Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 09:31:39

Hej :)
Wybieram się w ten piątek na 4 dni do Krakowa na konferencję, ale po wykładach chciałam pozwiedzać Kraków. Byłam tam już z 10 razy i wszystkie "typowe" miejsca dla turystów już po parę razy zwiedziłam. Może jest tu ktoś, kto zna dobrze Kraków i potrafiłby mi polecić jakieś ciekawe miejsca, o których nie przeczytam na pierwszej lepszej stronie, gdzie do zwiedzania jest wymieniony Wawel i Sukiennice? :) Może jakaś ciekawa knajpa, miejsce, gdzie można zjeść ... :)
Na pewno będę chciała pójść na wystawę Human Body Exhibition, ale co jeszcze? :)
Dziękuję z góry za pomoc.

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 09:47:58

Też chętnie się dowiem:)

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 09:52:58

chętnie poczytam:)

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 09:59:46

z jedzenia to ja lubię Chimerę, to jest przy rynku na sw. Anny chyba?
jedzenie dobre i nie zabija ceną
http://chimera.com.pl/
Albo zapiekanki na Kazimierzu ale to już ciężko nazwac restauracja :D

Generalnie Kazimierz jest ładny, nie wiem czy znasz, tam jest mnóstwo knajp, fajny klimat, na piwo na Placu Nowym warto siąść ;)

Jak ci się chce też, to można wejść na kopce, ładna panorama Krakowa, ja chyba najbardziej lubie kopiec Kraka.

No i w sumie zależy co cię interesuje, czy zakupy, czy muzea, czy spacery w naturze, nie wiem, kościoły i synagogi? Aqua Park?:) napisz cos więcej.
Ciężko tak powiedzieć, wiesz ja np. się już dwa lata wybieram do ogrodu doświadczeń bo podobno jest super, ale nie wiem czy ciebie coś takiego jara :D

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:06:57

Możesz pójść na Kopiec Kościuszki :) Pieknie!

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:11:39

Knajpka "Pod Wawelem" na ul. Św. Gertrudy. Klimatyczna, mega porcje, pyszne i cena jest ok.

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:13:04

Kopiec Kościuszki to typowe miejsce ale ja zdecydowanie wolałam inny kopiec..kopiec Kraka!

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:15:41

Cytat
listeczek22
Kopiec Kościuszki to typowe miejsce ale ja zdecydowanie wolałam inny kopiec..kopiec Kraka!
też wolę kopiec Kraka. W nocy widać stamtąd cały Kraków, widok jest magiczny

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:23:03

Cytat
skasna
Hej :)
Wybieram się w ten piątek na 4 dni do Krakowa na konferencję, ale po wykładach chciałam pozwiedzać Kraków. Byłam tam już z 10 razy i wszystkie "typowe" miejsca dla turystów już po parę razy zwiedziłam. Może jest tu ktoś, kto zna dobrze Kraków i potrafiłby mi polecić jakieś ciekawe miejsca, o których nie przeczytam na pierwszej lepszej stronie, gdzie do zwiedzania jest wymieniony Wawel i Sukiennice? :) Może jakaś ciekawa knajpa, miejsce, gdzie można zjeść ... :)
Na pewno będę chciała pójść na wystawę Human Body Exhibition, ale co jeszcze? :)
Dziękuję z góry za pomoc.


to jak już będziesz w okolicy to zajrzyj też do Emalii i Mocaka
jak się przejdzie mostem kotlarskim w stronę galerii Kazimierz masz fajny zielony zakątek, można sobie klapnąć
polecam także wspomniany Kopiec Kraka i okolice, Płaszów dawny obóz koncentracyjny, przy ul. Heltmana 22 polecam obejrzeć dom Amona Goetha (zaraz za Makiem jest) jak jesteś w klimatach II wojny
można pozwiedzać także zapomniane forty

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:38:43

Cytat
Ajyysyt
to jak już będziesz w okolicy to zajrzyj też do Emalii i Mocaka
Mocaka - takiego muzeum? Czy o czym piszesz?

Cytat
nerwus
No i w sumie zależy co cię interesuje, czy zakupy, czy muzea, czy spacery w naturze, nie wiem, kościoły i synagogi? Aqua Park?:) napisz cos więcej.
Ciężko tak powiedzieć, wiesz ja np. się już dwa lata wybieram do ogrodu doświadczeń bo podobno jest super, ale nie wiem czy ciebie coś takiego jara :D
Na kopcach byłam już wiele razy :)
A interesuje mnie cokolwiek w sumie ciekawego do zobaczenia, tak jak pisałam, może być natura, może być muzeum, synagogi - cokolwiek. Tylko nie jakieś zakupy, bo to mam w domu :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-07 10:39 przez skasna.

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:42:55

"Absynt" na Kaziemierzu jest bardzo fajną i klimatyczną knajpą, jak zresztą cały Kazimierz. Swoją drogą, ktoś wspomniał forty - uważałabym jednak i nie wybrałabym się tam sama na Twoim miejscu :).

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:50:29

Polecam park Podgórski i ogólnie Podgórze do połażenia oraz zoo - byłam już z 5 razy i mam ochotę na więcej (położone w środku lasu). Co do knajpek/restauracji to godny polecenia jest Glonojad na placu Matejki (wege) oraz moja ukochana Nova resto-bar na Kazimierzu. Z droższych knajp gdzie mają dobre jedzonko to Pod Aniołami (świetna kaczka), Pimiento (steki z argentyńskiej wołowiny) oraz Kogel-Mogel (również kaczka). Z pubów - Beer Galery albo Kraina Szeptów.

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:54:25

Ja jako typowy krakus nie mam bladego pojęcia co i gdzie. :p Wstąp sobie na piwo do IRISH PUBU na św. Jana ;) Pyszne hamburgery, w klimacie nowozelandzkim mają w MOA BURGER na Mikołajskiej ;)
Z jedzenia jest jeszcze świetna pizzeria AMALFI za Mydlnikami, są u nas tylko dwie miejscówy gdzie mają pizzę najbardziej zbliżoną do włoskiej.

A tak poza.. Jestem zakochana w Nowej Hucie (ma taki klimat prl-u, ma kapitalne spektakle w Łaźni i dwie klimatyczne knajpy), Kazimierz też jest piękny i ta część Podgórza z parkiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-07 10:58 przez kamokanikaka.

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 10:57:10

Cytat
flamme024
Swoją drogą, ktoś wspomniał forty - uważałabym jednak i nie wybrałabym się tam sama na Twoim miejscu :).
Nie będę raczej sama chodziła, na konferencji pewnie będzie mnóstwo facetów :P

Cytat
dzwooneczek
Z droższych knajp gdzie mają dobre jedzonko to Pod Aniołami (świetna kaczka), Pimiento (steki z argentyńskiej wołowiny) oraz Kogel-Mogel (również kaczka). Z pubów - Beer Galery albo Kraina Szeptów.
oooo kaczka, jadłam raz we Wrocławiu tak przyrządzoną, no niebo w gębie :) Także dzięki, pewnie się wybiorę :) Mam nadzieję, że ceny nie jakieś super z kosmosu ;p

Dzięki dziewczyny, to jedzenia i picia mam już na tydzień, a coś jeszcze do pochodzenia? :)

Kraków - nietypowe miejsca

07 paź 2013 - 11:00:08

i oczywiśćie House of Beer! pyszne piwko,polecam raciborskie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tanie linie lotnicze