Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyjazd do Szkocji

08 wrz 2017 - 15:46:21

Czesc wszystkim. Mój tata za kilka tygodni jedzie do Szkocji do pracy, znajomy mu tam cos szuka, pomoże na starcie a jak dobrze pójdzie to moze wszyscy sie tam przeprowadzimy, tzn mama, ja i moja młodsza siostra. Ale to najwczesniej w przyszlym roku więc jest duzo czasu zeby sie przygtoowac, a nawet jak nie pojade na stałe to napewno w przyszle wakacje aby sobie cos dorobic na studiai. Moje pytanie dotyczy języka, słyszałam ze sie troche rozni od takiego angielskiego jakiego sie uczymy? Czy to prawda i jak duze sa te róznice?

Wyjazd do Szkocji

11 wrz 2017 - 13:24:18

ogromne! :D mam rodzine w Edynburgui opowiadali ze wlasciwie kazdy kto przyjezdza i twierdzi ze zna angielski to w Szkocji przeżywa szok :D jakis inny akcent mają wogole ze sie na początku nie da zrozumiec ale pewnie kwestia czasu i wszystkiego sie da nauczyc

Wyjazd do Szkocji

13 wrz 2017 - 08:43:03

Szkocki angielski rzeczywiście nieco różni się od tego, jakim posługują się Anglicy. Jest językiem “twardszym” i bardziej zróżnicowanym w swoim obrębie, co przejawia się w licznych dialektach. W zależności od rejonu szkocki angielski może brzmieć zupełnie inaczej. Nic więc dziwnego, że przyjezdni w pierwszej chwili mają problem z rozumieniem tamtejszej mowy, ale – jak słusznie stwierdziła moja przedmówczyni – wszystkiego można się nauczyć. Więcej szczegółów na temat charakterystyki szkockiego angielskiego wraz z przykładami znajdziesz na naszym blogu: <moderacja-link> Gdyby zaistniała potrzeba skorzystania z kursu takiego języka, zapraszamy do krakowskiej szkoły MAK przy Al. Pokoju. W naszej bogatej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-13 09:34 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierwszy lot samolotem