Obecnie rozmawiamy o:

Treningi i dieta keto

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:44:46

Byłam dawno, ale wrażenia niesamowite :) Dziewczyny wyżej wymieniły chyba te najbardziej warte odwiedzenia miejsca już :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:48:51

Byłam w Paryżu rok temu i najbardziej podobał mi się Wersal oraz muzeum w Luwrze (w tym okolice, np. słynna Piramida). Wieża Eiffela jest przereklamowana :P.

Aha, i nie polecam zwiedzania dzielnic poza centrum Paryża - nikt tam kompletnie nie mówi po angielsku, brudno wszędzie i ogółem niezbyt ładnie...

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:57:46

do większości muzeów można wejść na tak zwana kartę muzealną kosztuje ona bodajże 26 euro, naprawdę warto
a co do zwiedzania:
*Bazylika Sacré-Cœur de Montmartre z wzgórza najpiękniejsza panorama Paryża
*Louvre
*Wersal
*Łuk Tryumfalny
*Katedra Notre-Dame ograniczenie czasowe, tylko do 17 możesz wejść na wieże
* Pałac Inwalidów i Kościół Inwalidów
*most zakochanych, czyli Pont des Arts
*Muzeum d'Orsay
*Wieży Eiffla
i wiele wiele innych
byłam w Paryżu w maju i na pewno jeszcze wrócę :)

zweryfikowana
Posty: 263
Ostrzeżenia: 1/5

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:57:51

dziękuję :)
Mozecie powiedziec czy warto zobaczyc Muzeum figur woskowyc? Zastanawiam się poniewaz cena jest dosc wysoka... mimo znizki, ktora mi przysluguje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 23:01 przez ShopBlogerka.

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:59:28

Byłam kilka razy w Paryżu i uwielbiam to miasto! Tam nie można się nudzić zawsze jest coś do zobaczenia ;) Wjedź sobie na wieże Eiffla. Zobacz Luwr, Katedre Notre Dame, bazylike Sacre Coeur, dzielnice La Defense, Łuk Triumfalny, plac Pigalle, Champs Elysees i tak dalej ;) Na zakupy polecam Galerie La Fayette ;)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:03:55

wieza ulgowy 13 euro- dane sprzed 2 dni, plac Pigalle noca- niesamowite przezycie!

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:13:43

Cytat
ShopBlogerka
dziękuję :)
Mozecie powiedziec czy warto zobaczyc Muzeum figur woskowyc? Zastanawiam się poniewaz cena jest dosc wysoka... mimo znizki, ktora mi przysluguje.
Mnie osobiscie nie urzekło,po pewnym czasie oglądanie figur (przynajmniej mnie nurzy), ale co kto lubi :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:16:59

Nie wiem na jak długo wybierasz się do Paryża, ale jeśli na krótko to odpuściłabym sobie na Twoim miejscu wieżę Eiffla - jest parę innych miejsc, z których widać Paryż, są darmowe i nie trzeba stać w kolejkach. Ta sama sytuacja z Luwrem czy Orsay - jeśli nie interesujesz się sztuką to szkoda Twojego czasu, Luwr jest ogromny i samo znalezienie najważniejszych dzieł zajmuje dużo czasu. Jeśli w Paryżu jest ładna pogoda to można go zwiedzać pieszo lub przy użyciu miejskich rowerków (Velib): wspomniany Montmartre z Sacre-Coeur to wycieczka na co najmniej pół dnia, podobnie dzielnica łacińska z Ogrodem Luksemburskim, spacer wzdłuż Sekwany (w wielu miejscach są naprawdę ciekawie wykończone wybrzeża), spacer w okolicach Tuileries i Luwru, dalej w stronę centrum Pompidou i przez Marais aż do Placu Bastylii, wyspa Św. Ludwika i Ile de la Cite z Notre Dame, cmentarz Pere Lachaise, Wielki Łuk w La Defanse (ogólnie lubię tę dzielnicę, bo jest w zupełnym oderwaniu od zabytkowego Paryża i jest tam spokojnie) czy Bercy (zarówno Village Bercy, jak i park z okolicami, i mostek nad Sekwaną). Kurcze no, aż nie mogę przestać wymieniać. ;D

Najważniejsze to żebyście się zastanowili co lubicie zwiedzać, oglądać i jak lubicie spędzać czas - gonitwa w celu zaliczenia najważniejszych zabytków mija się z celem. Czasem lepiej posiedzieć w pięknym parku pół dnia. :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:22:47

Moim ulubionym miejscem w Paryżu były schody pod świątynią Sacre Coeur na wzgórzu Montmartre. Z tego miejsca widać cały Paryż, gdy się ściemnia, stopniowo zapalają światła, a wszystko to w atmosferze muzyki wykonywanej przez tamtejszych artystów. Można poznać tam ludzi ze wszystkich stron świata, a czas leci niesamowicie szybko. Ja chodziłam tam prawie codziennie, dlatego też polecam wszystkim wybrać się w to miejsce (koniecznie WIECZOREM!) z butelką wina i poznać jego niesamowity klimat.

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:26:06

Cytat
skasna
Oprócz oczywistości jak wieża Eiffla, Luwr, to warto też przepłynąć po Loarze

no w Paryżu to chyba jednak Sekwana....
Cytat
skasna
Oprócz oczywistości jak wieża Eiffla, Luwr, to warto też przepłynąć po Loarze

no w Paryżu to chyba jednak Sekwana....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 23:27 przez babilonofobia.

Re: Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 23:27:59

serce
Z innej beczki - polecam Galeries Lafayette centrum handlowe w centrum Paryza:) ze względu na ceny "eksponatów" mozna traktowac je jako muzeum ale każda fanka mody będzie wniebowzięta !! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 23:34 przez janebirkinn.

Paryż - co warto zwiedzić ?

26 cze 2013 - 09:11:04

Cytat
babilonofobia
Cytat
skasna
Oprócz oczywistości jak wieża Eiffla, Luwr, to warto też przepłynąć po Loarze

no w Paryżu to chyba jednak Sekwana....
Cytat
skasna
Oprócz oczywistości jak wieża Eiffla, Luwr, to warto też przepłynąć po Loarze

no w Paryżu to chyba jednak Sekwana....

haha no racja, glupi blad :-)

zweryfikowana
Posty: 728
Ostrzeżenia: 3/5

Paryż - co warto zwiedzić ?

26 cze 2013 - 09:18:30

ale zazdroszczę, też bym chciała do Paryża;p

Paryż - co warto zwiedzić ?

26 cze 2013 - 15:17:02

Cytat
Nati1104
Z tych, co dziewczyny nie podawały to Sacre Ceour, ogólnie cały Montmartre,cmentarz Per Lachaise (bardzo klimatyczne miejsce) jeżeli interesujesz się perfumiarstwem to polecam muzeum Fragonarda (można też zrobić tam zakupy - perfumy są piękne i bardzo trwałe) no i Muzeum Impresjonistów - nie tak popularne jak Luwr, ale też bardzo ciekawe.Jedna z Was podawała także rejs po rzece - owszem, wspaniałe przeżycie - zwłaszcza nocą. Miłego wypadu :) Ah, byłabym zapomniała o Rue Cambon - to z kolei dla miłosników Coco Chanel :)

tak tak tak, na śmierc zapomniałam!

Paryż - co warto zwiedzić ?

26 cze 2013 - 15:22:40

zależy co lubisz? malarstwo, architekturę, wycieczki po mieście, nocne życie?:) pamiętaj, że Paryż zwiedza się nie tylko w dzień!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siofok Balaton- był ktoś??