Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam . Planujemy z moim TŻ wyjazd na wczasy własnym samochodem , bez pośredników i biura podróży itd (poprostu na własną rękę ;) ).
I o to moje pytanie do was kochane , gdzie polecacie wyjechać Włochy czy Chorwację ? Jakie miejscowości dokładnie, i jak jest cenowo jezeli chodzi o te dwa Państwa?

Dziękuję wszystkim za opinie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 15:09 przez alebel1793.

Włochy i Toskania! Sama się tam wybieram na własną rękę :)

Wolałabym Włochy.

ja jestem zakochana w Chorwacji i każdemu ją poolecam - czy chcecie poleżeć na plaży(konieczne karimaty), czy pozwiedzać, czy powspinać się, może poimprezować. Do tego mnóstwo przyjaznych ludzi, z którymi mozna dogadać się w każdym języku - Angielski, Niemiecki, Polski. Ceny tez nie odstraszają, chociaż już nie są tak niskie jak kiedyś.

Ale i tak polecam najbardziej na świecie - zwłaszcxza Dalmację - okolice Trogiru/Splitu. NAjbardziej polecam taka małą wioskę Marina, jakieś 15-20 km na północ od Trogiru.

Chorwacja, bliżej i taniej ;)

Kocham Włochy - byłam już 5 razy. Florencja, Siena - jest co podziwiać. Co do wynajmu radziłabym szukać czegoś na obrzeżach większych miast bo wtedy jest taniej.

A macie jakieś sprwadzone apartamenty , kwatery ??:)

Włochy serce Zawsze chciałam tam pojechać i mam nadzieję,że kiedyś się wybiorę :P
Toskania jest cudowna,mój tata był w zeszłym roku i przywiózł piękne zdjęcia i wspomnienia ;)
Chorwację odradzam,najgorszy kraj w którym dotąd byłam

Cytat
ecri16
Włochy serce Zawsze chciałam tam pojechać i mam nadzieję,że kiedyś się wybiorę :P
Toskania jest cudowna,mój tata był w zeszłym roku i przywiózł piękne zdjęcia i wspomnienia ;)
Chorwację odradzam,najgorszy kraj w którym dotąd byłam

możesz powiedzieć, co Ci się w Chorwacji nie podobało? Ciekawa jestem naprawdę, co tam może być złego ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

To zależy jak chcecie spędzać czas. Cała Italia jest piękna ale porównując np. wybrzeże Adriatyku po stronie Włoskiej i Chorwackiej to moim zdaniem piękniejsze jest chorwackie. Włochy są droższe. Ale jeśli nastawiacie się na zwiedzanie to dają zdecydowanie więcej możliwości. Cięzko doradzić:) Ja uwielbiam oba te kraje. Co do Chorwacji to tak jak jaelithe polecam Dalmacje ale tą niżej Splitu i Trogiru.

Cytat
jaelithe
Cytat
ecri16
Włochy serce Zawsze chciałam tam pojechać i mam nadzieję,że kiedyś się wybiorę :P
Toskania jest cudowna,mój tata był w zeszłym roku i przywiózł piękne zdjęcia i wspomnienia ;)
Chorwację odradzam,najgorszy kraj w którym dotąd byłam

możesz powiedzieć, co Ci się w Chorwacji nie podobało? Ciekawa jestem naprawdę, co tam może być złego ;)


Ecri już kiedys pisała o swojej niechęci do Cro:) Myślę, że to wynika z tego, że była w górnej Chorwacji gdzie jest multum polaków i drogo. Ecri żeby poznać jakiś kraj nie mozna się sugerować jednym miejscem...:) Uwierz, Chorwacja i jej mieszkańcy to super ludzie. A mam porównanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 09:19 przez alpina.

Oba państwa mają niepowtarzalny klimat i polecam odwiedzenie obu.

Chorwacja jest tańsza, ale ze względu na położenie lepiej się sprawdza przy plażowaniu (zatoczki, wysepki, kameralne plaże, szeroka oferta rejsów, tani wynajem sprzętów wodnych).

Włochy to przede wszystkim zabytki i świetna kuchnia. Zaletą są piaszczyste plaże, ale Adriatyk od strony Włoch jest bardziej zamulony niż od Chorwacji (z drugiej strony Włoch nie byłam na plaży).

Życie nocne porównywalne.

jaelithe- przede wszystkim kamieniste plaże,dla mnie plaża to ma być piasek, ewentualnie jakiś malutki żwirek a nie kamieniory ważące po 20kg,w dodatku śliskie.. Oprócz tego jeżowce wbijające się w stopy;zimne morze, mimo,że byliśmy początkiem lipca;hotele/domki kiepskiej jakości itd itd. W dodatku natknęłam się na plażę nudystów,co bardzo mną wstrząsnęło :P
Byłam 2 razy,w dwóch różnych miejscach i 2 razy mi się nie podobało,także teraz nie wybrałabym się do Chorwacji choćby mi dopłacali :)
Nie mniej jednak nie neguję tego,że komuś może się ten kraj podobać, każdy ma inny gust i inne odczucia,ja piszę o swoich.

tez polecam WŁOCHY... byłam z 5 razy i za każdym razem podobało mi się bardzo... tylko ze lipiec i sierpien to sa dość wysokie temperatury... ale morze ciepliutkie :) ja byłam w BIBIONE

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

Cytat
ecri16
jaelithe- przede wszystkim kamieniste plaże,dla mnie plaża to ma być piasek, ewentualnie jakiś malutki żwirek a nie kamieniory ważące po 20kg,w dodatku śliskie.. Oprócz tego jeżowce wbijające się w stopy;zimne morze, mimo,że byliśmy początkiem lipca;hotele/domki kiepskiej jakości itd itd. W dodatku natknęłam się na plażę nudystów,co bardzo mną wstrząsnęło :P
Byłam 2 razy,w dwóch różnych miejscach i 2 razy mi się nie podobało,także teraz nie wybrałabym się do Chorwacji choćby mi dopłacali :)
Nie mniej jednak nie neguję tego,że komuś może się ten kraj podobać, każdy ma inny gust i inne odczucia,ja piszę o swoich.


Ok, argument o kamieniach rozumiem. Nie każdy je lubi. Dla mnie to super sprawa jak nie muszę trzepać z majtek piasku:)
Jeżowce są głęboko a niebezpieczeństwo nadepnięcia jest minimalne, dlatego zakłada się buty do wody.
Sprawa domków to pewnie przypadek, że tak trafiliscie. Wiadomo jak wszędzie są lepsze i gorsze miejscówki.
Co do plaży nudystów to wybacz ale się uśmiechnełam, no nie gadaj, że dorosła ,,baba" oburzyła się kawałkiem gołego ciała:)
Zimne morze? I tu nie wiem co mam Ci napisać bo morze w cro jest tak ciepłe jak czasem nawet w Turcji się nie zdarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SOLINA - nocleg