Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tanie linie

02 mar 2014 - 23:58:17

Cześć :)
Po maturze mam zamiar wybrać się do Szkocji do pracy, termin już mniej więcej ustalony, choć elastyczny. Mam pytanie do wszystkich "latających" :)
Jak to jest z tanimi lotami? Jesteście zadowolone? I kiedy najlepiej szukać okazji? Raczej dużo wcześniej będzie taniej, czy "last minute"?

Tanie linie

03 mar 2014 - 00:04:36

Tanie linie są tanie jak nie bierzesz za dużego bagażu jak tylko coś przekroczysz to zaraz sypią takimi cenami że więcej niż za bilet wychodzi, chociaż czasem zależy od obsługi na lotnisku.
Raczej lepiej zamawiać dużo wcześniej czasami się trafia lot za 16zł.

Tanie linie

03 mar 2014 - 00:14:48

Zdecydowanie lepiej z wyprzedzeniem, chociaż Ryanairowi zdarza się dorzucić bilety np. 2 tygodnie przed lotem.
Z tym bagażem to prawda, ja raz jedyny leciałam za bagażem, płaciłam za bilety 140 zł/osoba (kupowane w ostatniej chwili), a za bagaż 120 zł. Ale to i tak taniej niż LOT ;)
No i koszty bagażu są różne zależnie od trasy i terminu lotu.
Zadowolona jestem, jeszcze nie zdarzyło mi się nie dolecieć.

Tanie linie

03 mar 2014 - 00:21:00

latam często i "drogim" LOT'em i tanim wizzairem. Wszystko zależny jaki bagaż potrzebujesz, wszystko jest opisane na stronach przewoźników.A cena biletu? zazwyczaj im wcześniej kupiony tym tańszy, nie zdarzyło mi się "last minute" w super cenie a wręcz przeciwnie. Co do komfortu to nie przesadzajmy, jeśli nie lecisz więcej niż 4-5h to wysiedzisz (jest mniejsza przestrzeń na nogi) ale z mojego doświadczenia i lotow LOTem do Nowego Jorku (ok 9h!), to ta przestrzeń w tanich liniach jest mniejsza ale bez przesady, zmieszczą się nogi i jest wygodnie (bo np istnieje możliwość wykupienia miejsca z większą przestrzenią na nogi, co moim zdaniem mogłoby być dobre dla osób z dużą nadwagą). Poza tym, ja sobie chwalę wizzair'a, tylko przeczytaj regulamin i zmierz walizkę zeby nie było zaskoczenia na lotnisku ze trzeba dopłacić za jej wielkość.

Tanie linie

03 mar 2014 - 00:40:04

Cytat
jedynaczka
latam często i "drogim" LOT'em i tanim wizzairem. Wszystko zależny jaki bagaż potrzebujesz, wszystko jest opisane na stronach przewoźników.A cena biletu? zazwyczaj im wcześniej kupiony tym tańszy, nie zdarzyło mi się "last minute" w super cenie a wręcz przeciwnie. Co do komfortu to nie przesadzajmy, jeśli nie lecisz więcej niż 4-5h to wysiedzisz (jest mniejsza przestrzeń na nogi) ale z mojego doświadczenia i lotow LOTem do Nowego Jorku (ok 9h!), to ta przestrzeń w tanich liniach jest mniejsza ale bez przesady, zmieszczą się nogi i jest wygodnie (bo np istnieje możliwość wykupienia miejsca z większą przestrzenią na nogi, co moim zdaniem mogłoby być dobre dla osób z dużą nadwagą). Poza tym, ja sobie chwalę wizzair'a, tylko przeczytaj regulamin i zmierz walizkę zeby nie było zaskoczenia na lotnisku ze trzeba dopłacić za jej wielkość.

o komfort to mi akurat za bardzo nie chodzi, Wyspy blisko, wytrzymam ;)
A jak to jest z dopłatami za wielkość? są duże czy do zniesienia?

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Tanie linie

03 mar 2014 - 12:57:45

Wszystko zależy od linii i celu podróży. Czasem warto rezerwować bilety wcześniej, czasem jednak linie udostępniają bilety w trwającej kilka dni promocji. W Twoim wypadku, kiedy cel podróży masz określony, warto co jakiś czas sprawdzać strony, który zbierają takie oferty :)

Tanie linie

03 mar 2014 - 13:00:51

Cytat
RedVelvet

Raczej lepiej zamawiać dużo wcześniej czasami się trafia lot za 16zł.
a gdzie szukać takich tanich lotów?
nigdy nie leciałam samolotem i chciałabym wybrać się gdzieś choćby na 2 dni, tylko no właśnie...gdzie i kiedy najlepiej szukać takich okazji??

Tanie linie

03 mar 2014 - 13:02:18

Ja radzę rezerwować wcześniej, bo są naprawdę duże zniżki. Teraz Ryanair ma możliwość zabrania dwóch bagaży za darmo, więc to rewelacyjna opcja. J nigdy nie zrozumiem po co ludzi wykupują dodatkowy bagaż jak lecą tylko na tydzień. Ale jeśli Ty lecisz do pracy, to rozumiem, że więcej rzeczy jest Ci potrzebnych.

Cytat
agrafka4
Cytat
RedVelvet

Raczej lepiej zamawiać dużo wcześniej czasami się trafia lot za 16zł.
a gdzie szukać takich tanich lotów?
nigdy nie leciałam samolotem i chciałabym wybrać się gdzieś choćby na 2 dni, tylko no właśnie...gdzie i kiedy najlepiej szukać takich okazji??

http://samolotemtaniej.pl/

Tutaj i bezpośrednio na stronie ryanair i wizzair, ale nie daj się zwieść niskim cenom za kilkanaście złotych, bo dojazd z lotniska do centrum kosztuje dużo więcej. Ludzie się napalają na Oslo za pięć dyszek, a nie wiedzą, że autokar jest już za 120 złotych. To samo z lotniskami: Girona, Stansted, Luton, Beauvais, Eindhoven, Charleroi i wiele, wiele innych.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-03 13:05 przez JolajnaLoja.

Tanie linie

03 mar 2014 - 13:03:48

Siostra leciała do Holandii,zapłaciła grosze za samolot,śmiała się,że do Krakowa na pociąg bilet był droższy niż na samolot.

Tanie linie

03 mar 2014 - 21:10:19

Dziękuję za odpowiedzi, mam już wstępnie upatrzony lot, pozdrawiam! :)

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Tanie linie

07 kwi 2014 - 14:00:34

To prawda, również do Budapesztu udało nam się kupić bilety, które kosztowały mniej niż pociąg do jakiegokolwiek innego miasta :) A do tego apartament lub domek wakacyjny i udany, a przede wszystkim nie nadwyrężający naszego domowego budżetu urlop gwarantowany! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

olsztyn - ostróda