Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 14:50:52

Witam. Za tydzień lecę pierwszy raz do Angli do chłopaka. Będzie to mój pierwszy lot i w dodatku samotny. Wylatuję z Lotniska Katowic a ląduje w Londyn Luton. I moje pytanie brzmi czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi jak to wszystko na lotnisku wygląda? Gdzie mam iść. Bo się boję że gdzieś się jeszcze na tym lotnisku zgubie. Ponieważ jeszcze nigdy nie byłam na lotnisku. I jak wyladuje w Luton to gdzie mam potem iść z góry będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 16:34:16

nie ma żadnego problemu
Musisz kierować się za ludzmi.
Odprawa najważniejsza wszystkie srebra zegarek pasek zdjąć włożyć do specjalnej kuwety . Po wylądowaniu kierujesz się tak jak pisałam za ludzmi w stronę bagażu jak masz lub i nie . Są terminale każdy ma swój numer i każdy samolot który wyląduje ma swój czas i miejsce więc idziesz z ludzmi z którymi leciałaś trzymaj się z nimi . Lot sama przyjemność dobrze mieć miejsce w połowie samolotu widać wszystko jak na dłoni . Nie wiem jak w samolocie stewardesa będzie pytać o konsumcję musisz uważać bo możesz płacić to w euro zapytaj czy jedzenie wliczone jest w lot.

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 16:48:35

Wejdź na strony obu lotnisk i zobacz sobie plan, gdzie jest odprawa bagażowa, bezpieczeństwa, gdzie bramki etc. Ale tak jak pisze banach, jak pójdziesz za ludźmi to też będzie ok.
Do której bramki podstawili Twój samolot zobaczysz na tablicach i będzie też zapowiedź jak otworzą odprawę na ten lot.
Przeczytaj sobie też czego nie można mieć w bagażu podręcznym i jak zapakować przewozić płyny (pasta do zębów też się liczy jako płyn).
Miłej podróży :)

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 22:34:42

Boze pamietam moj pierwszy lot gdy lecialam sama jak palec i to tez do Londynu! :P Ale nie ma sie czego bać! Na lotnisku kazdy pracownik Ci pomoze w razie czego. Ale lotniska sa tak dobrze oznaczone ze naprawde trudno sie tam pogubic.

Tak jak pisaly dziewczyny powyzej, zrob check in, odprawa bagazu, przejsciep rzez bramki i odpowiedni gate.

Kiedys tez lecialam do Hiszpanii i z tamtad do Portugalii a potem dopeiro do domu i bardzo sie balam ze sie pogubie w tych krajach, ale na lotniskach naprawde ciezko sie zgubic. Trzeba patrzec na tablice i znaki i wtedy wszystko wiadomo.

Powodzenia!
A jak wyladujesz to po prostu idź za ludźmi z samolotu bo wszyscy beda szli po bagaz ;)

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 22:50:56

Dziękuję bardzo.;) właśnie najgorsze jest to jak lecisz sama jak palec i to jeszcze pierwszy raz :)

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 22:56:29

Na pewno sie stresujesz to normalne. Ja tak kurczowo trzymalam swoj bilet ze caly sie zmial. Ale teraz jak o tym mysle to serio nie ma sie czego bac.
Angielski kazdy dzis zna wiec mozna spytac ew. o pomoc. nawet jak zdazy Ci sie podejsc do zlej bramki na odprawe to i tak pracownicy lotniska Cie pokieruja do dobrej.

Pierwszy lot samolotem

21 paź 2017 - 23:07:14

Dzięki za pomoc. Mój chłopak właśnie mi gadał że będą 2 bramki gdzie będzie pisać id card i passport i jak Będę szła za ludzmi to się nie zgubie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oddam zniżke na wyjazd