Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urlop w górach

09 wrz 2015 - 18:49:29

Hej dziewczyny. :*
Za 3 tygodnie wybieram się wraz z chłopakiem na tydzień do Zakopanego. :)
(Pierwszy raz tam jedziemy). Nocleg już mamy załatwiony za 40 zł od osoby - 15 minut spacerkiem od Krupówek. Jednak doradźcie mi ile tak mniej więcej powinnam zabrać pieniędzy ? Nie licząc noclegu i paliwa bo wyniesie nas z 600 zł (jestem z nad morza).
A może znacie jakies dobre i w przeciętnej cenie knajpy gdzie można dobrze zjeść ?
Podobno Zakopane jest dość drogim miejscem urlopowym, ale ile w tym prawdy to nie wiem. hmm

Buziaki :*

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-09 18:51 przez ewa277.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Urlop w górach

09 wrz 2015 - 19:08:53

To faktycznie kasa ci sie przyda - albo najlepiej coś samemu tez robić sobie na obiad co drugi dzień - myśmy tak z mężem robili :)

Urlop w górach

09 wrz 2015 - 19:16:51

Właśnie jeśli chodzi o jedzenie to mamy pokoj z własną lodówką, także myslę że śniadania, czy kolacje bedziemy jedli już w domku, jednak nie wiem zbytnio jak z reszta ?

Jeszcze ktos się wypowie ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-10 18:57 przez ewa277.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Urlop w górach

12 wrz 2015 - 10:24:58

Zakopane nie należy do najtańszych ośrodków w kraju, ale jesienią jest i tak taniej niż zimą czy latem.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Urlop w górach

12 wrz 2015 - 10:49:38

Kasy wez sporo chyba ze będziecie co dziennie spacerować po kuprówkach i jeść zapiekanki albo placki obiad dla jednej osoby to koszt około 30-40 zł nie wypominając pamiątek czy wjazdów koleją albo wyciągiem krzesełkowym chyba ze chodzicie wszędzie z buta. Jak jechać na urlop to jechać i skorzystać z niego a nie na wszystko sie szczypać. :)

Urlop w górach

12 wrz 2015 - 10:53:50

Też jadę w przyszłym tygodniu :) na 4 dni. Nocleg mamy za 50 zł/os. Zastanawiam się właśnie jak z jedzonkiem, niby mamy aneks kuchenny, ale wolałabym nie stać przy garach, tylko pozwiedzać, pooglądać, pochodzić po górach ;)
Możecie polecić jakieś miejscówki z dobrym jedzeniem? gotuje

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Urlop w górach

12 wrz 2015 - 11:05:03

Cytat
omacek
Też jadę w przyszłym tygodniu :) na 4 dni. Nocleg mamy za 50 zł/os. Zastanawiam się właśnie jak z jedzonkiem, niby mamy aneks kuchenny, ale wolałabym nie stać przy garach, tylko pozwiedzać, pooglądać, pochodzić po górach ;)
Możecie polecić jakieś miejscówki z dobrym jedzeniem? gotuje

jesli masz aneks kuchenny to tylko sie cieszyć w domu cos zrobić zamrozić a tam tylko odgrzać ;) 4 dni to bardzo malo :( jeszcze dobrze nie pochodzisz a juz będzie trzeba wracać :D polecam odwiedzić też Rabkę Zdrój i Energylandia z zatorze i Zamki z Czorsztynie

Urlop w górach

12 wrz 2015 - 11:42:09

Energylandia trochę nie po drodze i pewnie jeden dzień trzeba tam poświęcić ;) o Czorsztyn pewnie zahaczymy + Niedzicę. Już raz tam byłam, ale wtedy nie było zapory w 3D :) fajnie to wygląda:


Urlop w górach

12 wrz 2015 - 15:27:40

Beskidy są doskonałym miejscem na urlop w górach. Piękne widoki, spokój, świeże powietrze to uroki tego atrakcyjnego celu wyjazdowego. Wszystko dodatkowo zwieńczone pobytem w komfortowym, luksusowym apartamencie. Z ofertą można zapoznać się na <moderacja - spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-14 16:30 przez moderator.

Urlop w górach

13 wrz 2015 - 21:45:42

Ja jestem z nad morza także dla Mnie 4 dni to za mało :P Jak juz jechac to na dłużej :) Podobno sa takie miejsca (nie wiem gdzie :P ) ,że można zjeść tanio i do syta . :)
Nie planuje na nic sobie żałować w każdym bądź razie ale też nie przesadzać :P

My na pewno zahaczymy o Kraków (bo akurat z Gdańska mamy po drodze), chyba ze znacie jakies fajne miejsca gdzie można pozwiedzac przy okazji ? Bo my np w sobote w nocy wyjedzamy z domu takze przed południem będziemy w zakopanem ale też chcemy gdzieś zajechac , pozwiedzac i wgl.. :)

A może byłyście w Zakopanym właśnie pod koniec września ?
Może potraficie mi doradzić jakie ciuchy najlepiej zabrac ? Na pewno będzie zimo, bynajmniej mi się tak wydaje,no ale chyba nie aż tak jak w zime co ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-13 21:50 przez ewa277.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Urlop w górach

14 wrz 2015 - 11:51:44

Nigdy nie byłam entuzjastką gór w przeciwieństwie do mojego męża, ale doszliśmy do porozumienia, kiedy zabrał mnie w Bieszczady. Góry niby są, wiec miał po czym chodzić (w wyższych ze względu na ciśnienie nie poszaleje), ja z kolei miałam przepiękne widoki, czyste powietrze i sporo zwiedzania. Zaskoczeniem były dla mnie Ustrzyki, jedne i drugie, które zmieniły się mocno na plus. Cudowny jest też Sanok z jego muzeum dzieł Beksińskiego. Małe, klimatyczne miasteczko. Dla chętnych również z muzeum ikon.

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 09:59:51

z jedzeniem to coś znajdziecie tam jest sporo. Moim zdaniem góry, i nawet zakopane są tańsze niż morze. Nie chodzi o noclegi, ale ogólnie o atrakcje i jedzenie.

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 10:34:51

W centrum (Krupówki) polecam Czarny Staw, mają tam też dania za ok 18-25zł za osobę.
Góral Burger (kebab, zapiekanki itp.), Stodoła - Grill & Steak.
W Kuźnicach w Zajeździe (jeśli nazwę dobrze pamiętam) są pyszne dania :)
Dołączam foto przykładowego dania z Czarnego Stawu :)
W lipcu jak byłam to danie było w polecanych, coś koło 20 zł. ;)

Jeśli chcesz chodzić nawet po dolinkach warto zabrać ze sobą chociaż ciepłe getry, spodnie, bluzę ocieplaną, czapkę, golf, komin lub szalik, jakieś grubsze skarpety no i buty grubsze nad kostkę z bieżnikiem. Najlepiej ubrać się na cebulkę.
W górach nawet latem potrafi być w Zakopanem +30 stopni, a np. po wjeździe kolejką na Kasprowy Wierch może okazać się, że tam jest max 15 stopni i wieje zimny wiatr :)
Wiem, bo sama to doświadczyłam :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-15 10:41 przez ShiroNekoArt.

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 11:03:56

Ja w Zakopanem mam nocleg upatrzony w tym okresie za 25 zł od osoby :) i to 5 minut od Krupówek w takiej bocznej uliczce :) Byłam tam 3 lata temu i planuję się tam wybrać z chłopakiem gdzieś w październiku tylko jak pogoda będzie ładna :)

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Urlop w górach

15 wrz 2015 - 16:34:01

W Zakopanem jest obecnie bardzo dużo miejsc do przenocowania.Wystarczy sobie zerknąc na serwisy z ogłoszeniami . Powiem Wam jednak,że sama wolę zapłącić czasami trochę więcej i przenocować w lepszych warunkach. Zwykle płacimy z mężem ok 70-80 za pokój. Wtedy mozna liczyć na lepszy standard niż przy pokojach w cenie 50 zł za dwie osoby.

Polecma poczytać sobie również opinie o danym ośrodku w sieci. Dzięki temu będziecie mieli pewność czy miejsce jest polecane czy nie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sylwester