Obecnie rozmawiamy o:

tabernakula sklep

2 minuty temu

zakupy internetowe

27 minut temu

Budowa domu

31 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie buty w góry?

27 cze 2022 - 11:23:02

Cześć dziewczyny i Pawle.
Ostatnio doszłam do wniosku, że chciałabym się wyrwać z domu, choć na jednodniowe wycieczki.
Mam dość blisko w góry (mieszkam na Bawarii) i pomyślałam, że warto by z tego skorzystać. Ale chcę to zrobić odpowiedzialnie, powoli zbliża się zima i nie chcę narobić sobie (i ratownikom) kłopotu przez własną głupotę i nieprzygotowanie.
Więc chciałam zapytać, jakie źródła wiedzy na ten temat polecacie? Chcę się dowiedzieć wszystkiego, co muszę wziąć ze sobą, jakie ubrania i buty są polecane, jak zacząć, żeby nie przesadzić, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Będę wdzięczna za wszelkie rady.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Jakie buty w góry?

27 cze 2022 - 13:04:13

Jest kilka forów górskich gdzie często jest przewijany właśnie temat dobrego obuwia (np. Salewa, które dostaniesz tutaj https://trekking.com.pl/ ) oraz ubioru. Ja osobiście od siebie mogę dodać, że zdecydowanie wygodniej i pewniej czuje się w butach za kostkę ale to też kwestia mocno indywidualna więc warto mieć możliwość zmierzenia. Nie wiem jaka pogoda jest w Bawarii i jakie to góry ale już w Polskich górach zdarzał się śnieg A w wyższych partiach gór również i oblodzenia dlatego na ta porę roku warto zaopatrzyć się też w raki. W okresie typowo zimowym sprawdzaja sie nawet przechadzajac sie po dolinach. Dla mnie osobiście mega wygoda są też kijki ale nie jestem w pewną czy w okresie zimowym to dobry wybór.
Przy ubiorze warto uwzględniać ubiór wygodny i na cebulkę. Pamiętaj że tam wyżej pogoda może się niewiele różnic ale też i diametralnie zmienić więc musisz być przygotowana na każdą ewentualność.

Jakie buty w góry?

23 sie 2022 - 10:54:17

Hej, chodzenie po górach to nie taka łatwa sprawa, więc super, że chcesz zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo :) Sama jeżdzę w góry od kilku dobrych lat i nie wyobrażam sobie chodzić po nich bez butów marki Salewa. To mega wygodne buty trekkingowe, które znajdziesz na https://www.polarsport.pl/buty-trekkingowe-salewa. W tym sklepie ogólnie znajdziesz wiele przydatnych rzeczy i ubrań do trekkingu, dobrych i popularnych marek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy chodzicie w odzieży górskiej po mieście?