Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

13 gru 2017 - 11:38:36

Cytat
yulku
No ok, ale tak na prawdę czy to ubezpieczenie jest konieczne? Co nam daje? Czy nie wystarczy tylko karta EKUZ z NFZ?

teoretycznie wystarczy a w praktyce jak już wiesz do jakiego kraju jedziesz i jak będziesz spędzać tam czas warto zapytać dobrego ubezpieczyciela- czasami w razie wypadku ubezpieczenie zapewnia rzewóz do kraju, dodatkową opiekę itp itd.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 3/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

18 gru 2017 - 10:22:28

Najwyraźniej daje coś więcej, w sumie dość interesujący temat dla osób często wyjeżdżających. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w trakcie wyjazdu, a kto zapłaci wtedy za ewentualne leczenie? :/

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

18 gru 2017 - 11:25:02

No właśnie sprawdzam w wakacyjnej polisie i tak jest napisane, że nawet w razie śmierci pokryją koszty przywozu ciała. W sumie straszny temat, ale bardzo rzeczywisty. Koszty pewnie dla rodziny są kolosalne. A koszt takiej polisy nie jest duży jednak.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 3/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

18 gru 2017 - 15:36:48

Owszem, ale ten temat jest na tyle straszny, że aż się musiałam wzdrygnąć ugh... Nikomu tego nie życzę.
Za granicą jesteśmy zdani na siebie, więc jak ktoś faktycznie planuje wakacje, to lepiej się na nie ubezpieczyć. Nie ma nic cenniejszego niż własne życie.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

19 gru 2017 - 11:44:20

Nie no ubezpieczenie nas nie uchroni przed wypadkiem czy śmiercią. Ale na pewno pieniądze z tego ubezpieczenia nam pomogą i naszej rodzinie. Tak ten świat jest urządzony.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 3/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

19 gru 2017 - 11:50:41

Hah, w takich czasach niestety przyszło nam żyć, że nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

20 gru 2017 - 10:17:38

No a wakacyjna polisa faktycznie nie jest jakimś drogim wydatkiem z tego co widzę, więc może faktycznie lepiej nie ryzykować i ją wykupić.

niezweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 3/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

21 gru 2017 - 13:25:48

Jak nie jest droga, to spoko. Mam zamiar udać się na wakacje w 2018 roku to może akurat z czegoś takiego skorzystam. Mam skłonności do bycia ciamajdą, więc... ;)

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

21 gru 2017 - 15:37:33

Hehe.. to jak mojej mamie w razie czego muszę wziąć dużą kwotę ubezpieczenia. Bo to też ciamajda, na prostej drodze się połamie.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

PIERWSZY WYJAZD ZA GARNICĘ

31 sty 2018 - 21:34:24

Na pierwszy wyjazd zagranicę polecam Włochy albo Hiszpanię. Np. Alicante w Hiszpanii jest super - piękne plaże, dużo zabytków, bliskość Walencji, tanie noclegi i komunikacja miejska. Samoloty lądują bezpośrednio w ALicante. Przy wyjazdach zawsze korzystam z portalu airbnb i tam rezerwuję noclegi. Jeżeli ktoś zaloguje się tam z mojego linka to dostanie zniżkę na pierwszy wyjazd w kwocie ok 100 zł. Dzięki temu ja zyskam 50 zł bonusu na kolejną podróż, a ktoś kto już jest zarejestrowanym użytkownikiem będzie mógł polecać portal dalej i także zdobywać kasę na swoje podróże.

link do portalu www.airbnb.pl/c/jfirek

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to co roku wyrabiam darmową kartę EKUZ, a dodatkowo w zeszłym roku wykupiłam ubezpieczenie podróżne (w tym ubezpieczenie mieszkania na wypadek kradzieży podczas moich wakacji, ubezpieczenie NNW na kwotę ok 20000, ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu). Za takie ubezpieczenie na tydzień zapłaciłam ok 30 zł. Myślę, że warto.


W razie pytań służę pomocą. Zwiedziłam już dużą część Europy i chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Uwielbiam podróżować i opowiadać o podróżach. Pozdrawiam Justyna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nieudany powrót