Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 263
Ostrzeżenia: 1/5

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:13:49

Czy mogłybyście polecić co szczególnie warto zwiedzić w Paryżu ? Jezeli znacie ceny za wejscie bardzo bym prosiła o ich podanie.

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:15:55

Wieża eiffla :D

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:16:50

luwr wersal disney land wieże eiflla
zresztą w Paryżu jest mnostwo fajnych miejsc
ceny nie podaję , bo pewnie i tak już nieaktualne ;)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:17:16

Na pewno wszystko to, co podają przewodniki jest warte zwiedzenia. Oprócz oczywistości jak wieża Eiffla, Luwr, to warto też przepłynąć po Sekwanie (a nie Loarze :-P choć zwykle nie lubię takich wycieczek, ale wtedy widzisz wszystkie zabytki, w których nie zdążysz być), pójść do jakiejś perfumerii czy gdzieś, gdzie produkują szampana / wina i można degustować.
A co do cen, to przecież możesz aktualne na stronach zabytków zobaczyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-26 09:16 przez skasna.

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:18:35

Aktualne ceny znajdziesz zawsze w internecie. Byłam w Paryżu tylko 8 h wiele nie widziałam, w dodatku lało;/

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:22:28

Zależy od tego ile będziesz miała czasu, jeżeli masz do 25 lat to wejścia do muzeum masz za darmo wystarczy że pokażesz dowód, dobrze jest pochodzić w małych uliczkach koło katedry Notre dame

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:23:46

wieża Eiffla - cudo, mega i w ogóle ach!

warto zobaczyć też Luwr, naprawdę nawet jak ktos nie przepada za sztuką, to będzie zachwycony chociażby tą atmosferą :) za okazaniem legitymacji (do 26 r.ż) wejście darmowe

ogrody elizejskie, latem i wiosną przepiękne, w sam raz na odpoczynek, relaks :D

łuki triumfalne, według mnie najlepszy jest średni (za okazaniem legitymacji (do 26 r.ż) wejście darmowe), wspaniały widok, polecam iśc w nocy i w dzień, widoki nieziemskie! najpierw trzeba pokonać prawie 300 schodów ale na górze człowiek przekonuje sie, że warto :)

bardzo ładna jest również dzielnica La Defense, ale jest czystko rekreacyjna, znajduje sie tam trzeci łuk triumfalny, ale według mnie nie warto na niego iść, bo nie ma uroku, jest nowoczesny, płatny i wjeżdza się tam windą :P

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:25:15

tez chętnie poczytam :) bo możliwe ,ze we wrześniu polecimy na jakiś weekend :)

zweryfikowana
Posty: 263
Ostrzeżenia: 1/5

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:28:52

dzięki dziewczyny :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:31:39

Byłam dwa tygodnie temu. Luwr - jeśli masz poniżej 24 albo 25 lat, nie pamiętam dokładnie, wstęp masz gratisowo, tak to bilet chyba 11euro kosztuje. Wieża Eiffela bilet na II piętro o ile się nie mylę 7euro, na szczycie nie byłam, bo akurat wiało dość mocno i był zamknięty. Podobno rejs po Sekwanie (?) jest cudowny, aczkolwiek my nie chcieliśmy skorzystać. Poza tym długo by wymieniać. Jedyne czego żałuję że nie zwiedziliśmy to Muzeum d'Orsay.

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:32:38

mieszkałam w paryżu 2 miesiące. kocham to miasto, zrobiłam dziesiątki kilometrów chodząc, zwiedzając. z mapą oczywiście:) kup przewodnik i koniecznie mape miasta, a zobaczyć warto...wszystko...

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:38:56

ja lecę w poniedziałek i w planach mam disney land, Luwr i Eiffela :)
W ogóle to nie wiedziałam, że wejściówki będziemy mieli z facetem za darmo- dzięki za info! :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:39:34

Centre Georges Pompidou

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:41:39

Z tych, co dziewczyny nie podawały to Sacre Ceour, ogólnie cały Montmartre,cmentarz Per Lachaise (bardzo klimatyczne miejsce) jeżeli interesujesz się perfumiarstwem to polecam muzeum Fragonarda (można też zrobić tam zakupy - perfumy są piękne i bardzo trwałe) no i Muzeum Impresjonistów - nie tak popularne jak Luwr, ale też bardzo ciekawe.Jedna z Was podawała także rejs po rzece - owszem, wspaniałe przeżycie - zwłaszcza nocą. Miłego wypadu :) Ah, byłabym zapomniała o Rue Cambon - to z kolei dla miłosników Coco Chanel :)

Paryż - co warto zwiedzić ?

25 cze 2013 - 22:41:42

Najlepiej zaopatrz się w mapkę. Nie orientuję się za dobrze, ale wydaje mi się, że Disneyland jest poza dzielnicami Paryża. Musisz sobie sprawdzić. Żebyś nie musiała jeździć ciągle metrem. Warto sobie zrobić plan na każdy dzień, tam jest naprawdę mnóstwo rzeczy wartych choć chwili podziwum i zrobienia zdjęcia na ich tle. ; )

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siofok Balaton- był ktoś??