Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Aktywne użytkowniczki

Turcja 2016

16 wrz 2016 - 21:57:35

Chcę polecieć z chłopakiem na wakacje do Turcji, jednak mam wątpliwości co do bezpieczeństwa. Była może któraś z Was tam w tym roku i mogłaby mi coś powiedzieć, jest się czego obawiać?

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Turcja 2016

20 wrz 2016 - 11:49:11

Za kilka dni lecimy i nie możemy się doczekać. Zajrzyj na grupę Wakacje w Turcji na FB - tam się dużo dzieje i sporo się dowiesz. Prawda, nie medialnego robienia sensacji. W Turcji działo się tak naprawdę wyłącznie przy granicy Syryjskiej i z Irakiem - od kiedy wojska tureckie poszły w Syrię jest totalna cisza. Nigdy nic nie działo się w kurortach. Idąc takim tokiem myślenia to najlepiej nie opuszczać swojego miasta - bo gdzie w ostatnich latach nic się nie działo?

Turcja 2016

20 wrz 2016 - 11:53:15

ja nie ryzykuję bo po co ?
obojetnie gdzie polecisz to wszędzie jest ryzyko .

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 09:28:57

wolałabym mimo wszystko wybrać którąś z greckich wysp, Bułgarię czy jakieś bardziej stabilne miejsce. Sytuacja w Turcji od lat jest zmienna, wiele osób narzeka po powrocie bo jaka przyjemnośc mijać ogromną biedę na każdym kroku jadąc na wakacje all inclusive, patrzeć na ludzkie tragedie i w dodatku bać się wyjść poza granicę kurortu. Dla mnie żadna przyjemność z takiego wypoczynku.

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 09:36:54

Cytat
maalwinnkaa
wolałabym mimo wszystko wybrać którąś z greckich wysp, Bułgarię czy jakieś bardziej stabilne miejsce. Sytuacja w Turcji od lat jest zmienna, wiele osób narzeka po powrocie bo jaka przyjemnośc mijać ogromną biedę na każdym kroku jadąc na wakacje all inclusive, patrzeć na ludzkie tragedie i w dodatku bać się wyjść poza granicę kurortu. Dla mnie żadna przyjemność z takiego wypoczynku.
podbijam masz racjebrawo

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 10:49:19

Byłam tydzień temu :) Nie ma się czego obawiać, ryzyko jest wszędzie. Wiadomo, nie warto pchać się do stolicy, albo zwiedzać miejsca, które są skupiskiem ludzi. Dla kogoś, kto chce poleżeć na basenie, przy plazy czy woli spacerki po okolicznych miejscowościach - polecam jak najbardziej :)

Cytat
hipera
Za kilka dni lecimy i nie możemy się doczekać. Zajrzyj na grupę Wakacje w Turcji na FB - tam się dużo dzieje i sporo się dowiesz. Prawda, nie medialnego robienia sensacji. W Turcji działo się tak naprawdę wyłącznie przy granicy Syryjskiej i z Irakiem - od kiedy wojska tureckie poszły w Syrię jest totalna cisza. Nigdy nic nie działo się w kurortach. Idąc takim tokiem myślenia to najlepiej nie opuszczać swojego miasta - bo gdzie w ostatnich latach nic się nie działo?

dokładnie tak :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-21 10:50 przez shumii.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 11:34:21

Siedzę na tej grupie FB i jeszcze nie widziałam kogokolwiek, kto by wrócił niezadowolony z wakacji w Turcji, albo twierdził, że jest niebezpiecznie.

banach - jak rozumiem nigdzie nie jeździsz, tak?

A wiesz, że jadąc do pracy autem ryzykujesz milion razy bardziej, niż siedząc w tym czasie na wakacjach w Turcji?
A wiesz, że przechodząc przez pasy ryzykujesz milion razy bardziej niż będąc w tureckim hotelu?

Dla mnie niesamowitym jest, co media potrafią ludziom zrobić z głowami. Czy wiecie, że w Turcji nigdy nie doszło do zabójstwa turysty?

Najgorsze jest to, że ludzie czytają wyłącznie nagłówki i nawet nie zagłębiają się w temat...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 12:58:15

Cytat
hipera
Najgorsze jest to, że ludzie czytają wyłącznie nagłówki i nawet nie zagłębiają się w temat...

Czy tam, w Turcji, jest nadal stan wyjątkowy ?

Turcja 2016

21 wrz 2016 - 19:19:54

media kłamią

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Turcja 2016

22 wrz 2016 - 11:41:09

Malmie - tak, podobnie jak we Francji. W październiku się kończy. Największy kabaret jest jak się sprawdzi komunikaty MSZ dla poszczególnych miejsc i weźmie się pod uwagę, co gdzie się działo. Jutro już będę na miejscu na wakacjach. Czeka na mnie ciepła woda i piękna pogoda - nie mogę się doczekać ;-)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Turcja 2016

22 wrz 2016 - 21:17:32

Dla mnie Turcja jest skończona jako miejsce na wakacje. Faktycznie bezpiecznie nie jest nigdzie, ale na tamtych terenach moja noga w najbliższym czasie nie postanie.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Turcja 2016

06 paź 2016 - 11:40:55

Konkretnie podaj jakieś argumenty - wróciłam 2 tygodnie temu. Tak samo jak wcześniej, nadal twierdzę, że media robią ludziom wodę z mózgów, a przede wszystkim ci ludzie myślą irracjonalnie. Nie wiem czy w kolejnym roku również tam pojedziemy, ale pewnie tak - niewiele jest kierunków, w których tak dobry standard można uzyskać za tak małą kasę.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Turcja 2016

07 paź 2016 - 18:30:02

Media to, media tamto, a ja swoje myślę i tyle. Nie będę przecie jechała do kraju, gdzie o kolejne miesiące wydłuża się stan wyjątkowy, a prawa człowieka są zawieszone, bo jeszcze wszystkich nie wyłapali i nie zamknęli, bo mało czasu było ... atut niskiej ceny nic tutaj dla mnie znaczy, bo ja nie mam zaufania do tego, że niby w kurortach jest super.
Byłaś to jest czas przeszły, a ja teraźniejszości nie zamierzam weryfikować osobiście. Dla mnie Turcja "aut" z krajów wypoczynkowych.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Turcja 2016

10 paź 2016 - 11:58:49

I jakie znaczenie ma ten stan wyjątkowy? Spróbuj znaleźć przynajmniej jedną osobę, która wróciła z Turcji i twierdzi, że coś było inaczej niż w poprzednich latach. Idąc ta drogą lepiej nie ruszać się z domu, bo w całej Europie jest niebezpiecznie - znacznie bardziej niż w takiej Turcji, gdzie żadnemu turyście nic się nie stało. Ja nie próbuję Cię przekonać do wyjazdu tam oczywiście - po prostu racjonalnie podchodzę do tematu...

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Turcja 2016

10 paź 2016 - 22:47:31

Cytat
hipera
I jakie znaczenie ma ten stan wyjątkowy? Spróbuj znaleźć przynajmniej jedną osobę, która wróciła z Turcji i twierdzi, że coś było inaczej niż w poprzednich latach.
To pogrubione właśnie mnie najbardziej niepokoi, a stan wyjątkowy no cóż po coś został wprowadzony, ale zapewne nie po to, by w kurortach odcinać telewizję i wyłączać światło wszak te kurorty to enklawy spokoju i ciszy dla turystycznych wypadów, no przynajmniej według tych co wracają z wczasów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Work and Travel