Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

07 gru 2013 - 15:23:08

Witajcie,

jestem w klasie maturalnej(technik ekonomista), zaczęłam myśleć o przyszłości i chcę wyjechać do Anglii. Wiem, mnóstwo informacji na ten temat znajdę w innych wątkach ale interesuje mnie inna rzecz.

Otóż jestem w dwuletnim związku z chłopakiem z Państwowej Szkoły Aspirantów - jest na pierwszym roku ( są 2). Moje pytanie dotyczy tego czy on po skończeniu szkoły mógłby wyjechać? Oczywiście pracując w zawodzie, bo muszą "odrobić" szkołę przez kilka lat. I jeżeli tak to co byłoby mu potrzebne? Słyszałam o egzaminie z j. angielskiego (zaawansowany) że jest niezbędny do legalnej pracy w UK. Co jeszcze? I czy mamy szansę na zorganizowanie czegoś takiego?

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

07 gru 2013 - 15:31:29

skąd masz takie informacje o egzaminie?
mam bardzo dużo znajomych, rodziny w UK akurat i nie słyszałam, żeby ktoś zdawał egzamin

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:28:23

Na korkach z angielskiego obiło mi się o uszy. Nie wiem czy jest ten egzamin wymagany ale babka mówiła, że po nim można legalnie pracować w UK. A strażak musiałby mieć wszystkie papiery, bo musi odrobić tą szkołę przez 3 lata. Problem jest właśnie w tym że szkołę robi w Polsce i nie wiem jak z wyjazdem po szkole..

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:35:40

Wejdźcie na stronę angielskiej straży i poczytajcie. Możecie przecież wysłać też maila z zapytaniem jak to jest z zatrudnianiem obcokrajowców. Na pewno najlepiej dowiadywać się u źródła, a takie informacje powinny być podane. Niech Twój chłopak poprzegląda ogłoszenia o pracę, przecież tam są podane wymagania, to dowie się, czy ma szansę się tam zaczepić.

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:41:25

Myślę że z nimi nie byloby problemu, gorzej z nasza polską biurokracją. Jak cały czas w kółko powtarzają im że 3 lata min muszą pracować w zawodzie żeby odrobić szkołe, to chyba będzie ciężko, bo przecież nasze państwo płaci za ich wykształcenie w tym momencie.. Założyłam ten wątek z nadzieją na jakiś podobny przypadek:)

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:42:55

On przez "x" lat po ukończeniu szkoły musi pracować aby odrobić szkołę, to się zgodzę. Co do odrobienia za granicą- wątpie w to. W szkole aspiranckiej chodzi o to, że "państwo" go wykształciło" i on musi za to pracować w zawodzie. W ogóle to trzeba sie dowiedzieć, czy Anglia uznaje tytuł naszego strażaka u siebie, bo np. nie każdy tytuł inzyniera jest uznawany za granicą :) Najlepiej aby zapytał o to w szkole, oni bedą wiedzieć.

PS Mój kolega skończył te szkołę z 3 lata temu, więc sie orientuje troche w temacie.

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:44:56

No właśnie.. Ale nigdy nie ma lekko. Popyta się na pewno, mam nadzieje że jakoś da się to zorganizować :)

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:49:13

Cytat
goodstyle
Myślę że z nimi nie byloby problemu, gorzej z nasza polską biurokracją. Jak cały czas w kółko powtarzają im że 3 lata min muszą pracować w zawodzie żeby odrobić szkołe, to chyba będzie ciężko, bo przecież nasze państwo płaci za ich wykształcenie w tym momencie.. Założyłam ten wątek z nadzieją na jakiś podobny przypadek:)

Nie chcę być niemiła, ale za to Cię "zjadę".
Czemu polska biurokracja tutaj jest "zła"? Wg mnie bardzo dobrze. Oni sa całkowicie utrzymywani przez Państwo w tej szkole i dostaja jeszcze żołd. Ja się muszę sama utrzymywać na studiach (mieszkanie, jedzenie itp). Dla mnie to sprawiedliwe, że muszą to odrobić. Państwo go wykształca,a on ucieka? Ja mogę "uciec" za granicę, bo mnie państwo na studiach nie utrzymuje ;)

zweryfikowana
Posty: 437
Ostrzeżenia: 1/5

Wyjazd chłopak strażak POMOCY

09 gru 2013 - 18:54:31

Coś w tym jest. Zgodzę się że mają dobrze, ale są całkowicie skoszarowani. To i tak nie równa się Twoim argumentom, ale my po prostu chcemy sobie dobrze ułożyć życie, mieć jakieś większe możliwości i szukamy wszelkich sposobów. Zresztą gdyby państwo nie oszukiwało tak nas, to może sumienie by mnie ruszyło w takiej sytuacji... :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SPONTAN SYLWESTER