Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tunezja czy Hiszpania?

18 cze 2018 - 09:45:13

Jak w temacie, gdzie lepiej pojechać na wakacje? Może był ktoś z was w Tunezji i może powiedzieć coś więcej? :)

Tunezja czy Hiszpania?

18 cze 2018 - 11:34:17

To zależy po co chcesz jechać. Jak leżeć nad morzem/ basenem hotelowym to standard hoteli w europie jest znacznie wyższy od afrykańskiego i plaże są czystsze. Jeśli chcesz pozwiedzać to nie da się wybrać co lepsze bo te kraje zbyt się od siebie różnią. W Tunezji byłam na objazdówce 5 lat temu i byłam zachwycona. Przewodnikiem był Tunezyjczyk mówiący po polsku, mnóstwo rzeczy nam opowiedział o życiu w tym kraju, nie dało się po takiej wycieczce nie zakochać w Tunezji ;)

Tunezja czy Hiszpania?

18 cze 2018 - 12:26:59

Cytat
autosugestia
To zależy po co chcesz jechać. Jak leżeć nad morzem/ basenem hotelowym to standard hoteli w europie jest znacznie wyższy od afrykańskiego i plaże są czystsze. Jeśli chcesz pozwiedzać to nie da się wybrać co lepsze bo te kraje zbyt się od siebie różnią. W Tunezji byłam na objazdówce 5 lat temu i byłam zachwycona. Przewodnikiem był Tunezyjczyk mówiący po polsku, mnóstwo rzeczy nam opowiedział o życiu w tym kraju, nie dało się po takiej wycieczce nie zakochać w Tunezji ;)

a masz jakieś spostrzeżenia co do kultury i jak się zachować? Gdzieś słyszałam, że niezbyt mile widziane jest tam na przykład jak kobiety piją alkohol.

Tunezja czy Hiszpania?

18 cze 2018 - 18:59:09

Turyści chodzą zarówno w mieście jak i w kurortach ubrani tak samo jak w Europie. Czasami kobiety krzywo patrzą ale nikt nie zaczepiał z tego powodu. Za to sprzedawcy są bardzo nachalni. Zaczepiają na ulicy i wciskają towary turystom do rąk. Należy też uważać na takich ze zwierzętami liskami fenkami, sokołami etc. dadzą Ci pogłaskać albo wziąć na ręce i będą chcieli za to pieniędzy, w dodatku dzikich kwot bo oni się bardzo lubią targować. Jak zapytasz kogoś na ulicy o drogę to też się może zdażyć, że będą chcieli pieniądze XD Ogólnie nie ma problemu dogadać się po angielsku. Najlepiej chyba po francusku (byli kiedyś pod francuskim protektoratem). Bardzo mnie zaskoczyły koleje. Jechałam z Sousse do Monastyru. Pociągi były dosyć nowe i klimatyzowane. Jak chcesz poczuć orientalny klimat to najlepiej się wybrać na targ. W każdym miasteczku jakiś się znajdzie.

Alkohol piłam tylko w hotelu, nie wiem jak by to było na mieście ale myślę, że w knajpkach dla turystów nie było by problemu z jego dostępnością. Nad morzem można się normalnie rozebrać i kąpać w bikini i też nikt nie zaczepiał. Raczej nie chodź nigdzie sama bo Cię po 5 minutach dopadnie jakiś gentleman z ofertą matrymonialną ;)

niezweryfikowana
Posty: 37
Ostrzeżenia: 2/5

Tunezja czy Hiszpania?

19 cze 2018 - 09:55:56

Z tych dwóch to Hiszpania. Mniejsze ryzyko, a słońce i morze to samo.
CHyba, że i tak planujesz tylko być w Hotelu i nie wychodzić nigdzie do miasta, to i tak bez różnicy.

Tunezja czy Hiszpania?

19 cze 2018 - 12:55:44

tunezja jak dla mnie to jak egipt czyli araby i wszystko prywatne, własnie wróciłam z hiszpani kocham ją tak samo jak i grecję :)

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Tunezja czy Hiszpania?

19 cze 2018 - 22:17:45

HISZPANIA bez dwóch zdań :-) Nie pożałujesz jak tam polecisz, i jestem pewna, że się zakochasz w tym kraju.

Tunezja czy Hiszpania?

21 cze 2018 - 22:04:35

Brałabym Hiszpanię. Mam wrażenie, że bezpieczniej i tyle pięknych miejsc do zobaczenia!

Tunezja czy Hiszpania?

21 cze 2018 - 22:28:35

polecam Hiszpanię :) cudownie wspominam wakacje na Majorce, niesamowite widoki i jednak bezpieczniej :)

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Tunezja czy Hiszpania?

29 cze 2022 - 12:14:54

Ja w tym roku wybieram Sardynię!
Sprawdźcie sami tę ofertę https://lejery.edu.pl/wakacje-na-sardynii/

Tunezja czy Hiszpania?

23 lut 2023 - 22:08:59

Polecam wspaniały produkt do opalania melanotan, ja nie mogę się z nim rozstać. Dzięki niemu moja skóra jest przez cały rok opalona i pięknie wygląda zawsze. Dobrze jest się bliżej zapoznać z jego działaniem na stronie https://melanotan.biz/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wrocław -noclegi