Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Turcja - alanya (czerwiec 2015)

07 wrz 2014 - 20:20:49

Już teraz zaczynam odkładać na moje wymarzone wakacje, być może ostanie :P ze względu na obowiązki jakie na mnie spadną od drugiej połowy 2015r. Mniejsza o to. Uważacie że to dobry kierunek? Na co powinnam uważać? Ile pieniędzy zabrać ze sobą? Jakie hotele możecie polecić? Wyjazd planuję na 8dni z narzeczonym i parą znajomych. Mam się szczepić?

Turcja - alanya (czerwiec 2015)

07 wrz 2014 - 22:57:54

Wybierając swoje wakacje ja nie zdecydowałabym się na Turcję, moim zdaniem jest zadeptana. W podobnej cenie możesz wybrać Kretę - osobiście polecam baaardzo :) Ballos na Krecie jest przepiękne i warto tam pojechać. Można wypożyczyć samochód ( za około 100euro za 3 dni - Atos) i zwiedzić piękne miejsca. Nie jest drogo, a tubylcy wyjątkowo mili i otwarci. Nie ma też takiej ilości turystów. Z Greckich wysp polecam jeszcze Rodos.
W tym roku wybraliśmy z mężem Majorke, piękna wyspa z lazurową wodą i piaszczystymi plażami> RAJ, jednak ogromna ilość pijanych niemców w dużych grupach ;P lekko zakłóca spokój. Samochód kosztuje podobnie jak na Krecie około 110euro za 3 dni (tym razem Mikra). Wypożyczyliśmy też rowery do zwiedzania okolicznych zatoczek i plaż nie tak obleganych przez turystów. Piękne miejsca, wspanaiałe widoki, pyszne jedzenie, tani alkohol. Pyszne mohito i inne drinki. Za rok planujemy pojechać na Wyspy Kanaryjskie, mieliśmy jechać w tym roku ale skusiła nas tania oferta na Majorkę więc szybka zmiana planów i siup.
Zobacz sobie na stronie ltur.de - to niemieckie biuro podróży ale mają ciekawe oferty. Byliśmy z nimi 2 razy bo wyloty wybieramy z Berlina (mieszkamy w Szczecinie)
Ups trochę się rozpisałam i nie doradziłam nic o Turcji ale naprawdę Kreta jest piękna :)

Turcja - alanya (czerwiec 2015)

07 wrz 2014 - 23:12:36

byłam w Turcji 2-krotnie: raz w Bodrum (pięknie!), raz w Antalyi (obok Alanyi). Antalya - słabo, mała, brudna wioska. Alanya - jeszcze gorzej. Duże, brudne miasto. Syf, brud, śmietnik. Nie polecam. Może rozważ właśnie Grecję, albo nawet i Egipt, jeśli nastawiasz się na leżakowanie i nurkowanie, bo morze i rafy są grzechu warte.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie zajęcia na długą podróż?