Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 16:41:24

Gdzie nocleg, podasz namiary na priv ? ;)

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 23:42:58

Cytat
ShiroNekoArt
W centrum (Krupówki) polecam Czarny Staw, mają tam też dania za ok 18-25zł za osobę.
Góral Burger (kebab, zapiekanki itp.), Stodoła - Grill & Steak.
W Kuźnicach w Zajeździe (jeśli nazwę dobrze pamiętam) są pyszne dania :)
Dołączam foto przykładowego dania z Czarnego Stawu :)
W lipcu jak byłam to danie było w polecanych, coś koło 20 zł. ;)

Jeśli chcesz chodzić nawet po dolinkach warto zabrać ze sobą chociaż ciepłe getry, spodnie, bluzę ocieplaną, czapkę, golf, komin lub szalik, jakieś grubsze skarpety no i buty grubsze nad kostkę z bieżnikiem. Najlepiej ubrać się na cebulkę.
W górach nawet latem potrafi być w Zakopanem +30 stopni, a np. po wjeździe kolejką na Kasprowy Wierch może okazać się, że tam jest max 15 stopni i wieje zimny wiatr :)
Wiem, bo sama to doświadczyłam :)
Dziękuję za poradę, na pewno te knajpki zapisze sobie i odwiedzę :) a ciuszki cóż, wezmę jak na zimę :)

Ja mam nocleg ok 20 min od Krupówek :) nie chciałam przy tym szaszorze ;P stawiam jednak na odpoczynek także :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-15 23:44 przez ewa277.

Urlop w górach

16 wrz 2015 - 07:41:05

Zakopane jest bardzo drogie, byliśmy w sierpniu tego roku i tylko wszędzie kasa, kasa. Kolejka na Kasprowy Wierch w jedna stronę 45zł, na Gubałówkę 15zł, obiady spokojnie znajdziesz w cenie ok. 20 zł, knajpek pełno i promocji pełno. Na Gubałówce nawet za 14 zł był cały obiad:zupa i drugie danie. Nas było 8 osób to wszystko pomnożyć przez 8 to już są konkretne kwoty. Byliśmy na spływie Dunajcem-cena 80 zł od osoby razem z dojazdem. Nocleg mieliśmy na Bulwarach Słowackiego za 35 zł od osoby. Jak coś chcesz jeszcze wiedzieć to pisz, może w czymś pomogę. Na forum często się udziela dziewczyna z Zakopanego -filipekkrol,to może ona jeszcze Ci coś doradzi.Tam jest zawsze pięknie, my już tyle razy mówimy, że jedziemy gdzie indziej i tak lądujemy w Zakopanem. Miłego pobytu.

Urlop w górach

16 wrz 2015 - 09:41:58

Tak w temacie jeszcze Was zapytam :)
Czy znacie może jakieś fajne noclegi niedaleko centrum, żeby pokoje nie były całe w boazerii i z łazienką w pokoju? :)
Wolałabym z polecenia zadbane pokoje niż te widoczne w internecie wyretuszowane, albo pokazane od nowości pokoje :)

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 4/5

Urlop w górach

16 wrz 2015 - 15:58:00

A macie jakies sparwdzone miejsca pod Zakopcem? Białka/Bukowina/Poronin?

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Urlop w górach

16 wrz 2015 - 16:33:05

Cytat
Misia1456
A macie jakies sparwdzone miejsca pod Zakopcem? Białka/Bukowina/Poronin?

pod Zakopanym sprawdzone mam Rabkę-Zdrój fantastyczne miejsce w tym roku gościliśmy tam 8 dni w przyszłym roku wybieramy sie ale na 2 tyg :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Urlop w górach

16 wrz 2015 - 22:06:46

nie pamiętam nazwy(można rozpoznać po tym, że menu jest zawieszone na mini ciupagach) ale świetna restauracja na krupówkach gdzie można zjeść a wieczorami, głównie w weekendy pobawić. Podają tam ciekawe potrawy, także w góralskim klimacie ale nie tylko. Jadaliśmy tam także pizzę itp. Bardzo smaczne jedzenie i lokalne piwa. Ceny wcale nie są wygórowane.

Urlop w górach

18 wrz 2015 - 12:13:54

Cytat
nbbo
nie pamiętam nazwy(można rozpoznać po tym, że menu jest zawieszone na mini ciupagach) ale świetna restauracja na krupówkach gdzie można zjeść a wieczorami, głównie w weekendy pobawić. Podają tam ciekawe potrawy, także w góralskim klimacie ale nie tylko. Jadaliśmy tam także pizzę itp. Bardzo smaczne jedzenie i lokalne piwa. Ceny wcale nie są wygórowane.
Właśnie tak podają w Czarnym Stawie :)

Urlop w górach

18 wrz 2015 - 12:27:21

Właśnie Czarny Staw któraś z dziewczyn już polecala :) na pewno odwiedzę :) ja już je długo jadę. Jeszcze tydzień :))

Cytat
omacek
Też jadę w przyszłym tygodniu :) na 4 dni. Nocleg mamy za 50 zł/os. Zastanawiam się właśnie jak z jedzonkiem, niby mamy aneks kuchenny, ale wolałabym nie stać przy garach, tylko pozwiedzać, pooglądać, pochodzić po górach ;)
Możecie polecić jakieś miejscówki z dobrym jedzeniem? gotuje


I jak po Twoim wypoczynku z w górach? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-19 16:46 przez ewa277.

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 4/5

Urlop w górach

30 wrz 2015 - 12:53:16

Wow, super, dzięki :) Ja byłam w Poroninie u Szostaków, fajni ludzie, nawet tanio mają :)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 3.824

Urlop w górach

30 wrz 2015 - 13:37:47

@nbbo, @ShiroNekoArt byłam tam ostatnio! serce
Tak spodobało mi się menu Czarnego Stawu, że aż fotkę zrobiłam :)

Polecam zapiekane owoce z kruszonką PYSZNEEEE!

Urlop w górach

30 wrz 2015 - 13:43:58

my co roku z narzeczonym jeździliśmy nad morze aż któregoś razu pojechaliśmy na weekend z do Zakopanego. po prostu pokochaliśmy to miejsce tak bardzo że teraz jesteśmy tam 3 razy do roku :)
jeśli chodzi o jedzenie to bardzo polecamy bar mleczy na samej górze krupówek- jedzenie pyszne tanio bo za cały obiad kolo 19 zl z 2 dań,dużo i bardzo szybko podają i gotują od ręki jedyny minus to że ludzi jest tam tyle że czasem stoi się z talerzem i nie ma gdzie usiąść mimo tego że miejsc jest dużo :P
jeśli chcecie pochodzić i pozwiedzać to polecam jechać do doliny kościeliska i pozwiedzać jaskinie. przy Raptawickiej są takie widoki!♥ polecam też Nosala dość łatwa trasa:) morskie oko, dolinę 5 stawów :) tylko koniecznie dobre buty !:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Urlop w górach

01 paź 2015 - 18:05:36

@Gaba jest klimat :) Uwielbiam to miejsce mimo, że nie jestem fanką krupówek. Polecam też ziemniak w mundurku pieczony, a w środku oscypek, żurawina i coś tam jeszcze. Robię teraz w domu;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wycieczka z dzieckiem, gdzie?