Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:06:39

Cześć dziewczyny :)
Niedługo jadę na wakacje do Hiszpanii i zastanawiam się co mogę a czego nie mogę tam wwieźć. Szukałam informacji na stronie przewoźnika oraz różnych forach ale wszędzie jest to tak nieskładnie napisane, że ciężko się połapać :D
Może Wy wiecie? Albo znacie strony, które mi pomogą? :)

Pozdrawiam :)

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:13:13

tzn ie ma chyba czegoś takiego jak do australi nie można wwozić salami:) a co ty aligatora skórę planujesz przewozić czy jak?
jak wywieziesz 5litrów sangrii to nikt cię nie zatrzyma za to na lotnisku:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-08 12:16 przez edekzkrainykredek2.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:20:57

chodzi mi raczej o szklane butelki, dezoderanty itp. ;)

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:22:35

nie nie ma czegoś takiego:) w walizce możesz mieć w podręcznym chyba nie można:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-08 12:26 przez edekzkrainykredek2.

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:25:57

Cytat
jamajka1945
chodzi mi raczej o szklane butelki, dezoderanty itp. ;)

Ja piernicze, wejdz sobie na strone przewoznika i przeczytaj.
Tam jest wszystko tak prosto napisane, ze nie wiem kim trzeba byc, zeby tego nie zrozumiec.

Mamy ci tu wymieniac czego nie mozesz zabrac?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-08 12:26 przez cytraa.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:36:34

ale się niemiło robi na tej szafie.. ;)

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:39:25

Cytat
jamajka1945
chodzi mi raczej o szklane butelki, dezoderanty itp. ;)

lecisz samolotem? przeczytaj na stronie przewoźnika informacje odnośnie bagażu, tam masz wszystko dokładnie napisane, włącznie z konsekwencjami nie dostosowania się.

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:39:29

Cytat
jamajka1945
ale się niemiło robi na tej szafie.. ;)

czym tam lecisz? znajde ci te informacje w 3 sekundy.

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:41:15

Cytat
jamajka1945
ale się niemiło robi na tej szafie.. ;)
Już dawno się zrobiło.

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:43:49

ja tez lece pod koniec maja :) ogolnie na terenie europy to mozna prawie wszystko wozic, oprocz jakis nielegalnych rzeczy lub niebezpiecznych. oczywiscie wszystko zalezy od tego jak masz zamiar dotrzec do Hiszpanii, jesli samochodem to raczej nikt nie bedzie Cie sprawdzal, jak autokarem tez nie, a jesli lecisz samolotem to juz zalezy od linii lotniczej. ogolnie w bagazu nie mozna przewozic jakis latwopalnych rzeczy , chemicznych, ostrych narzedzi, a w podrecznym bagazu mozna przewozic kosmetyki tylko do 100ml i picie do 100ml (wieksze Ci zabiora), ale wieksze kosmetyki mozesz smialo wrzucic do duzego bagazu, a w podrecznym tylko jakies najpotrzebniejsze rzeczy na podroz

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:44:20

Ja mieszkałam w hiszpanii 8 lat rok mieszkam w Anglii nie miałam nigdy problemu z wywozeniem rzeczy ktore sa legalne a latałam samolotami, jedzilam autobusami, pociagami, samochodem wszystkim:)Jesli lecisz samolotem to w kazdej lini tylko mozna miec picie do 100ml najlepiej kupic sobie na strefie bezclowej przed wylotem, a kosmetyki nalezy zapkowac we woreczek jesli chcesz je miec w bagazu podrecznym woreczek taki chermetycznie zaciagany na gorze. Jak cos chcesz jeszcze wiedziec to pisz na priv

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 12:51:06

Cytat
gretastyl
Ja mieszkałam w hiszpanii 8 lat rok mieszkam w Anglii nie miałam nigdy problemu z wywozeniem rzeczy ktore sa legalne a latałam samolotami, jedzilam autobusami, pociagami, samochodem wszystkim:)Jesli lecisz samolotem to w kazdej lini tylko mozna miec picie do 100ml najlepiej kupic sobie na strefie bezclowej przed wylotem, a kosmetyki nalezy zapkowac we woreczek jesli chcesz je miec w bagazu podrecznym woreczek taki chermetycznie zaciagany na gorze. Jak cos chcesz jeszcze wiedziec to pisz na priv
Nie powinnyście jej takich rzeczy pisać, przed lotem ma obowiązek na stronie przewoźnika przeczytać, co wolno, a czego nie. A jak panna wezmie ze soba pilniczek, albo nożyczki do paznokci?o Tym jej nie napisałas i na osobistej będzie płacz, bo szafiarki wszytskiego na tacy nie podały, a samolot odleciał. Kupując bilet musisz potwierdzić przeczytanie regulaminu. Czytać widać się nie chce.

Hiszpania - co mogę wwieźć?

08 maj 2014 - 18:46:36

NO pilnikow nie wolno nic ostrego to wiadomo Ja pisalam ze kosmetyki a co ma pilnik do kosmetykow? Do bagazu duzego takie rzeczy mozna do podrecznego wiadomo ze nie kazdy przewoznik ma w tych sprawach to samo napisane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-08 18:47 przez gretastyl.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miłośniczki górskich wędrówek :)