Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

regularne posiłki

24 minut temu

dieta organizacja

38 minut temu

przestrzeganie diety

55 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

02 maj 2016 - 21:08:11

No po Polsce to tylko samodzielnie, ale np. do Tajlandii byś samodzielnie nie zorganizowała :) Oczywiście nie chcę być uszczypliwy, ale zagraniczne wycieczki, szczególnie te dalekie to jednak większa sztuka, jeśli chodzi o organizację. Jeden błąd lub zapomnienie o czymś i jest ogromny problem...

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

04 maj 2016 - 14:32:41

Ja byłam w Tajlandii bez żadnego biura. Nie rozumiem @carlitoneo dlaczego sądzisz, że to takie trudne.
Trzeba po prostu wszystko z głową zaplanować. Ja zawsze szukam tanich lotów długo przed wyjazdem, potem noclegi na bookapart albo booking. Wynajduje co chce zwiedzić, ustalam plan wycieczki i lecę.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

09 maj 2016 - 21:10:09

No jak ktoś jest doświadczony i lata sam lub z osobą towarzyszącą, to OK, ale rodzina to jednak trudniejsze zadanie logistyczne :) Choć z drugiej strony, jeśli ktoś poradzi sobie z organizacją wyjazdu dla 2 osób, ogarnie i 4, ale trzeba pamiętać, aby nie przysporzyć sobie problemów - nie wszystkie przygody są dla małych dzieci pozytywne :)

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 4/5

Wycieczka z biura podróży ??

11 maj 2016 - 20:05:00

Zdecydowanie bardziej wole sama zaplanować wycieczkę. Na przykład ostatnio z mężem byliśmy w Malborku. Jeśliśmy bardzo dobry obiad w Karczmie Zamczysko, do której chętnie wrócimy. Malbork wieczorem ma bardzo fajny klimat :)

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

24 maj 2016 - 22:11:38

Cytat
glen33
Zdecydowanie bardziej wole sama zaplanować wycieczkę. Na przykład ostatnio z mężem byliśmy w Malborku. Jeśliśmy bardzo dobry obiad w Karczmie Zamczysko, do której chętnie wrócimy. Malbork wieczorem ma bardzo fajny klimat :)

Hmm, ciekawy pomysł. Być może wybiorę się z żoną na weekend np. w drodze do ostatecznej destynacji, jako przystanek :) Jakiś czas temu byliśmy w Sandomierzu - świetne weekendowe miasto. Na dłużej już mimo wszystko odrobinę nudzi :)

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Wycieczka z biura podróży ??

26 sie 2016 - 11:59:43

Z biurem podróży jest nam o wiele łatwiej, o wiele wygodniej. Nie musimy niczego planować, wszystko robią za nas, a prawda jest taka, że ogarnięcie całego wyjazdu za podobne pieniądze jest samodzielnie nieosiągalne. Bo niby w jaki sposób, skoro BP rezerwują masowkę? No właśnie z tego wynika ta główna różnica...

Wycieczka z biura podróży ??

28 sie 2016 - 20:16:37

Ja najczęściej podróżuję z biurem, bo wygodnie. Ale taki wyjazd niezorganizowany też mi się zdarzył i to była super przygoda. Byliśmy wtedy w Chorwacji :)

Wycieczka z biura podróży ??

28 sie 2016 - 20:58:02

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-16 13:48 przez Emirates777.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

30 sie 2016 - 11:56:00

Otóż to - z biurem podróży nie zawsze wychodzi drożej. Owszem, zdarza się, że zorganizowanie wyjazdu samodzielnie jest tańsze, ale niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Tak samo jak w markecie jest taniej, bo zamówienia są hurtowe (i tańsze), a w sklepie osiedlowym będzie drożej, tak samo z wycieczkami - biura podróży zamawiają usługi masowo, a co za tym idzie, taniej. Warto się z tym zapoznać przed wyjazdem i zdecydować co się bardziej kalkuluje.

Wycieczka z biura podróży ??

01 wrz 2016 - 13:31:50

nie lepiej wynająć apartament przez Bookapart albo booking? wychodzi sporo taniej i ma się pełną swobodę, tanie loty też nie trudno znaleźć

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

02 paź 2016 - 18:15:32

Nie zawsze jest o wiele taniej, gdyż biura podróży zamawiając np. noclegi mają o wiele taniej i nawet po doliczeniu marży biura podróży, wychodzi mniej. To tak jak z marketami i sklepami osiedlowymi - markety kupując ogromne ilości mają spore rabaty. Z lotami jest podobnie... Oczywiście nie we wszystkich przypadkach, ale jeśli ktoś planuje wyjazd daleko i na dłużej, warto porównać koszty.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Wycieczka z biura podróży ??

04 paź 2016 - 11:59:18

Na blogu Travelplanet macie pokazane konkretne wyliczenia - bez BP wcale nie wychodzi taniej. I nawet nie biorę pod uwagę tego, ile czasu trzeba poświęcić żeby trafić promocje na hotel, na samolot, do tego jeszcze zorganizować sobie transfer... A jeśli coś wam się nie będzie podobało na wakacjach to do kogo złożycie reklamacje? Do hotelu? Co to Wam da?

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

29 paź 2016 - 21:08:29

Otóż to. Samodzielne wakacje są super, jak jedzie się w pojedynkę lub z drugą połówkę, ale jak wybieramy się z dziećmi, trzeba uważać, bo wystarczy, że coś nie zagra i co? Dorośli zabiorą się i wrócą do domu lub poszukają np. innego noclegu, ae wytłumaczenie dziecku, że ktoś olał rezerwację jest trochę ciężko.

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Wycieczka z biura podróży ??

09 mar 2017 - 12:56:29

Cytat
lena-222
Witajcie,
zastanawiam się, czy jest jakaś możliwość wykupienia wczasów w biurze podróży na zasadzie: oni organizują transport, hotel, a zwiedzanie leży w gestii turysty ? Mam na myśli oczywiście wyjazdy do stolic Państw europejskich.....

Szukam tanich możliwości, bo marzy mi się troche pozwiedzać, ale póki co widze, ze koszty są ogromne

Mnóstwo wycieczek zorganizowanych właśnie tak wygląda. Masz transport, nocleg, ubezpieczenie, rezydenta na miejscu, a za wycieczki musisz dodatkowo zapłacić. Więc można nie kupować tych wycieczek i zorganizować sobie taniej atrakcje na własną rękę. Albo podróżując/spacerując samemu albo kupując wyjazd w miejscowym biurze bez prowizji polskiego pośrednika. Bardzo polecam takie podejście :) Szczególnie jeśli chcesz podróżować we własnym tempie i wybierać co Cię najbardziej interesuje.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 2/5

Wycieczka z biura podróży ??

23 mar 2017 - 09:06:05

Jestem podobnego zdania.. osobiście wolę zorganizowane wycieczki, niekoniecznie płaci się dużo drożej, możemy zrezygnować z dodatkowych płatnych wycieczek i atrakcji. Ja w zeszłe wakacje byłam w Hiszpanii z BUTem i cena była naprawdę atrakcyjna.. dużo zwiedzania,fajny hotel i przede wszystkim co jest dla mnie bardzo ważne - zero stresu! :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PILNE - jak najtaniej do Niemiec?