Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wycieczka po Śląsku

14 sie 2015 - 03:22:41

Dziewczyny, wybieram się niebawem na wycieczkę po Śląsku. Nie znam kompletnie tamtych rewirów, a planuję zatrzymać się w Katowicach na parę dni, kilka spędzę w Gliwicach i na końcu pojadę do rodziny do Pszczyny. Może znacie jakieś fajne miejscówki, co warto zwiedzić po drodze, gdzie się zatrzymać? I przy okazji - gdzie przenocować?

Wycieczka po Śląsku

15 sie 2015 - 13:28:29

Jeśli chodzi o noclegi na śląsku to najłatwiej będzie coś znaleźć przez tą strone: http://nocowo.pl/szukam_noclegu.html . Określ dokładnie swoje wymagania co do noclegu i dostaniesz gotowe oferty:) ja dzięki temu znalazłam nocleg w środku sezonu na wakacje :) nie jestem może specjalistką od Śląska, ale tutaj znalazłam fajną gotową wycieczkę co można zwiedzić w tamtych rejonach: http://byway.pl/wycieczki/wycieczka.aspx?viewtrip=567f029c-0b58-4840-837c-33bf01ec7f84:) Myśle że może się przydać!

Wycieczka po Śląsku

15 sie 2015 - 14:06:09

Aktualnie mieszkam w Gliwicach i na pewno warto odwiedzić palmiarnię i muzeum (akurat jeszcze tam ni byłam). Jeśli chodzi o jedzenie to fajnie zjeść w "kasza nasza" na rynku, "quchnia" lub "korowa" <super burgery> też nieopodal rynku :)

Wycieczka po Śląsku

15 sie 2015 - 14:09:51

Koniecznie zajrzyj na Nikiszowiec,pieknie tam.Jest tam muzeum jak mieszkano kiedys na slasku,a dookola kamienice stare familoki...Pieknie tam.

Ogrody Kapiasa w Goczalkowicach.

Ogrod Botaniczny w Mikolowie-Mokrym.Jezeli masz dzieci to dla nich tez rozrywka sie znajdzie fajny duzy plac zabaw.

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Gorach.

Muzeum Slaskie w Katowicach.
Kopalnia Guido w Zabrzu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-15 14:10 przez tatiana29.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 2/5

Wycieczka po Śląsku

19 sie 2015 - 02:46:31

Tutaj masz też taką listę "must have", a raczej: "must see" :P
Śląsk i okolice

To są miejsca, które ja po prostu uwielbiam, jeśli chodzi o Śląsk. Generalnie to wiele miast Śląska jest naprawdę pięknych, wbrew temu, co mówi się ogólnie o tym regionie kraju, bo jednak jest nadal wielu ludzi, którzy kojarzą ten rejon Polski głównie z kopalniami i smogiem. A oprócz tej wypunktowanej listy, to na pewno warto jeszcze dodać sztolnie w Tarnowskich Górach, zamek w Bobolicach czy też Muzeum Piwowarstwa w Tychach ;).

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka po Śląsku

19 sie 2015 - 08:32:05

Stadion Szombierek w Bytomiu.

Wycieczka po Śląsku

31 sie 2015 - 16:42:23

My kolejne wakacje z dzieckiem planujemy na Śląsku ;) Mamy juz mały plan zwiedzania i z pewnością jeszcze coś do niej dołozymy. Uwielbiamy zwiedzać, nie potrafimy usiedzieć na tyłkach i to jest fajne:) Mam nadzieję, że nasze dzieci też tak będą mieć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piękne mazuryy