kupowałam w osiedlowym sklepie wiadomo jakie ceny.Ja polecam z biedronki naleśniki z serem,ciasto francuskie

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:23:51

Ja prawie wszystko kupuję w biedronce i nie narzekam, jest ok.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:24:28

ja robie zakupy w biedronce. tam jest najtaniej i produkty mają bardzo dobre. często chodzę też do osiedlowego sklepu ale tam ceny są porażające dlatego też nie robię tam większych zakupów. w carrefour też jest moim zdaniem drożej.

Jak zoszczędzić na żywności

01 gru 2010 - 09:30:28

ja latam do Biedronki do Lidla często są różne promocje:)) pizza jest też bardzo dobra ta nie mrożona,często kupuje sok malinowy zwłaszcza teraz w zimie superr,albo gyros z kurczaka w pudełku do sałatki rewelacyjny jedno takie opakowanie wystarczy,frytki duże bardzo smaczne i niedrogie:))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Może ktoś wie... Kwiatek