Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

22 minut temu

sprawdzony stomatolog

26 minut temu

sklep detailingowy

50 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 20:05:20

witam, skonczyłam szkole jestem wląsnie po maturze mam narzeczonego i planujemy wyjechac na dosć długo za granice gdzieś może nawet na stałe stwierdziliśmy że tam bedzie sie lepiej zyło, tutaj oboje bysmy pracowali za 1200, jedna wyplata na mieszkania i opląty ledwo starczy. nie chce waszych opini czy to jest dobre czy złe. prosze was bowiem o rade gdie najlepiej wyjechac obecnie? jak to zalatwić? myślimy o angli bo ammy ta znajomych lub o holadni. dordźcie cos plisss:)
pomózcie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-27 20:09 przez julcia1109.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 20:46:10

ja mam od wielu lat rodzine w Nl (Holandia) ale wiem tez ze jesli znacie jezyk to Norwegia albo Irlandia
i pracy nigdy nie szukajcie prez posredników



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-27 20:46 przez juleczka444.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 20:55:28

Jeżeli znajomi w Anglii wam pomogą to tam jedźcie, ale generalnie Polacy niechętnie sobie pomagają - g*wno spod d*py by ukradli i sprzedali - dosłownie! Strasznie zmienia się natura ludzi na wyjeździe:((

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 20:58:05

Australia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-27 20:58 przez SnowWhie14.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:03:17

Ja radzę wyjechać do USA. Sama się tam wybieram po studiach czyli za jakieś 5 lat z chłopakiem (mam nadzieję że wtedy już mężem). Uczę się angielskiego z native speakerem, ponieważ z wymową mam problem, mój facet trochę naukę olewa. Z angielskim jestem na poziomie średnio zaawansowanym, oprócz tego języka znam biegle język grecki oraz podstawy francuskiego (z liceum) i niemieckiego (którego uczyłam się 6 lat). Wcześniej chciałam zamieszkać na stałe w Grecji, ale patrząc na sytuacje jaka tam panuje nie wierze iż mogłabym tam znaleźć pracę. Do USA wyjechała moja koleżanka wraz z rodzicami którzy otworzyli tam pizzerie i zarabiają kasę o jakiej w Polsce mogliby tylko pomarzyć, do tego mieszkają w LA, mieście w którym i ja bym chciała zamieszkać ze względu na piękno tego miejsca oraz to że z tego miasta pochodzi ulubiona drużyna mojego faceta LA Lakers. Teraz myślę rozpocząć studia związane albo z architekturą (jak się dostanę) albo z marketingiem i PR, mój facet jest z wykształcenia i pasji mechanikiem, od dziecka chciał dłubać w autach, nie zarabiaj specjalnie dużo ale jest szczęśliwy z tego co robi a to dla mnie jest najważniejsze i myślę że i w USA znajdzie się dla nas praca. Zdaję sobie sprawę że na początku nie będzie lekko, ale mam nadzieję że z czasem do czegoś dojdziemy.

Tak, że ja bym Ci radziła wyjechać do USA. Poszukaj w necie w jakich krajach jakie osoby do pracy szukają, poszukaj po znajomych zagranicą, może ktoś z nich załatwi wam dobrą pracę. Życzę powodzenia. :)

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:06:24

Jedźcie tam, gdzie macie szanse na pracę. Poszukajcie ogłoszeń w internecie, poczytajcie opinie. Nie ma co jechać na pałę, bo różnie bywa.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:07:14

Teraz wszędzie kiepsko z pracą.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:16:23

Anglia, ja wyjezdzam za nie caly miesiac. wlasnie matury sie skonczyly ;d
tez mam dosc Polski... ludzi, rzadu i zacofania.
tylko najgorsza jest tesknota za rodzina. ale Anglia to nie koniec swiata, teraz mozna tanie bilty lotnicze znaleźć i latac :)

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:19:38

Też jestem po maturze i także pragnę się przeprowadzić do onnego kraju. Ja typuję Anglię, angielski znam, jest blisko, bilet 300zł. Wiadomo, że tam jest inne życie, nawet takie durne kosmetyki są bardziej dostępne i tańsze niż tutaj. Rodzice nalegają na studia, obiecują cuda na kiju co to nie będzie za magistra a ja mam po prostu dosyć tego kraju. Ciągle jakieś zmiany na gorsze, ten wiek emerytalny, wysokość jakichkolwiek świadczeń socjalnych. Nie mówię, że obecnie jest źle ale do końca życia na utrzymaniu rodziców pod ich dachem mieszkać nie chce.. Wziąć od rodziców to droga na skróty, ja bym chciała dojść do wszystkiego sama, byc neizależna, tutaj ciężko o to niesety.
Rodzinka pogrążona w rozpaczy ale chciałabym spróbować na swoim tak zupełnie sama, niezależna, nie mogąc liczyć na żadną pomoc, nawet na obiad ;p Też chcę jechać z chłopakiem, z tym, ze on już po studiach ja z niczym :/
Może na początek spróbujcie z jakimś aupair? My się o to staramy, umowa podpisana, szukamy rodzinki :) rok z nimi pobędziecie, język ogarnie się tak dobrze dobrze, na miejsu o pracę łatwiej. Można sobie mieszkanka i wszytskiego innego poszukać. Na pewno łatwiej tak, niż jechać w ciemno i co jak nie pójdzie?

Cytat
cocojuses
Tak, że ja bym Ci radziła wyjechać do USA. Poszukaj w necie w jakich krajach jakie osoby do pracy szukają, poszukaj po znajomych zagranicą, może ktoś z nich załatwi wam dobrą pracę. Życzę powodzenia. :)
Mam możliwość wyjechania do Stanów ja jednak wolę moją ukochaną Anglię :) większość sądzi, że to głupota z mojej strony ale USA mnie przeraża.

gdzie wyjechac?

27 maj 2013 - 21:23:04

my z mężem dziś rozmawialiśmy żeby może wyjechać do Holandii, piękny kraj wyluzowani ludzie, muszę zrobić uprawnienia budowlane więc jeszcze minimum 1,5roku, a mąż rozpoczyna współpracę z firmą z Holandii. Więc może za dwa lata jak by dobrze poszło, jest to jakiś cel, plan na życie bo powiem szczerzę, że widzę co raz mniejsze szanse na życie na poziomie takim jakim bym chciała, z moim wykształceniem mogę zarabiać dobre pieniądze ale jak widać nie tutaj ;(

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

gdzie wyjechac?

28 maj 2013 - 03:34:07

Tylko uważajcie.. kurcze co ja mam za myśli;d kiedy ta matura była. ale niważne. Moi znajomi wyjechai do Barcelony i.. są zachwyceni juz nie wróca a zaczęło sie od wyceiczki.. stracilismy towarzyszy wycieczek;/ ale jak byście chcieli lecieć to tuaj macie korzystne ceny na tanie loty do Barcelony powodzenia;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-28 18:22 przez Alice15.

gdzie wyjechac?

28 maj 2013 - 07:51:06

Moj chłopak pracuje w Norwegii od prawie 2lat pieniądze jakie przywozi do polski sa jak dla mnie ogromne więc polecam. Z tego co opowiada to sprzątaczka zarabia tam 10tys (juz na polskie)więc mysle ze inne prace są podobnie oplacane

gdzie wyjechac?

28 maj 2013 - 08:36:58

Cytat
SnowWhie14
Australia.
tak, bo tam każdego wpuszczają z otwartmi ramionami.

gdzie wyjechac?

28 maj 2013 - 08:43:21

Wam się wydaje że to tak łatwo, że pojedziecie i pracy za granicą jest mnóstwo. Nic bardziej mylnego:) Nie polecam jechać w ciemno. W angli jak chce się jechać do pracy w ciemno to najpierw trzeba zarejestrować się w takim jakby urzędzie pracy, gdzie na odpowiedz czeka się około 2 tyg. W tym czasie trzeba płacić za mieszkanie, jedzenie co jest tam bardzo drogie. A nie ma pewności że dostanie się jakieś oferty, a przez agencje pracy nie warto jechać wiem z wlasnego doświadczenia i doświadczenia znajomych. Często jest tak że albo oszukają na wstępie albo wyślą cię zgarniają kase, a tam siedzisz i prawie w ogóle pracy nie ma zaledwie kilka godzin w tygodniu i czasem wychodzisz na równo jak opłacisz mieszkanie a bywa że na minusie, więc najlepiej jak ma sie jakiś znajomych u których można się zatrzymac na czas poszukiwania tam pracy ale podstawa to język:) . Ja osobiście polecam holandie i niemcy, Do Niemiec jeżdże sezonowo od 4 lat. Ani razu się nie zawiodłam, jeżdże do znajomego który tam pracuje, świetny kraj, ludzie mili uczciwi. kto pomożę http://szafiarenka.pl/5/7111357/gotowe-dania-na-wyjazd-za-granice.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-28 08:57 przez eunia1.

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

gdzie wyjechac?

28 maj 2013 - 12:09:04

Jeżeli szukacie fajnego miejsca w Polsce w które warto się udać to takim z pewnością będzie Jezioro Białe w Okunince. Odkąd pamiętam fajnie mi się tam spędza czas.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bus do Niemiec