Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jestem samotna mam 27 lat.Dostałam propozycje od siostry ciotecznej na wyjazd w wakacje. Ona ma chłopaka i dziecko(z małżeństwa które się rozpadło).
Nie wiem czy to dobry pomysł, żebym jechała chociaż bardzo dobrze się z nią dogaduje. Ale wiadomo dziecko i chłopak...ona bardzo chce żebym jechała...poza tym nie mam innej opcji na wakacje...

Pomóżcie!!!

pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Ja powiem tak: byłam kiedyś sama z przyjaciółką (ona z mężem i dzieckiem) na pewnym wypadzie 2 tygodnie, jak dla mnie super nawet nie spodziewałam się, że tak fajnie będziemy razem wypoczywać co prawda w drugim tygodniu dołączyła do nas jeszcze jedna koleżanka, ale ten pierwszy tydzień świetny był, drugi zresztą też. Niańką nie byłam, ale mały był żywo zainteresowany gdzie się szwendam i szukał
kontaktu :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 08:45 przez malmie.

Cytat
characteristic
pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.
Zgadzam się - te wakacje będą wyglądały tak, że siostra będzie się "misiaczkać" z chłopakiem, a Ty będziesz pilnowała dziecka, bo przecież nie odmówisz, skoro "z dobroci serca" cię ze sobą zabrali...Zastanów się, czy taki układ ci pasuje...

a jak dogadujesz sie z jej chłopakiem,dzieckiem.
Pomysł nie jest zły pod warunkiem ,ze dobrze sie znacie i akceptujecie swoje wady ,bo na wspolnych wyjazdach czesto dochodzi do nieporozumien

Cytat
characteristic
pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.

co za podejście..
czyli pary z dzieckiem mogą się zadawać tylko z dzieciatymi, bo inaczej NA PEWNO mają w tym jakiś interes.. :/ no błagam

Cytat
misialinkaa
Cytat
characteristic
pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.

co za podejście..
czyli pary z dzieckiem mogą się zadawać tylko z dzieciatymi, bo inaczej NA PEWNO mają w tym jakiś interes.. :/ no błagam

DOKŁADNIE!!! zaraz jakiś podstęp widzicie, dajta spokój :) ja bym jechała, skoro fajne towarzystwo :)

Nie rozumiem szukania tutaj podstępu, ja nigdy w życiu bym nie zostawiła na głowie dziecka jakieś ciotce/kuzynce czy koleżance którą zabrałabym na wakacje. Może kuzynka chce żebyś na wakacjach poznała kogoś skoro samotna jesteś? Pogadaj z nią i zapytaj jakie ma konkretniejsze plany (co będziecie tam robić itp), powiedz, że cieszysz się, że odpoczniesz i uprzedź, że będziesz chciała czasami "oddalić" się. Jeżeli naprawdę myślałaby że będziesz pomagać w niańczeniu, da jej to do zrozumienia że tak nie będzie.
Poza tym moje zdanie jest takie, że darmową opiekunką może zostać tylko i wyłącznie babcia(własna mama) lub teściowa ;p



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 09:15 przez rudaa88.

Cytat
misialinkaa
Cytat
characteristic
pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.

co za podejście..
czyli pary z dzieckiem mogą się zadawać tylko z dzieciatymi, bo inaczej NA PEWNO mają w tym jakiś interes.. :/ no błagam
Zazwyczaj, w takich przypadkach, sytuacja wygląda właśnie tak, że pary uwielbiają spychać obowiązek pilnowania dzieci na osoby starsze (mama, babcia), młodsze rodzeństwo (młodsza siostra) oraz nastoletnie dzieciaki (kuzyni, córki sióstr i braci), które są w stanie zająć się ich rozbrykaną pociechą (chodzi o dziecko starsze, a nie noworodka czy niemowlę). Nie ma się co unosić, ale tak właśnie to wygląda na wszelkich uroczystościach i wyjazdach, każdy uwielbia mieć chwilę dla siebie, więc gdy nadarza się okazja odpoczęcia przez 10 minut od swojej pociechy, to wszyscy rodzice, choćby nie,wiem jak zaborczy, chętnie z tej okazji korzystają. Udawanie, że jest inaczej, to hipokryzja. Podczas wyjazdu autorka wątku z pewnością nie jeden raz zostanie poproszona o zajęcie się dzieckiem i musi zapytać samą siebie, czy nie będzie jej to przeszkadzało.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 09:16 przez Crewedka.

Chyba bym się skusiła..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-13 17:54 przez bori1.

Witam ponownie.
Dziękuję za zainteresowanie.
Dogaduje się z matka dziecka bardzo dobrze i nigdy przez te wszystkie lata nie zrzucała na mnie opiekę nad swoim dzieckiem.
A jeśli własnie chodzi o malucha to nie przeszkadzałoby mi jeśli bym go zabrała na spacer a oni by mogli posiedzieć w spokoju. A może na tego małego przystojniaka kogoś wyrwę ;P ;) Oczywiście wszystko w miarę rozsądnie.
Może nawet na pare dni zjawią się tam moi znajomi.
Zresztą matka dziecka od razu zaznaczyła, że i tak jadą z dzieckiem więc nie będą mogli baraszkować wiec mi nie będzie głupio jako osobie samotnej..

Chyba się skuszę..

Cytat
characteristic
pewnie chce mieć darmową opiekunkę do dziecka.

Szybko oceniłaś ludzi. Przecież Autorka w ogóle nie napisała, że coś takiego może mieć miejsce, więc co, własne doświadczenia?

Jedź i baw się dobrze :)

Jak nie pojedziesz to bedziesz zalowac.to twoja siostra ma dziecko a nie ty.mozesz jej pomagac ale
tez nie cale wakacje.wiec jedz i baw sie dobrze.

niezweryfikowana
Posty: 126
Ostrzeżenia: 8/5

Moim zdaniem ten hotel http://www.aquariusspa.pl/pl/hotel-spa-nad-morzem/hotel-rodzinny-ofertakonferencje nad morzem hest bardzo fajknym miejscem dla rodzin. ja byłam tam w zeszłym roku i widziałam że mają codziennie zajęcia z animatorem dla dzieci. Wiec maluchy maja zajęcie a wy chwile dla siebie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wrocław - noclegi, atrakcje